Samsung Galaxy S23, S23 plus, S23 ultra

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Da bo končno tema o letošnji seriji S23.
Zanimivo, da jih imajo nekateri že pri nas, medtem ko so jih v Avstraliji izdali šele sedaj.
gsmarena_001.jpg
 

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Na S23 ultra sem presedlal iz poco f2 pro. Imam težave z android auto. Ene 2x se mi je povezal večino krat pa ne. Poco brez težav. Je fora res lahko v kablu kot berem? Ker 2x ga je že avto prepoznal. Res da nimam originalnega ker nima avto usbc ki je priložen k telefonu...
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Kabel ti je najpomembnejša stvar pri povezavi. Zato ja, obvezno original kabel ali pač nek kvalitetnejši kabel, ki omogoča tudi prenos podatkov-data ne samo polnjenja.
Če avto nima usb-c priključka, priporočam nek kvaliteten adapter ali kot rečeno nek kvalitetnejši usb-a na usb-c kabel. Obvezno mora bit v navodilih-opisu podano, da podpira prenos data-podatkov. Če pa je možno pa prej preizkus, ker s temi kabli je kr štala ja. Seveda pa pazit, da je kabel pravilno-dobro priključen oziroma, da je vtaknjen tako, da ne prihaja do kratkega stika, ker v avtu prihaja do vibracij, tresljajev in takrat pride do kratkega stika.
Samsung posebej tej novejši boljši modeli načeloma nimajo težav z povezavo z avtomobilom. Težava je lahko samo še z kompatibilnostjo z modelom avta. Nekateri avtomobili imajo bom rekel čuden sistem, ki se včasih težko upari z določenimi znamkami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zwergschnauzer

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Hvala za odgovor. Sem si sposodil adapter in je povezalo takoj, mogoče je bil problem tudi s kablom. Avto C4 Spacetourer ima usb v predalu pod radijem in so kabli vedno zviti. Nisem pa našel kvalitetnih kablov pod pol metra :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Noro, škandal. Pa mi ni bilo jasno zakaj izgleda šnicl na sliki boljši kot je dejansko bil.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Eni mal preveč gledajo te youtube posnetke, dejansko pa telefona niso videli od blizu, potem pa delajo štalo po forumuih.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kaj vama dogaja? Sem nalepil film, kot zanimivost, vidva pa doživljata čustvene izpade, potem pa to replicirata na druge.
Najprej bosta morala pospravit pod svojo streho, je očitno precej narobe....
 
  • Haha
Reactions: Borg

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Prijatelj, ne gre za čustveni izpad ampak ko vidim tistega pametovalca na youtubu z Macbookom, samo Apple Watch mu še manka in mi je jasno zakaj gre v celotni zgodbi. Zdaj pa podvprašanje zate, koji kur** te boli kur** kako nastane slika meseca, ki ga najbrž nikoli sploh ne boš slikal? Saj nisi 5 star. Razumen da se ujameš in to pogledaš na youtubu ampak da to lepiš naprej :) ? Wtf stari? Koga briga kako na S23 nastane slika meseca. Bi razumel vse skupaj če bi šlo za kak profi fotoaparat za 6k€. To so pač špilike, kaj hočeš.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Kaj vama dogaja? Sem nalepil film, kot zanimivost, vidva pa doživljata čustvene izpade, potem pa to replicirata na druge.
Najprej bosta morala pospravit pod svojo streho, je očitno precej narobe....
Raje sam sebe vprašaj kaj ti dogaja! Če ima kdo čustvene izpade si to samo ti!
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Meni je zanimivo iz tehničnega vidika. Vse, kar pišeta, pa replicirata iz sebe ven, kot sem napisal.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Da kompozicija, zaslonka, ISO in čas niso več pomembni dejavniki, ki bi vplivali na kvaliteto posnetka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Evo novi kao "big" update se že šiba ven. Malo prej nameščen. Ne vidim razlike zaenkrat, je že prej deloval brez napak in hitro...
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Koliko je vredna ura Watch5, ki naj bi jo dobil zraven telefona v novi akciji? Je to vredno uporabljati ali se da prodati naprej? Pa na Telekomu mi pravi naša tetka, da verzije S23 128GB sploh ne bo več, torej samo dražja varianta.

Me pa matra, da bi menjal iz S22 na S23, ker baterija zdrži samo pol dneva. Sicer od začetka tudi ni zdržala cel dan, ampak sedaj je dejansko ob 14h že na rdečem ;). Prej je bilo to šele zvečer pri enakem režimu uporabe. Da ne omenim, da je avto na indukcijo polni tako počasi, da tudi s tistim polnjenjem pridobim bore malo. Oziroma med vožnjo ne smem furati youtube, da se pooočasi dvigne ven iz rdečega. Če imam pa navigacijo, potem pa tako ali tako mrkne.

Jernej
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Razen tega vprašanja, koliko je vredna ura te čist nič ne razumem kaj bi sploh rad.
Pa še to vprašanje ni za v to temo.
Ali boš uro uporabljal oziroma, če jo je vredno uporabljat moraš sam presodit. Za nekoga je, za drugega ne. Po tvojem pisanju nimaš pojma zakaj bi jo uporabljal. Seveda jo lahko prodaš. Navadna je na bolhi vredna cca 200€, pro kakšnih 50€ več. Seveda bi o tem lahko razpravljali in so cene 100€+-.
Kar se pa tiče verzije pa bolj glej na RAMe, spomin v telefonu itak nima vec ne vem kakšnega pomena razen, če boš downloadal torrente.
Od viška pa ne boli glava.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Koliko je vredna ura Watch5, ki naj bi jo dobil zraven telefona v novi akciji? Je to vredno uporabljati ali se da prodati naprej? Pa na Telekomu mi pravi naša tetka, da verzije S23 128GB sploh ne bo več, torej samo dražja varianta.

Me pa matra, da bi menjal iz S22 na S23, ker baterija zdrži samo pol dneva. Sicer od začetka tudi ni zdržala cel dan, ampak sedaj je dejansko ob 14h že na rdečem ;). Prej je bilo to šele zvečer pri enakem režimu uporabe. Da ne omenim, da je avto na indukcijo polni tako počasi, da tudi s tistim polnjenjem pridobim bore malo. Oziroma med vožnjo ne smem furati youtube, da se pooočasi dvigne ven iz rdečega. Če imam pa navigacijo, potem pa tako ali tako mrkne.

Jernej
Glede baterije ne boš veliko pridobil. Jaz sem imel note 9, pa najprej 4 leta staro baterijo, pa sem jo menjal, pa nisem opazil razlike, sedaj imam 23ultra, pa tudi težko pridem čez dan. Je pa meni telefon "vse". V službi mi je kot multitool, doma ne gledam tv, nisem na računalniku... dosti mi sprazni baterijo waa.