Samsung Galaxy S22

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Hvala. To sem ze vse poizkusil. Recimo slika v jpg formatu, ce grem v mapo je rahlo temnejsa in se nic ne zgodi, ce kliknem nanjo oz. je tudi oznaciti ne morem za izbris.

Ce jo odprem v galeriji oz. s programom za slike se pa normalno odpre. Enako pdf in ostalo. Odpre in oznaci se lahko le word dokumente.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Pri snemanju, ce vklopim funkcijo izredno mirno proti veceru, ko je se dokaj svetlo se slika tako popaci in potemni, da recimo obrazi niso vec niti razpoznavni...vse je "kockasto/megleno" kot bi snemal s telefonom starim 15 let. Tudi na splosno se mi zdi, da slika pri slabsih svetlobnih pogojih ni ravno dobra, kot bi lahko pricakoval za ta rang telefona.

Primerjalno A71 se mi zdi, da ustvari boljsi video....

Je se kje kaj za nastaviti? Vase izkusnje?

Aja predpomnilnik sem izbrisal....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mene pa zafrkava druga stvar, ko hočem kaj od blizu slikati npr. kakšno etiketo z manjšim ali drobnim tiskom, nikakor ne izostri, se moram kr zafrkavat pa še takrat slika ni idealna. Vem da je to včasih na prejšnjih telefonih šlo, si nastavil, stisnil, je samo iz-ostrilo in slikalo?
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Mene pa zafrkava druga stvar, ko hočem kaj od blizu slikati npr. kakšno etiketo z manjšim ali drobnim tiskom, nikakor ne izostri, se moram kr zafrkavat pa še takrat slika ni idealna. Vem da je to včasih na prejšnjih telefonih šlo, si nastavil, stisnil, je samo iz-ostrilo in slikalo?
Živ, jap isti problem na s20 in s21, problem je bil ex ali zadnji update, s20 in s21 je popravljeno z last update za s22 ne vem k nimam
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Mene pa zafrkava druga stvar, ko hočem kaj od blizu slikati npr. kakšno etiketo z manjšim ali drobnim tiskom, nikakor ne izostri, se moram kr zafrkavat pa še takrat slika ni idealna. Vem da je to včasih na prejšnjih telefonih šlo, si nastavil, stisnil, je samo iz-ostrilo in slikalo?
Ce avtomatsko ne izostri si poizkusil "klikniti" na zaslonu kater del zelis, da izostri? Pri meni to potem deluje brez problema.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Mene pa zafrkava druga stvar, ko hočem kaj od blizu slikati npr. kakšno etiketo z manjšim ali drobnim tiskom, nikakor ne izostri, se moram kr zafrkavat pa še takrat slika ni idealna. Vem da je to včasih na prejšnjih telefonih šlo, si nastavil, stisnil, je samo iz-ostrilo in slikalo?
Kot sem bral, je macro način omogočen samo na Ultra verzijah telefona. Na S9 mi je delalo brezhibno, na S21 pač ne. Nisem pa preverjal, če so s popravki ta način dodali.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Kateri screen protector se uporablja na temu telefonu, da bo deloval senzor za prstni odtis?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.303
931
113
Titograd
Še kaj drugega ni več Telefoni od S6 do S9 so imeli senzor za srčni utrip in kisik v krvi, pa notifikacijsko lučko. Vse je čudežno izginilo pri superiornih S2x :evil:
Cena pa x2.

Od S3 dalje sem imel samo galaxy s-serijo, bil z vsemi zelo zadovoljen, že zdaj s s20 pa nisem najbolj zadovoljen (občasno zmrzovanje v menijih, pri hitrem zagonu fotiča ter težave pri branju qr-kod), ko pa berem kake težave so z s22, pa je to očitno tudi moj zadnji galaxy s. Iščem pametno alternativo na Androidu...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Morda Sony, ampak pri nas je redek oz. ga ni. ostalo je bloatware.Kitajci niso niti približno na tem nivoju. Če hočeš delovanje v višjem segmentu je morda edina alternativa obrižena japka.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Cena pa x2.

Od S3 dalje sem imel samo galaxy s-serijo, bil z vsemi zelo zadovoljen, že zdaj s s20 pa nisem najbolj zadovoljen (občasno zmrzovanje v menijih, pri hitrem zagonu fotiča ter težave pri branju qr-kod), ko pa berem kake težave so z s22, pa je to očitno tudi moj zadnji galaxy s. Iščem pametno alternativo na Androidu...
Jaz lahko trenutno pohvalim S22 ultra, pa čeprav sem ga še pred meseci grajal. Zadnji updati so vse težave pri mojem modelu porihtali in telefon dela kot mora.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No jaz svojega S22 ne bom ravno hvalil, te dni sem prišel na Hrvaško, uporabljam dual sim, ena Telekom naročniška, druga Mobi kartica torej obe enaki (Telekom). Pri master (naročniški) kartici torej enki, mi je takoj po prehodu meje prešaltalo na HT HR, druga SIM2 pa ni imela signala. No, komaj po 400km mimo meje sem dobil vse tiste "welcome" SMS-e tudi na drugo SIM. Sedaj opažam da na SIM2 občasno imam signal, občasno nimam, občasno imam signal in mi gori R (roaming) znak, občasno imam signal in mi R ne gori, občasno pa zopet ni signala. Imam vse vklopljeno popolnoma enako kot na SIM1, torej vsa možna omrežja 2G.../5G, avtomatsko iskanje omrežja, gostovanje, enake omrežne APN ali karkoli že so nastavitve... itd... skratka sklepam da ima telefon neke težave, prej SW kot HW saj v SLO nimam teh težav, obe SIM skoz polni signal in delujoči. Se pa mi je kak mesec nazaj zgodilo da mi je "crknil" prenos podatkov pri polnem 4G+ signalu. Poskusil vse živo in pretoka podatkov ni bilo. Na koncu je pomago da sem prestavil omrežni način iz 2G/3G/4G/5G na eno stopnjo nazaj torej na 2G/3G/4G ter zopet nazaj na polno varianto 2G/3G/4G/5G. Pa ni bila težava v omrežju ker je zraven mene sedela moja z S21 ter isto naročniško številko... Očitno bo čas za en Hard reset.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Evo ga, SIM2 zopet klic v sili.
 

Priponke

  • Screenshot_20220701-093540_Nova7.jpg
    Screenshot_20220701-093540_Nova7.jpg
    268 KB · Ogledi: 94

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
to gre meni na k..., da so te nove naprave vse drugo, samo telefoni ne več. Sam velikokrat prečkam mejo, pa včasih rabi noro dolgo, da preklopi. Ali pa sem totalno brez vsega. Recimo bob preklopi full hitro na A1 HR. Telekom pa traaaaja, da najde pravega operaterja.
Zgleda, da odvisno od vetra al nekoga tam gor...:rolleyes:

Sem šel v bosno, pa sem ročno izbral operaterja, vsaj 5min je trajalo, da jih je našel. Pa še ne smeš pustit, da se zaslon ugasne. Ga moreš skos božat...:bonk: Imam Note9.