Samomor z avtom

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Ustavljati ob gorečem vozilu v predoru brez IDA je samomor, gašenje gorečega vozila z gasilnikom v predoru pa je absolutno neuspešno.

Zakaj? Sej ustaviš v niši, za zaletenim vozilom. Prostora je več kot dovolj, nikogar ne oviraš.

Glede na Smrkcev opis bi tisti majhen požarček katerega je on sam omenil lahko popolnoma ali pa vsaj delno pogasil, tako pa je avto zgorel skoraj do konca vključno s potnikoma. V kolikor je bil sopotnik zadaj res otrok in je bil mogoče samo nezavesten, se lahko zdaj mirno celo življenje sprašuje ali bi mu lahko pomagal. Mogoče pa celo obema.

Seveda je pa bolj interesantno peljati mimo, spotoma upočasniti da si točno zapomniš kaj si videl in potem hitro pisat na forumu.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.825
2.166
113
za šankom
če pričakuješ da nekaj bo lahko varno ustaviš,če pa ne pričakuješ nič pa bolj težko,prvo je šok,potem kup vprašanj v glavi pa si že mimo.tako da tukaj nikogar ne bi krivil zakaj ni ustavil.
se pa dogaja da folk hodi mimo koga ki leži na tleh in na mesto da bi začeli z CPR potegnejo ven iphona in slikajo ter snemajo.ja tudi pri nas se to dogaja
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.468
1.388
113
Mrtev si od moniksida in strupenih plinov, ki se sproščajo ob gorenju avta.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.509
5
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Auris najbrž še nima samodejnega zaviranja ob morebitni oviri?
Sicer pa se mi zdi mb registracija
Hanzi, mislil sem tisti "pripomoček", ko sistem zazna nenadno zaviranje in takoj prižge vse štiri utripalke...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Mrtev si od moniksida in strupenih plinov, ki se sproščajo ob gorenju avta.

ja ampak šele po 10-20minutah, odvisno od količine CO v prostoru. Tukaj so bila stekla razbita zaradi nesreče in se ne zadušiš tako hitro. Poleg tega največ CO nastaja ob nepopolnem gorenju, glede na sliko avta je bilo to gorenje kar "popolno"
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Auris najbrž še nima samodejnega zaviranja ob morebitni oviri?
Sicer pa se mi zdi mb registracija
Hanzi, mislil sem tisti "pripomoček", ko sistem zazna nenadno zaviranje in takoj prižge vse štiri utripalke...

Samo v tem primeru tudi štop lampe delajo, tukaj se ni videlo tretje pri šipi, pa samo 2x je utripnilo....res pa da je full na hitro pokazalo.

...bodo moral pa čimprej nekaj poštimati s temi nišami, to se zadnje cajte kar ponavlja in ponavlja....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.468
1.388
113
Daj, ne nakladaj s popolnim gorenjem
smirk-1.gif


Še malo, pa te bom moral vprašati, zakaj folk še vedno uspešno dela samomore z avti s katalizatorji...
rolleyes-1.gif


Monoksid te vzame k hudiču, ker je tunel en sam raufnik
smirk-1.gif


Ko je gorela vzpenjača v Kaprunu je nekaj ljudi zaradi zastupitve umrlo tudi na zgornji postaji žičnice, ne vem koliko (slab kilometer?) stran...
uf-1.gif
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.883
98
48
mb+ -20km
Očitno je take vrste samomor postal nacionalni šport. Kdaj mislijo te niše v predorih uredit? Naj malo pogledajo v Avstrijo, kako je tole urejeno.
Kje je posnetek?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.825
2.166
113
za šankom
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Daj, ne nakladaj s popolnim gorenjem
smirk-1.gif


Še malo, pa te bom moral vprašati, zakaj folk še vedno uspešno dela samomore z avti s katalizatorji...
rolleyes-1.gif


Monoksid te vzame k hudiču, ker je tunel en sam raufnik
smirk-1.gif


Ko je gorela vzpenjača v Kaprunu je nekaj ljudi zaradi zastupitve umrlo tudi na zgornji postaji žičnice, ne vem koliko (slab kilometer?) stran...
uf-1.gif

res je.rešili so se samo tisti ki so šli dol.torej proti začetku tunela.ko premišljuješ se zdi logično ampak v paniki?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
So zapisana pravila ki veljajo ob takih in podobnih nezgodah ki se dogajajo v predorih--ta pravila so zapisana tu


http://www.dars.si/Dokumenti/4_publikacije_druge_zgibanke/Varno_skozi_predor_08.pdf

izvleček---

Prometna nesreča
• Vklopite varnostne utripalke!
• Vozilo umaknite v odstavno nišo, če to ni možno, pa ob skrajni
desni rob vozišča!
• Ugasnite motor - ključ pustite v ključavnici za vžig!
• Zapustite vozilo, pri tem pazite na promet - oblecite
opozorilni jopiæ!
• Informirajte reševalce! »če je mogoče, za to uporabite SOS
telefon - klic v sili in ne mobilnega telefona.
• Nudite prvo pomoč poškodovanim!
Ob prometni nesreči v predoru vozilo zapustite v smeri
najbližjega izhoda in medtem ostale udeležence opozarjajte
na nastalo nevarnost. Na vozilu ne ugašajte luči, če delujejo.
Kraj prometne nesreče označite pred predorom, na dobro
vidnem mestu in o prometni nesreči čimprej obvestite policijo


kaj bi lahko storil naš očividec nesreče in ni storil, ja morda se ni zavedal tega položaja da bi lahko in moral pomagati, ne vem kaj bi storil jaz sigurno bi me pozneje vse skupaj preveč mučilo če ne bi storil prav.
1931279-odstavnanisa1.JPG
 

Priponke

  • 1931279-odstavnanisa1.JPG
    1931279-odstavnanisa1.JPG
    7,2 KB · Ogledi: 166
Nazadnje urejeno:

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Daj, ne nakladaj s popolnim gorenjem
smirk-1.gif


Še malo, pa te bom moral vprašati, zakaj folk še vedno uspešno dela samomore z avti s katalizatorji...
rolleyes-1.gif

zato ker so v avtu po uro, dve ali več preden jih kdo najde. Kaj bolj jasno?

Kar se tiče Kapruna, ti zdaj mešaš med velikim požarom v tunelu s tabornim ogenjčkom preden se je razgorel
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.363
298
83
Jst bi pomojem, tud če bi pravila drugače govorila, sigurno ustavil in šel k avtu, pa valda ti je jasno, da če ni nubenga ukol pa, da je avto v tunelu tam zaleten, da je moglo bit mal pred tabo vse skupaj
crazy1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.840
2.581
113
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Jst bi pomojem, tud če bi pravila drugače govorila, sigurno ustavil in šel k avtu, pa valda ti je jasno, da če ni nubenga ukol pa, da je avto v tunelu tam zaleten, da je moglo bit mal pred tabo vse skupaj
crazy1.gif

Pa kaj si ti fuknjen... očitno je samomor delal, ti bi pa še lastno glavo nosil naprodaj.
bonk.gif


Še, če ga ne bi se ne splača. Poznam primer, da je najebal tisti ki je pomagal (na vozičku je)

Hvala lepa, plačujem dovolj davkov da kakšen drug "usposobljen" nosi naprodaj glavo.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Zvalimo vso krivdo na Smrkc-a!

cheer.gif

to ne, je pa zelo sebično, da se v takih trenutkih ne ustaviš in pomagaš. Verjetno pa je imel čas upočasnit in zijat tako kot to počne največ slovencev na cestah kadar se zgodi kje kaka nesreča. Pomagat pa ne, ni šans si roke mazat.

dragi moj yahel.... si mogoče sedel z mano v avto, da me lahko tako lahkotno obsojaš in kategoriziraš? Ne nisi, zato prosim ne govori laži.... Ko sem se avtu približeval od zadaj ni izgledalo kot da je zaleten ampak je izgledalo kot da je enostavno parkiran zaradi okvare (bil je popolnoma vzporedn s stransko steno), nič se ni kadilo, nobene tekočine nikjer..... Predno sem se zavedal in šele dobro videl, da je zaleten in da rahlo gori v kabini, sem bil že mimo avta oz. se je to lahko opazilo šele ko si prišel čisto vzporedno z njim... Na hitro staviti se v tistem trenutku in leteti nazaj po predoru je bilo/bi bilo zaradi prometa v predoru enostavno samomor in po možnosti povzročitev še kakšne nesreče...

Ja vrjemi, da sem se počutu v tistem trenutku nemočnega ampak vse kar sem lahko naredil je bilo to da sem zavrtel 112... Za mano in pred mano je bilo več avtomobilov, zakaj se nihče ni ustavil sredi predora - zato ker situacija vse dokler nisi prišel do avtomobila ni izgledala podobna nesreči kvečjemu okvari avtomobila, kasneje se pa zaradi svoje varnosti in varnosti ostalih v predoru niso ustavljali...

Lp
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.363
298
83
Zakaj je pa tako očitno, da je samomor? Ker ni bremzanja? Lahko, da je zaspal, telefoniral, gledal nazaj, če je bil mulc zadaj? Ne vem no, pomojem je tist k dela samomor sam v avtu? Kukr kol, reagiral bi čist podzavestno in ustavil v odstavni niši in šel pogledat. Ja zgleda sem fukjen oz prebutast, da bi razmišljal o posledicah, če bi ustavil za zavtom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.687
6.068
113
pri taščici
Ah tako hitro te pa tudi ne pobere ob začetnem požaru(ala ogenj za golaž kuhat, pustimo sedaj ogenj meter in več višine, tam z ročnim gasilnim in brez zaščitne že zaradi vročine ne prideš dovolj blizu) . Tunel je konkretno prezračevan, ob požaru se najbrž avtomatsko to še pospeši.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Pa kaj si ti fuknjen... očitno je samomor delal, ti bi pa še lastno glavo nosil naprodaj.
bonk.gif

pa sej ne morš vedt da je delal samomor. Lahko da mu je ratalo slabo, lahko da je kaj šaril po radiu, lahko da mu je otrok zadaj vzel pozornost.

ne vem no, predstavljaj si, da je to tvoj brat/sestra/starš, pa so ljudje samo vozili mimo namesto pomagali...in so zaradi tega mogoče umrli. Bi bil še istega mnenja, da se ne splača pomagat?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Kukr kol, reagiral bi čist podzavestno in ustavil v odstavni niši in šel pogledat. Ja zgleda sem fukjen oz prebutast, da bi razmišljal o posledicah, če bi ustavil za zavtom.
No super, večina tule nas bi odreagirala tako kot Smrkc.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.687
6.068
113
pri taščici
Je pa najbrž šok ko vidiš kaj takega in večina res ne odreagira pravilno, ampak samo gleda kako bo čimprej zunaj....
Se spomnim ko je na ac ležala raztrgana kamionska guma. Vsi smo nekaj cikcakali okoli nje, nihče pa ni čez 100m ustavil in se vrnil in jo šel odmaknit oziroma šel opozarjat na nevarnost. gumo si dejansko videl precej pozno, ko si bil tik pred njo oziroma ob njej. Jaz sem sicer takoj klical 112, pa sem bil najbrž prvi,ker o gumi tam niso vedeli še nič.