Samsung Galaxy A5 (2017)

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Se pravi potem najbrž obstajajo stekla od roba do roba? Namreč mati serijsko lomi displaye če nima stekla gori. Če pa je display zaobljen pa je težko dobit neko pametno steklo da ni pol cm levo in pol cm desno rob.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Jaz imam tak telefon in laufa ok. V dobrega pol leta še ni bilo teža.

O kakšnem steklu ti to govoriš?

Jaz sem dodatno steklo/folijo zraven dobil in gre od roba do roba, z pravilnimi izrezi za vse kar je potrebno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Čakaj... folija ni steklo, in folija je bolj namenjena praskam kot zaščiti pred lomom. Govorim o tempered glassu. Jaz teh stekel že leta ne uporabljam ker ne lomim telefonov, za tiste mikro praske se mi pa gladko j***, mati pa bi sigurno brez teh stekel zlomila 2 displaya na sezono, jebatga pač nima odnosa do stvari :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Na brzino koliko gledam deluje dobro, me pa moti sledeče, da nima AOD, ko se ga navadiš je zakon, ni vodotesen ter nima gumba na sprednji strani (pač stvar navade). Prav tako vprašanje kateri ima boljšo kamero?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Čakaj... folija ni steklo, in folija je bolj namenjena praskam kot zaščiti pred lomom. Govorim o tempered glassu. Jaz teh stekel že leta ne uporabljam ker ne lomim telefonov, za tiste mikro praske se mi pa gladko j***, mati pa bi sigurno brez teh stekel zlomila 2 displaya na sezono, jebatga pač nima odnosa do stvari :)

A ha, OK, saj to me je malo zmedlo, zato vprašanje.

Stekel ne poznam, z telefonom generalno pa sem, kot rečeno zelo zadovoljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Haha... štekam. Sam sem drugače tik pred nakupom novega mobitela po tem, ko mi je po 6ih letih super uporabe uspelo sproducirat mrežo na zaščitnem steklu Note3. In glede na to kako zastarel mobilnik uporabljam, bi morda dobro preživel prehod na kakšno srednjo oz. pač nižjo serijo, saj se mi momentalno res ne daje 700-900€ za mobitel in iščem nek pameten kompromis, posledično zaradi primerjav v kaj se podajam gledam v detajle vse od A5 pa do Note8.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
No Galaxy S in Note sta top zadeva da se ne bova napak razumela, Note ti je ista liga... Saj ne rabiš dajat 700 900€, malo se potrudiš pa dobiš za max. 500€ stroj. Galaxy S8 si na 500... čeprav jaz sem imel S7, ga prodal, kupil S8, in po 2 tednih prodal ter zopet vzel nov S7, mi bolj sede tisti gumb ter velikost samega telefona, lahko delam vse z eno roko kar mi dost pomeni, sploh med vožnjo :oops:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Tudi sam sem bil v taki dilemi pred enim letom ko sem se odločal za A serijo.. Ko pa sem vzel in sedaj uporabljam A5 2017 že 1 leto prav nič ne pogrešam S serije ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Jp jp, se razumemo. In bolj kot gledam razmerja price/performance bolj ga zmaga S8, ki se mi zdi super nakup za cca.500€. Edino upam, da ne bo tudi mene zj3bu tist gumb, ki sem ga prav tako kar navajen :D
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Če že price/performance v primerjavi z A5 2017 je v tem trenutku boljša opcija Xiaomi Redmi 5 Plus oziroma še boljši Redmi Note 5.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Jp jp, se razumemo. In bolj kot gledam razmerja price/performance bolj ga zmaga S8, ki se mi zdi super nakup za cca.500€. Edino upam, da ne bo tudi mene zj3bu tist gumb, ki sem ga prav tako kar navajen :D
Jaz sem takrat nabavil prvo serijo S8 takoj ko je prišel ven in je ta "virtalni" gumb kar lepo štekal (ni mi vedno prijel) in sem moral včasih 2x stisnit da je prijel. Verjamem pa da je to zdaj urejeno tako softwersko kot hardwersko. Drugače pa če si navajen na cigl je super telefon, priporočam. Prav tako pri Samsungu MOČNO pogrešam funkcijo "double tap" to wake up kar imajo skoraj vse znamke samo ta posran Samsung nima. Malo butasto je pri S8 npr. ko ga imaš na nočni omarici ponoči in ga hočeš v temi odkleniti da moraš točno iskat tisto točko kjer se telefon odklene, če pa imaš fizični gumb ga pa najdeš s prstom in je tako hitreje... skratka tukaj bi bil double tap dost bolj praktičen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Malo butasto je pri S8 npr. ko ga imaš na nočni omarici ponoči in ga hočeš v temi odkleniti da moraš točno iskat tisto točko kjer se telefon odklene, če pa imaš fizični gumb ga pa najdeš s prstom in je tako hitreje... skratka tukaj bi bil double tap dost bolj praktičen.

Danes kupil S8 in ima res možnost primarnega odklepa na tisti točki spodaj s konklretnim pritiskom ampak prav tako lahko to narediš s čitalcem prstnih odtisov in pa nenazadnje tu deluje celo ta double tap, za katerega si ti napisal da ga ni. Kaj je to na mojem potem kak novejši update ali kaj?

No kakorkoli že - so far so good pol pa da vidimo kaj še sledi :D
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.538
9.223
113
Kje se da dobiti ugodno A5 2017?
Edigital zadnje dni nima nič akcijskih cen.