Samsung Galaxy S22

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Katero steklo za ekran priporočate, da bo bralec za prstni odtis delal. Sem nabavil iz kitajske in ne deluje.
Hvala
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
to gre meni na k..., da so te nove naprave vse drugo, samo telefoni ne več. Sam velikokrat prečkam mejo, pa včasih rabi noro dolgo, da preklopi. Ali pa sem totalno brez vsega. Recimo bob preklopi full hitro na A1 HR. Telekom pa traaaaja, da najde pravega operaterja.
Zgleda, da odvisno od vetra al nekoga tam gor...:rolleyes:

Sem šel v bosno, pa sem ročno izbral operaterja, vsaj 5min je trajalo, da jih je našel. Pa še ne smeš pustit, da se zaslon ugasne. Ga moreš skos božat...:bonk: Imam Note9.

Sem klical na Telekom support, tehnično pomoč za mobilno telefonijo, pa je rekel da me pokliče nazaj... Pa me res kliče nazaj za 20min in mi je rekel da je preveril in da je to kao normalno za te dual sim telefone da zafrkavajo z iskanjem teh operaterjev ter imajo kao eno anteno za obe SIM kartici in da naj enostavno da drugi SIM kartici izberem ročno iskanje na HT HR 4G in je to to. No to sem naredil in sem imel do konca dopusta skoz signal na obeh sim-ih...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
hvala za feedback.
ok, če si na dopustu. za skoraj dnevno prehajanje meje pa žal ne uporabno. torej boljš imet 2 telefona.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pa dvomim da je zdaj to na vseh telefonih tako. Imam od nekdaj dual sim, pa ne pomnim da bi kdaj bil kje nedosegljiv v tujini. Ko bom imel voljo moram narediti backup svojega telefona, backup aplikacij in ostalega ter na novo gor "spečt" zadnji FW pa da vidimo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Katero steklo za ekran priporočate, da bo bralec za prstni odtis delal. Sem nabavil iz kitajske in ne deluje.
Hvala
moja ima to folijo. Vidim, da ponujajo tudi steklo. samo je kar drago

sam imam steklo na note9 (ima senzor zadaj), vendar ker je zaslon ukrivljen se zelo hitro odlepi na robovih. imam pa kitajska stekla.
Spigen ovitek in spigen folija glede na moje izkušnje je zelo dobra kombinacija.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Uh hvala. Cena je pa lepa

Še eno vprašanje: se da kako nastaviti AOD da naprimer je prižgan, ampak ko je telefon obrnjen z ekranom dol, da se ekran izklopi, da ga imaš v žepu, da AOD ne gori. Sedaj je nadležno da mi ponoči, čeprav je telefon obrnjen dol, AOD sveti, brez potrebe.

Tako je bilo na prejšnem telefonu...
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Uh hvala. Cena je pa lepa

Še eno vprašanje: se da kako nastaviti AOD da naprimer je prižgan, ampak ko je telefon obrnjen z ekranom dol, da se ekran izklopi, da ga imaš v žepu, da AOD ne gori. Sedaj je nadležno da mi ponoči, čeprav je telefon obrnjen dol, AOD sveti, brez potrebe.

Tako je bilo na prejšnem telefonu...
Naloži si aodNotify Pro, imaš kup nastavitev. Jaz imam recimo nastavljeno da aod deluje samo 5 minut po prejemu notification-a, ponoči pa mi aod izklopi. V glavnem must have app.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Naloži si aodNotify Pro, imaš kup nastavitev. Jaz imam recimo nastavljeno da aod deluje samo 5 minut po prejemu notification-a, ponoči pa mi aod izklopi. V glavnem must have app.
Ali se da nastavit, da samo za skener gori ali, da se skener pokaže, ko telefon vzameš v roke?
Men osebno full moteče, ker nikol v prvo ne zadanem skenerja.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Ali se da nastavit, da samo za skener gori ali, da se skener pokaže, ko telefon vzameš v roke?
Men osebno full moteče, ker nikol v prvo ne zadanem skenerja.
Tole vklopi:

1657251590578.png
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Drugače se da ja, če misliš pod skener tisti prstni odtis za odklep.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
HVALA!
Sem pa šele sedaj videl, da double tap vklopi zaslon in ti tako pokaže skener, pa double tap tudi zaklene zaslon. Lift to wake pa koliko sem sedaj na hitro sprobal ni 100% zanesljiv. Že ta double tap je zelo dobra funkcija.:zmaga:
V aodNotify imaš tudi nastavitev da 1x tapneš po zaslonu in ti pokaže aod (npr. uro) in fingerprint senzor.


1657268841087.png
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
431
32
28
Mene moti, da ni tihih obvestil....v smislu, da se prikaže samo ikona v liniji za obvestila zgoraj, brez popupa:bonk:....kot sem to imel na note 10:)
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Smrkec...da se tudi nastaviti uro kdaj je AOD prizgan.

Kwa1...to imas pri nastavitvah obvestil, da je samo ikona, brez predogleda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mene pa zanima nekaj drugega pri S22 in sicer imam SIM1 in SIM2. SIM1 imam prednostno nastavljen za vse torej za klice, podatke in SMS-e. Ampak še vedno, če mi kdo pošlje SMS na SIM2 in odgovorim se to zgodi iz SIM2. Pa me zanima če je kakorkoli možno strogo določiti oz. ne dovoliti iz SIM2 vsaj prenos podatkov? Namreč SIM2 je mobi, jo imam samo za sprejem klicev ampak se mi je nekako v zadnjem mesecu zgodilo da mi je v hipu dol podjedli 2x po 10€. Sicer je to menda pri mobi paketu cela znanost priti do informacij oz. izpiskov zato bi bilo najbolj enostavno omejiti te stvari ker jih ne rabim. Hvala
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
zraven polja kjer pišeš sms imaš ikonco sim1 ali sim2, klikneš na njo in izbereš s katere odpišeš.
če dobiš mms na sim2 mislim, da kar mora preklopit na sim2 tudi podatke, da lahko potegne dol vsebino.