Samsnug Galaxy Note

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.840
14.664
113
ksz...

en ql pa zabaven review, glede na komentarje je tudi kar nekaj ljudi prepričal v nakup
grin1.gif


 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.166
5.295
113
Čeprav ima i717 nekoliko boljši procesor me niti ne gane, predvsem zradi home gumba, ki je pri običajnem notu na gumb, pri i717 pa je touch. Navaden gumb se mi je vedno zdel boljši, še predvsem, ker ga lahko uporabljaš še za sprejem klica.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.166
5.295
113
Ne ni wiget. Nastavitve->klic->sprejm/končanje klicev->tipka za odgovor .. tu postviš kljukico.
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.840
14.664
113
in kako se ti zdi vse skupaj glede na to? namreč tudi pri meni bo to "prvo" srečanje z androidom...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.840
14.664
113
kako se ti zdi vse skupaj (telefon kot sam v kombinaciji s takim operacijskim sistemom), glede na to, da je to tvoja prva android igrača, to me je zanimal, sej se mi je zdel, da sm mal nerodn napisal
grin1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Kako pa se vam zdi glede velikosti?
Jst se ne morem odločit med SGS2 in Note-om, samo velikost me malo odvrača...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.840
14.664
113
sam sem bil na istem pa sem se vseeno odločil za Note-a, velikost je tudi meni (zaenkrat še) rahlo moteč faktor ampak ker ga dobim šele čez 4 dni, ti ne morem povedati izkušenj iz prve roke, kar se pa mnenj ostalih lastnikov tiče, so pa vsi tako zadovoljni z napravco, da jih velikost sploh ne moti zaradi ostalih plusov oz. se tudi ta velikost sama izkaže kot plus zaradi veliko boljše preglednosti vsega..... bottom line - nisem še slišal za koga, ki bi imel note-a pa da bi mu bilo karkoli žal glede tega
smile-1.gif
 

cordo

Pripravnik
21. maj 2008
52
0
6
@Chimay : Takole se vprašaj : koliko ljudi menja Noteja za kaj manjšega, in koliko noteja za S2?
Ni problem, da je Note velik, problem je, da so drugi majhni.
smile-1.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.919
658
113
EU
Sam še vedno nekako prelagam nakup Note-a, ampak samo zato ker (očitno zaman) čakam, da bo kakšen IGO tudi uradno podprl navigacijo na tej napravi; sicer pa vidim prednost v tej napravi predvsem v njeni multimedijski funkcionalnosti v navezavi z mobilnostjo seveda. Meni so namreč tablice prevelike, pametni mobilniki pa premajhni za to. Tako da se mi Note zdi zares posrečena naprava za na pot.
smile-1.gif


Sicer za telefoniranje uporabljam navadne numne mobilnike, ampak sem razmišljal, da bom iz zdravstvenih razlogov vsaj poskusil vse klice opravljati samo še preko slušalk (preko kabla ne bt), predvsem zaradi vsega tega sevanja, tako da je potem prav vseeno, če imaš Note, ali pa celo kaj večjega za telefoniranje. Ne vem, če bi mi bo uspelo spremeniti to navado, ampak poskusiti ni greh :p
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.166
5.295
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
kako se ti zdi vse skupaj (telefon kot sam v kombinaciji s takim operacijskim sistemom), glede na to, da je to tvoja prva android igrača, to me je zanimal, sej se mi je zdel, da sm mal nerodn napisal
grin1.gif

Jaz sem prej imel Omnio 7 z WP7. Android kot tak se mi zdi dosti slabši kot naprimer WP7. Na primer pri WP7 je vse grafično dorečeno, pač v smislu Metro style, ampak je dorečeno. Zdaj če ti je metro style všeč ali ni, to je druga zadeva. Na androidu pa je vsak delal kako se mu je zdelo. Po drugi strani pa imaš na Andoridu dosti bolj odprt svet, kar se izgleda tiče. Namizje si urediš res po svojem okusu in nisi omejen kot na Microsoftovih oknih. Aplikacij je ogromno, a spet si v precepu, ker vse ne delajo, testiranje in zajebancije pa ti vzame veliko časa. Potem sem spet rabil 14 dni da sem našel kernel, ki ne žere baterije kot rus vodko, in da kljub temu deluje vse gladko. Tega na WP7 ne rabiš iskat.
Ko rootaš telefon, in vidiš da z njim res lahko delaš kar ti paše, te pa naenkrat začne skrbet kako je z varnostjo. Potem spet iščeš nek appi ki ti bo delal network analizo, in te opozarjal ko promet ne preseže nekega limita. V glavnem igračkanja je v nedogled in se nikoli ne konča.

Kar se pa samega telefona tiče, pa ga več ne zamenjam z manjšim. Zamenjam ga še samo z WP7 enake velikosti in enake resolucije. Ampak tukaj mora še Microsoft še kar nekaj narediti, da bo delalo več kot eno jedro, da bo delala višja resolucija, da bo za vraga omogočeno ozadje itd...

V glavnem velikost SPLOH ni problem, ampak je prednost. Jaz osebno notebook odprem le še če moram kaj narediti za službo. Vse ostale stvari delam z Notom. Tudi v žep gre brez problema. Kako bo pa poleti ko bom v kratkih hlačah okoli skakal pa ne vem.

Za info: ravno danes sem nekomu na firmo nastavljal iPhone4, in se mi je prav smešno zdelo, kako majhno je vse. Tako da sem imel občutek da tega telefona ne moreš uporabljat za druga kot za telefoniranje
evil.gif
V hitrosti pa moj Note prav tako nič ne zaostaja.

Kar me pa na Notu moti pa je le da nima opomnikov na lockscreenu. Kaj je Samsung tukaj čaral ne vem....
 
Nazadnje urejeno:

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Lockscreen calendar je ena izmed njih, sicer jih je več. Sem odinštaliral, ker mi večkrat kdo pograbi telefon in si ga ogleduje, pa mi je mimo, ko berejo mojo agendo. Folk je včasih mal netakten...