Samsnug Galaxy Note

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
@MrDaco; Ko boš imel ICS na Noteu bo tudi za prenos podatkov poskrbljeno, saj ima ICS možnost, da si omejiš prenos podatkov, pa še nastaviš si da te lahko opozori, pri določenem številu MB. Če imaš recimo 500MB zakupljenega prenosa podatkov, si nastaviš, da te npr. opozori pri 400MB prenosa. Kul zadeva, kako deluje v praksi pa ne vem, bi moral kdo ki ima Nexusa povedati.
smile-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Za tole ne rabiš ICS. Že brezplačna verzija My data manager ti dela analizo, kaže koliko si pokuril od nastavljenih MB, opozori, ko dosežeš limit in še kaj...Deluje odlično na Notu.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Težava nastane, ko gledaš mobilno televizijo, ali gledaš pošto preko Integrala (Mobitel), ker je to v ceni naročnine, widgeti pa štejejo kpl prenos podatkov.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.664
113
Kaj gledanje televizije je v ceni naročnine?? Ker jaz sem poradiral mobitelov rom, in nimam več njihovih appijev. Za integral mi je sicer malo mar, ker ne dela tako kot bi moral, samo TV pa bi bilo fajn imet.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Naročnina za to dvoje je dodatno + 7,50 EUR/mesec. Jaz sem šel na to varianto, po poteku vezave bom pa videl kako in kaj: "Uporabniki, ki ste kupili mobitel v sklopu akcije NAJNAJ 7, 12 in 19 Premium, imate na voljo brezplačno uporabo Mobilne TV (Osnovni paket) in storitve Integral v času trajanja vezave (24 mesecev)."
Mi pa oboje dela BP.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Sam sem vedno mislil, da se gledanje TV posebej plača (Mobitelova Mobilna TV), se pa zato ne plačuje posebej za prenos podatkov (ker to bi bilo pa že res absurdno).

Ok ampak da ne fantaziram preveč http://www.mobitel.si/storitve/mobilna-tv.aspx
Citat:
Prenos podatkov za spremljanje Mobilne TV je v omrežju Mobitel brezplačen.

Uporabniki, ki ste kupili mobitel v sklopu akcije NAJNAJ 7, 12 in 19 Premium, imate na voljo brezplačno uporabo Mobilne TV (Osnovni paket) in storitve Integral v času trajanja vezave (24 mesecev).

Vidim, da meje krimec kriminalno prehitel
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
1:0 zame, hehe
nahrung002.gif

Je pa naročnina le za storitev, prenos podatkov TV in Email tudi z prilogami je v omrežju Mobitel free. V tujini greš pa za pošto na WiFi pa je spet free.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.664
113
Pravkar sem probal in jupijaje... deluje. Najprej mi ni delalo, potem pa sem pogruntal da imam wifi vklopljen in s tem prekijen data prenos. Predhodno sem moral seveda vklopit "oddaljeno upravljanje" in "uporabi mobilna omrežja" in voila. Dobra zadeva če izgubiš telefon.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
ha, zabavno... a vseeno upam da mi tega ne bo treba nikoli uporabit
grin1.gif



...še 3 dni, še 3 dni..
cheer.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.518
14
38
37
Dolenjska
Prosim za nasvet, iščem aplikaccijo s katero bi spremljal trajanje pogovorov (če to že kje v osnovi ni možno najti?)

Kaj pa priporočate za sporočila (sms, mms, e-mail)? Tole kar je v osnovi gor mi izgleda bolj bogo...
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Uporabljam, kar je instalirano in se mi zdi zelo uporabno in na mestu, sploh pa
od januarske nadgradnje Androida, katera omogoča kar nekaj primernih prilagoditev.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.518
14
38
37
Dolenjska
Sem poštudiral sistem in ga bom sprobal, mogoče bo pa povsem OK
smile-1.gif


A je možno na notea naložiti certifikat v firefox?
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Sem poštudiral sistem in ga bom sprobal, mogoče bo pa povsem OK
smile-1.gif


A je možno na notea naložiti certifikat v firefox?

Ne uporabljam certifikatov na Androidu, tako da ne vem. Sicer uporabljam Opero,
ker se je izkazala za najbolj zanesljivo in prilagodljivo mojim potrebam.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Megapixel pravi:
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Sem poštudiral sistem in ga bom sprobal, mogoče bo pa povsem OK
smile-1.gif


A je možno na notea naložiti certifikat v firefox?

Ne uporabljam certifikatov na Androidu, tako da ne vem. Sicer uporabljam Opero,
ker se je izkazala za najbolj zanesljivo in prilagodljivo mojim potrebam.

Sedaj je prišel Chrome za Android (beta verzija), pa kolikor sem videl video na engadgetu izgleda kul. Poglej si v videu...izgleda obetavno, mislim da se bo kar prijel, pa še sinhronizira ti avtomatsko vse priljubljene, pa če nisi na računalniku in imaš google chrome odprt lahko delaš kar prek telefona na tistem zavihku. Več v videu.
smile-1.gif

Chrome za Android OS
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
Ok ga še nimam, imam še zelo malo praktičnih izkušenj z androidom, ampak toliko RAM-a rabi sistem, da deluje, ali kako? To je že več kot moji sicer stari namizni PC-ji z winXP?
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
KSZ

Kakšno imate stanje rama na Notu?
Pri menu je tako: 515/800Mb potem, ko počistim pomnilnik.

Pred čiščenjem med 500 in 600 Mb, po čiščenju 350 Mb, ko se nazaj namestijo vtičniki pa okoli 450 Mb.
Predvidevam, da zasedenost pomnilnika ni težava, ker ga Android upravlja po svojih potrebah.