Samsnug Galaxy Note

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
No to za Nota in USB Jig nisem še videl, kot kaže deluje
smile-1.gif
Drgač se pa preveč nisem poglabljal ne, glede na to da si ga lastim dobr dan :D
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.163
5.284
113
Bvader:
Glede counterja mi lahko verjameš in z Odinom pridno fleshaš, ampak originalne rome!!!. Razne speed kernele pusti in se ti counter ne bo povečal. Ne vem kje si ti bral in od katerih frajerjev, ampak za vse release ki pridejo iz samfirmware.com je vedno napisano da ne poviša counterja, hkrati pa upozarjajo da se določenih romov ne da rootat ali se jih da težje.
Kar se pa rootanja tiče pa ti povem zopet iz prve roke. V naši firmo imamo precej teh pametnih telefonov, hkrati pa smo z Mobitelom na dobri vezi. Pa vseeno ko smo od enega uporabnika vrnili na servis SonyEricson Arc, so nam ga hladnokrvno vrnili in rekli "Žal vam ne moremo popravit, ker je na njem neoriginalna koda." Zdaj če se pa zaradi enega telefona hočeš vlačit po inšpekcijah in sodiščih pa le kar dobre volje naprej
smile-1.gif
Meni se res nebi dalo...
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.163
5.284
113
Malo off...
Kako ti kaj prikazije sivine v slabi svetlobi, ko se ti intenziteta ekrana spusti na minimum? Meni se malo vidijo lise. Ampak le na minimalnem dimu in na sivinah. Če se jakost poviša se več ne opazi. Baje ima kar precej Notov to hibo. Ima tudi tvoj tole.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.163
5.284
113
Bavder, v eno stvar se pa še nisem poglobil. Namreč do sedaj sem bil WP7 user.

Kaj pomeni "deodexed". Mi lahko v kratkem razložiš?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Na deodexed ROM - e lahko nalagač custom teme, ker se datoteke sproti kompajlajo, na odexed ROM - ih pa custom tem en moreš uporabljati.

"The Samsung Galaxy Note keeps track of the kind of kernel you are running (stock or custom) and how often you have flashed kernels. This is probably for warranty purposes. There is currently no known way to reset this counter on the SGN." Ampak to je bilo v postu 4.11.2011, zgleda da so se stvari premaknile od takrat. Amapak, ker sem imel vedno dobre izkušnje z CF Root kernelom na vsak telefon naložim tega, ker se mi ne da eksperimentirati s speedmod kerneli.

Glede sivin ti pa ne vem povedat, ker niti nisem bil pozoren. BOm spremljal malo pa sporočim.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Kolk vam kaj baterija drži , po teh napisanih lastnosti na netu jer kar dolga .

Battery



Standard battery, Li-Ion 2500 mAh



Stand-by

Up to 960 h (2G) / Up to 820 h (3G)



Talk time

Up to 26 h 10 min (2G) / Up to 13 h 30 min (3G)
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Kolk vam kaj baterija drži , po teh napisanih lastnosti na netu jer kar dolga .

Battery



Standard battery, Li-Ion 2500 mAh



Stand-by

Up to 960 h (2G) / Up to 820 h (3G)



Talk time

Up to 26 h 10 min (2G) / Up to 13 h 30 min (3G)

Kadar ga zjutraj vzamem s polnilca, ima zvecer med 40 in 60%. Ob podobni uporabi je iJapka zvecer skoraj prazna. Zelo zadovoljen uporabnik...

Lp
Mpix
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.826
14.632
113
že že, samo glede na to kakšen zaslon ima dvomim da mu baterija drži več kot dan in pol ali pa dva dni...ugibam
smile-1.gif


sploh v štartu ko se bolj kot ne non-stop igraš z njim pomoje drži max 1 dan ali pa še to ne
grin1.gif
 

Stane87

Zelenc'
29. jan 2012
3
0
1
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Ne! Galaxy Note se ne sme flashati preko Odina, ker Odin zviša binary števec. OTA update ponavadi ne deluje, sploh pa, ker ima Mobitelov Note MOT CSC, za katerega ni tako ažurnih updejtov kot so za Open Europe CSC. No pa začnimo.

Če vam gre kaj narobe in vam uspe iz že tako velikega uporabnega cigla narediti neuporaben cigel je to vaš problem in ne moja odgovornost. Sledite spodaj napisanim navodilom in ne bo težav.

Najprej si preberite celoten postopek in pripravite potrebne datoteke. Pojdite vsaj enkrat čez postopek "na suho".

Priporočam, da si za bolj mirne živce v primeru ko gre kaj narobe, naredite NAND backup. Sledite prvim štirim točkam (1. - 4. ) navodil. Ko boste imeli naložen CWM, skočite na točko X. .

1. Najprej iz interneta potegneš ROM katerega želiš naložiti na telefon. ROM dobiš na naslednjem linku: XDA Developers Note ROM

Jaz sem na svoj telefon naložil rom z oznako N7000XXLA3 , ki spada pod Open Europe regijo in vsebuje slovenski jezik in slovenski Swype.

2. Telefon je potrebno rootati. Z rootom pridobimo "administratorske" pravice, se pravi, da lahko dostopamo do datotek, k ise nahajajo na sistemski particiji in nam brez roota niso dostopne.

Root, ki je meni deloval je bil DooMLoRD's Easy Rooting Toolkit [v4.0](zergRush Exploit) , ki se ga dobi na linku: XDA Developers DooMLord Root

Na linku se pomaknite po strani navzdol, kjer boste videli napis Download Links in potegnite tisto datoteko, poleg katere piše <NEW> . Dobite datoteko v .zip formatu zato njeno vsebino razširite (odzipajte) na poljubno mesto.

Na telefonu pojdite v Nastavitve -> Aplikacije -> Razvoj in obkljukajte Razhroščevanje USB .

Za tiste z angleškim jezikom in s slabim poznavanjem le tega: Settings -> Applications -> Developement in obkljukajte USB Debugging .

Telefon priključite na računalnik ( ne vkljapljajte načina za prenos datotek, telefon samo povežite z računalnikom). V mapi, v katero ste razširili vsebino .zip datoteke (DooMLoRD_v4_ROOT-zergRush-busybox-su.zip) zaženite datoteko z imenom runme.bat in sledite navodilom (ko se program odpre pritisnete tipko Enter in čakate). Ko se bo telefon uspešno rootal se bo ponovno zagnal. Po ponovnem zagonu telefona pojdite pod aplikacije in poglejte, če se vam je pojavila aplikacija z imenom Superuser (Android robotek s prevezo čez oko). Če aplikacijo imate ste telefon uspešno rootali. Če aplikacije ni napišite celoten postopek kaj ste delali in ga objavite na forum, kjer vam bomo lahko pomagali pri težavah.

3. Za naslednji korak potrebujemo ustrezen kernel . Jaz osebno vedno uporabljal CF-Root kernel , ki je enak kot original kernel, le da je predhodno rootan (ni potrebno izvajati postopka rootanja) in vsebuje CWM Recovery , ki nam omogoča nameščanje novih ROM - ov kar na telefonu samem, brez računalnika.

CF-Root kernel je različen za vsako verzijo ROM-a, zato je pomembno da potegnete pravo verzijo za ROM, katerega želite naložiti. Jaz sem naložil ROM z oznako N7000XXLA3, ki je trenutno (Januar) zadnji Open Europe ROM, zato sem potegnil kernel ki nosi oznako CF-Root-SGN_XX_OXA_LA3-v5.0-CWM5.zip . Da bo bolj razvidno povem še enkrat N7000XXLA3, k temu spada CF-Root-SGN_XX_OXA_ LA3-v5.0-CWM5.zip

CF-Root kernel za vse uradne verzije ROM - ov dobite na naslednji povezavi: XDA Developers CF-Root kernel

Na povezavi se pomaknite par postov nižje, kjer boste videli različne linke do CF-Root kernelov za različne verzije ROM - ov. Potegnite datoteko, glede na zgoraj napisano referenco.

Na tej isti povezavi na koncu drugega posta potegnemo še pritrjeno datoteko z imenom InitialCFRootFlasher.zip , ki jo potrebujemo za naslednji korak. Da boste videli priponke na forumu, morate biti na XDA Developers forum včlanjeni, zato se registrirajte.

4. Tako, CF-Root kernel in InitialCFRootFlasher imamo na računalniku. Najprej vsebino CF-Root-SGN_XXXXXXXXX.zip razširimo do te mere, da dobimo datoteko z imenom zImage .

Potem na poljubno mesto razširimo vsebino datoteke InitialCFRootFlasher.zip . Ko vsebino razširimo, bomo videli da se nam bo poleg ostalih datotek pojavila tudi mapa z imenom zImage. V to mapo skopiramo prej razširjeno datoteko z imenom zImage , ki smo jo dobili iz CF-Root-SGN_XXXXXXXXX.zip.

Ko ste zadevo skopirali zaženite datoteko z imenom already-rooted.bat in sledite navodilom (zopet pritiskanje tipke Enter). Telefon mora biti seveda priključen na računalnik na enak način kot je bil pri postopku rootanja. Če je bil postopek uspešen se vam je med aplikacijami pojavila nova ikona z imenom CWM .

5. V prejšnji točki smo na telefon naložili CF - Root kernel. Čaka nas samo še nalaganje ROM - a.

V točki 1. smo potegnili ROM po lastni izbiri. Datoteka je bila .zip datoteka in je vsebovala več datotek. Na spominski kartici microSD (ne v pomnilniku telefona, ampak na zunanji odstranljivi microSD kartici) ustvarimo mapo z imenom firmware. Vsebino .zip datoteke ROM - a razširimo v mapo firmware na spominski kartici.

Na telefonu zaženete aplikacijo CWM in izberite Flash stock firmware . Telefon bo v mapi firmware našel datoteke, k iste jih vanjo skopirali in bo sam izbral katere datoteke bo flashal in katerih ne. .pit datotek in datotek, ki vsebujejo bootloader program ne bo nalagal, kar vam tudi napiše (to je narejeno namensko saj teh datotek ne potrebujemo oz. nočemo). Če se datoteka z enako vsebino pojavi večkrat, vas bo program vprašal katero datoteko želite izbrati. Sledite zdravi pameti in v primeru, če vas telefon sprašuje katero CSC datoteko želite naložiti, izberite datoteko, katere ime vsebuje besedo CSC.

Ker ena izmed datotek, ki smo jih kopirali v mapo firmware na spominsko kartico, vsebuje uradni kernel za telefon vam bo program ponudil tri možnosti, nas zanima samo prva možnost in to je Keep CF-Root kernel . Obdržimo kernel katerega smo nalagali v točki 4. , ki je predhodno rootan in vsebuje CWM recovery. Zdaj se bo telefon ponovno zagnal v Recovery mode kjer bo začel z nameščanjem novega ROM - a. Ko bo namestitev končana se bo telefon ponovno zagnal in s tem je postopek končan.

X. Kot kaže ste oseba, ki nič ne prepusti naključjem (kot nuna, ki je rekla "Ziher je ziher!", ko je nataknila kondom na svečo) in ste se odločili za NAND Backup.

V tej točki imate na telefonu že naložen CMW Recovery, ki ste ga pridobili z uspešno izvedenimi točkami 1., 2., 3. in 4. . Najprej telefon ugasnemo (Tipka za izklop in izklop telefona). Počakamo da telefon na kratko zavibrira, kar nakazuje na to da se je popolnoma ugasnil. Sedaj pritisnemo naslednjo kombinacijo tipk. Center tipka (tipka med soft tipkama, največja mehanska tipka na telefonu) + Tipka za zvišanje glasnosti + Tipko za vklop. Vse tipke pritisnite in držite pritisnjene, tipko za vklop telefona pritisnite zadnjo. Tipke držite toliko časa, dokler se vam na zaslonu ne pokaže meni z oranžnim tekstom. S tipko za znižanje glasnosti se pomaknite na Backup / Restore in pritisnite Center tipko za potrditev. Zopet izberite backup in Yes, ............. . Telefon bo naredil sliko ROM - a na vašo spominsko kartico, mislim da v mapo Clockworkmod, nekaj takega. To je to, če želite narediti restore iz backupa je postopek enak, le da izbirate možnost restore .




Mene zanima sledeče naložil sem si ta android samo potem sem gledal pod csc ali imam MOT ali pa SIM ampak jih notri nimam kako jih lahko dodam, da izberem potem enega izmed teh dveh csc.

Najraje bi si pa naložil android od MObitela ali pa kar Simobilovega mogoče veste kje se ga,da dobiti.
Sem iskal pa nisem nikjer našel na internetu.


Hvala
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
MOT ali SIM CSC - ja nimaš, ker to ni Mobitelov ali Simobilov ROM. ČE se jih da dodatno naložiti ne vem, ker se s tem nisem nikoli ukvarjal, bom oral kdo drug povedati.
 

Stane87

Zelenc'
29. jan 2012
3
0
1
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
MOT ali SIM CSC - ja nimaš, ker to ni Mobitelov ali Simobilov ROM. ČE se jih da dodatno naložiti ne vem, ker se s tem nisem nikoli ukvarjal, bom oral kdo drug povedati.


Na kaj pa je najboljše, da imam jaz nastavljeno pri tem cscu, ki sem ga od njega dol potegnil sedaj mam na XEU je bolje,da dam na KOR ??
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Sploh nima veze kateri CSC imaš. CSC ti pove za katero državo oz. za katerega operaterja je bil ROM delam. KOR predvidevam, da je Korejski ROM, XEU je pa za nekatere EU države.
 

Stane87

Zelenc'
29. jan 2012
3
0
1
Sem bi dalo dobiti kje Rom od Simobila, ki je prav za njih nareje pač prirejen za Simobil.


Hvala LP