Samsnug Galaxy Note

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
To je to
smile-1.gif

Najlepša hvala
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.618
113
ksz...

no, od včeraj sem tudi sam novi veseli lastnik Note-a, zadevca...zadeva no,
grin1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.157
5.291
113
Citat:
Uporabnik Megapixel pravi:
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
KSZ

Pogrešam šumnike na tipkovnici, predvsem takrat ko iščem po imeniku... obstaja kakšna rešitev?

Drži ne-šumnik in potegni prst do šumnika...

Ali pa nastavi Swype tipkovnico in imaš na njej vse šumnike. Meno osebno mnogo boljša reč. Le izklopi si črkovalnik, ter preverjanje in popravljanje besed. Prednost je tudi da imaš v ležečem položaju še vedno polovico vidnega prostora, na Samsungovi tipkovnici ti pa ostane le tretjina.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Hvala. Razen šumnikov se je pojavila tudi tipka za vejico!

Sicer je tudi navadna mala tipkovnica fajn, ker jo dosežeš z
eno roko in ima svojo vrsto tipk s številkami.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Lahko napišeš točen naziv te aplikacije? Ker če iščem Swype mi najde tisoč stvari, pa se mi zdi da nobena ni prava....

Update: ja, swype ni aplikacija ampak način vnosa besed...
smile-1.gif
good morning to me.



Pa še tole me zanima: a se še komu zgodi, da mu avtomatsko preklopi na MMS namesto da bi poslalo SMS?
 
Nazadnje urejeno:

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Še to me zanima: ali lahko podaljšam USB polnilni kabel z navadnim USB kablom? Ta kabel ki je priložen NOTEu je zelo zelo kratek
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.618
113
ammm...mislim, da ti navaden usb kabel na drugi strani ne bo šel v telefon.....
grin1.gif


drugače pa je ta kabl res čiiiiist prekratek, ampak ok, se bom že navadil....
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
V mislih sem imel USB podaljšek, ki ga včasih dobiš zraven kakšnega USB ključa.
Na eni strani bi ga vtaknil v adapter, na drugi strani bi vanj vtaknil obstoječ USB kabel.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Lahko napišeš točen naziv te aplikacije? Ker če iščem Swype mi najde tisoč stvari, pa se mi zdi da nobena ni prava....

Update: ja, swype ni aplikacija ampak način vnosa besed...
smile-1.gif
good morning to me.



Pa še tole me zanima: a se še komu zgodi, da mu avtomatsko preklopi na MMS namesto da bi poslalo SMS?

Če je SMS vsebuje večje število znakov kot 3 - je SMS - i (se pravi več kot 3×160) se SMS avtomatsko pretvori v MMS, na vseh Android telefonih.

Pa vzami na znanje, da šumniki Č Š Ž itd... ne vzamejo 1 znak ampak 50+, tako da se izogibaj pisanju šumnikov v SMS u če to ni potrebno.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Največja fora tega problema pretvorbe sms v mms...v samem androidu so to funkcijo popravili že nekaj let nazaj, PProizvajalci in providerji so tukaj krivci, da moraš ali uporabljat kak drug app za pisanje smsov, ali pa rootat telefon in zamenjat stock messaging app s takim ki nima take nadležne omejitve.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.288
351
83
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
V mislih sem imel USB podaljšek, ki ga včasih dobiš zraven kakšnega USB ključa.
Na eni strani bi ga vtaknil v adapter, na drugi strani bi vanj vtaknil obstoječ USB kabel.
Dela bp. Imam 2 metrski podaljšek vmes in deluje bp.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.157
5.291
113
Jaz sem zdaj preveril. Ko je besedilo daljše od treh smsov se avtomatsko pretvori v mms. Je pa res treba pazit na šumnike.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Si siguren v tole s šumniki v smsjih? Namreč pišem že cel mesec smsje s šumniki, pa imam poslanih (tudi preverjeno preko Mobitel porabe) točno toliko smsjev, kot sem jih napisal, ne več, ker bi bilo zaradi šumnikov več znakov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.970
6.673
113
Kako dolga pa imaš sporočila? Če so bolj kratka, mogoče šumniki ne zasedejo toliko prostora....

Je pa bilo tako tudi pri meni, sicer pred leti, tako da so mogoče sedaj kaj spedenali, sem napisal sms s šumniki, potem pa gledam da mi je poslalo 3 komade...sem na srečo hitro ugotovil kaj je krivo
smile-1.gif
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Obstaja moznost nastavitve, po kateri lahko vpisujes šumnike, števec znakov pa odšteva od 160 znakov. V tem primeru OS pred pošiljanjem spremeni šumnike v csz—je.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Kje se da pri Notu nastavit, da šumnike pretvori v navadne črke pred pošiljanjem?

Že najdu...

Sporočila, nastavitve, način za vnos besedila in izbereš abeceda GSM
 
Nazadnje urejeno: