Samomor z avtom

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
smirk-1.gif

Ne
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.854
5.768
113
NESREČE V PROMETU
Ob 2.01 se je na avtocesti med Koprom in Črnim Kalom v predoru Dekani,
občina Koper, voznica z osebnim vozilom zaletela v steno predora. V
nesreči je bila ena oseba telesno poškodovana. Gasilci JZGB Koper so
vršili protipožarno in protinaletno varovanje, odklopili akumulator,
nudili prvo pomoč poškodovani osebi do prihoda reševalcev, razlite
motorne tekočine posuli z vpojnim sredstvom ter pomagali avtovleki pri
nalaganju vozila. Poškodovano osebo so izolski reševalci odpeljali na
zdravljenje v izolsko bolnišnico.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Zakaj je prejšnje sporočilo bilo izbrisano? So milijonkrat hujša (ugibam, da je brisalo eno od mitičnih bitij, ki se vsake toliko pojavijo: moderator).

Naletni meh?
To je ideja iz risank Bip bip in Wile E. Coyote?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
sem nekaj slišal, ko je govoril da niso vsi tisti samomorilci ki se tja zaletijo. v nekaterih predorih so že ograje. ampak so očitno predrage, da bi jih dali povsod...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.467
1.386
113
Za začetek naj policaji razkrijejo, kaj jim je povedal model, ki se je lani s saabom zaletel v odstavno nišo v Trojanah - in preživel... Če je šlo res za nesrečo bi lahko povedal kaj vsaj približno koristnega...
tongue-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.586
10.197
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik skala pravi:
sem nekaj slišal, ko je govoril da niso vsi tisti samomorilci ki se tja zaletijo. v nekaterih predorih so že ograje. ampak so očitno predrage, da bi jih dali povsod...

Če misliš tiste pločevinaste, imajo te ravno učinka kot klemfixi, ki so postavljeni po nekaterih ostalih. Edina prava je betonska. Videl v Avstriji in pri nas, pa ne razumem, zakaj je ne morejo uporabiti povsod.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
No, dones zjutraj sem tole v živo videl... Vstopim na AC na Trojanah via LJ... Na tablah samo omejitev na 60 in luči utripajo, predor ni bil zaprt?! Lepo zmanjšam hitrost in na daleč v odstavni niši vidim avto... Najprej sm mislu, da je tam samo parkiran (ker se je pokvaru), ampak ko sem prišel vzporedno z njim, sem videl da je zaleten v steno in da na rahlo gori v kabini.... Ali je bil kdo vkleščen notri nisem videl, kot tudi ni bilo še nobene tekočine po vozišču... Glede na to, da ni bilo nobene tekočine še in da je bil ogenj komaj viden, predvidevam, da je zaletel le nekaj trenutkov pred mano...

Kar sem lahko naredil je samo to, da sem poklical 112, se mi pa poraja vprašanje zakaj predor ni bil zaprt (na voljo imajo xy kamer in vrjamem, da so videli vse...) in posledično ogrožali še vse ostale, ki so vstopali v predor? Policaje, gasilce in rešilec sem srečal pri Lukovici.

http://www.zurnal24.si/hujsa-prometna-nesreca-na-stajerski-avtocesti-clanek-219213
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Glede na to da predor niso zaprli, še dobro da ni ustavil na voznem pasu....ko bi kakšen pacient priletel in se še v njega zaletel....varno pa ni imel kje ustaviti kot kaže.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Sem pomislil na to, da bi ustavil ampak bi pri odprtem predoru, kjer je bil tekoč promet (promet pred mano in za mano) tvegal še svoje življenje kot je že feler napisal...
 

Bobby

Zelenc'
4. avg 2007
6
0
1
Gre za avtomatske protokole v predoru. Ob kakršnemkoli izrednem dogodku v predoru gre vsa signalizacija na utrip (semaforji na utripajoče rumene luči, omejitev na 60 oz. 80 km/h). Ko senzorji zaznajo požar v predoru pa se predor avtomatsko zapre. Verjetno si v predor zapeljal ravno v tistem času ko so senzorji zaznali samo izredni dogodek.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Zdej so posnetek predvajal na POP-u, brez zaviranja iz prehitevalnega direkt v zid....jao jao.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jebemu sunce, če jaz prav vidim...

Upam, da moja slutnje niso pravilne.

Da ni kje moj sosed, bela Toyota, zjutraj je bil še tukaj, popoldne je prišla v našo ulico policijska marica očitno nekaj sporočit....

Poklapano so hodli...
frown-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.854
5.768
113
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Zdej so posnetek predvajal na POP-u, brez zaviranja iz prehitevalnega direkt v zid....jao jao.
Meni se je zdelo, da so se tik pred trkom prižgale zavorne luči.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
To je bilo tisto drugič predvajano a ne....tam sem opazil da je dvakrat blinknilo nekja zadaj, ni mi zgledal da je bilo na polno na zavoro pritisnjeno, ni zgledalo da bi se hitrost kaj zmanjšala in da bi se voznik skušal izogniti trčenju.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ma kdo video, da še jaz vidim?
LJ registracija, bela toyota...?