Rynair iz Klagenfurta?

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
V KR ponoči na parkiriščih trgovskih centrov vidiš veliko avtomobilov. Ne vem pa kako potem pridejo do letališča...
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
V Šenčurju se je sedaj en s.p. zmislil, da je to dobra tržna niša in že cca 1 leto trži parkišče. Cena je polovična kot na aerodromu - vključen prevoz na in iz letališča. Očitno v Celovcu še niso tako daleč.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.440
362
83
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
V Šenčurju se je sedaj en s.p. zmislil, da je to dobra tržna niša in že cca 1 leto trži parkišče. Cena je polovična kot na aerodromu - vključen prevoz na in iz letališča. Očitno v Celovcu še niso tako daleč.
ja hudo :D
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Ima mogoče kdo informacije glede Ryanair politike vračila denarja. V mojem primeru se je spremenilo letališče pristanka v istem kraju in ponujajo refund. Aplikacijo sem že izpolnil, v kolikšnem času vrnejo denar? Ali dobiš kakšno potrdilo, ker sam ga nisem dobil...
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Hvala. Sem že rešil. Dobil preko maila potrdilo o odobrenem vračilu.
"We confirm that your refund request has been processed back to the form of payment used to pay for your booking. Your issuing bank will take 5-7 working days to process this refund amount back to your account.".
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Mogoče kdo ve, kakšna je razlika pri Ryanairu med Regular fare and no taxes? Mam dva različna bookinga pa imam pri vsakem drugače navedeno...
Če kliknem na link, izpiše: "Fare Rules
All travel is offered in accordance with Ryanair''s General Terms and Conditions of Carriage.

All passengers must check-in online and bring their printed boarding passes to the airport

Flight dates, times, routes and passenger names are changeable subject to applicable charges - please refer to Ryanair''s Regulations on these subjects as attached to the General Terms and Conditions of Carriage.

All fares, airport taxes/fees and charges are non-refundable. On unused tickets - the only refundable element is the Government Tax, which is subject to a reasonable administration fee.
Torej vse znano, kje je razlika?
 
Nazadnje urejeno:

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
No taxes pomeni, da ti ne plačaš davka (zaradi česar je karta precej cenejša) - gre za special offer, na vsakem letu je nekaj takšnih kart.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
E, tega nisem vedel. Hvala, maš 5*. Pa še eno foro sem mel zadnjič. V imenu sem napisal Tadeh namesto Tadej. Preko spleta če želiš spremeniti ime, stane ca 200 evrov. Na njihovem klicnem centru so mi uredili brezplačno. Je pa res da ker sem mel le napako v črki to naredijo drugače znajo računat tudi preko telefona. To je to če ves skurjen ob 1 ponoč delaš rezervacije:)
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Si ziher, da si klical na brezplačno cifro - Ryanair ima namreč v call centru precej svinjske tarife
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
3, 90 sem plačal za ca. 6 minut tel.št.:+448712460002. Šlo je brez težav, samo še enkrat sem mogel povedati vse podatke, in ene 5 krat črkovati pravilno ime. Prej sem kontaktiral Ryanair online support, kjer mi je operaterka zagotovila da mi v tem primeru brezplačno spremenijo podatke samo ne preko nje in da moram poklicat zgornjo št. sicer 00 na koncu, tam se nihče ni javil, tako da sem klical potem na 002. Tako da moram rečt, da sem bil kar pozitivno presenečen. Če ne bi šlo drugač, bi kupil novo karto. Ker se ne bi hecal na letališču, ker grem iz Bologne, pa toliko manj...
Načeloma pravijo da te drugače spustijo skozi, čeprov težko verjamem...
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Seveda te spustijo skozi; dokler ni popolnoma vse napačno napisano ni problema. Vse ostalo so bučke...
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Ne, ne spustijo te skozi - v vsakem primeru ti morajo najprej na karti spremeniti ime - pri Easyjetu te na letališču to stane cca 50 €, pri RYR 160 €. Včasih so pri RYR računali 160 € tudi, če si želel spremeniti ime (v kolikor si se zmotil) takoj po nakupu, vendar jih je EU udarila po prstih. Prav tako je velika jeb_a, če imaš doma slabši printer in čitalec ne prebere kode na boarding passu - RYR ti za printanje boarding passa na letališču računa 70 €.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Meni je rekla na online da je potrebna sprememba in glede na to da sem zamenjal le eno črko bo zamenjava brezplačna, samo poklicat sm mogu. Drugač pa točno tako kot kravakonj pravi, na letališču moraš met vse tip top (prtljaga, karte, na gatu ob pravem času...) v nasprotnem si ga na****.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Fora pri tem, zakaj je pomembno, ali si narobe napisal samo eno črko ali kaj več, pa je v tem, da se tako letalske družbe (še posebej nizkocenovniki) ščitijo pred preprodajo kart - nekdo bi npr. lahko dežural na netu, čakal na zelo ugodno karto, jo kupil na svoje ime, jo nato prodal tretji osebi in se zgovarjal na to, da se je 'zmotil' in želi spremeniti podatke. Zato tudi takšne kazni, če letalska družba sumi, da gre za goljufijo (pri Ryanairu to zlorabljajo in poizkušajo čimveč ljudi uvrstiti v kategorijo 'goljufivcev').

@Snecer
Žal ne, samo v Microsoft FS.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
A ni to čudno, sem se že parkrat mal zaj...l - mam pač bol čudn ime pa priimek - pa se je vsem živo je---l za vse skupaj. Še nikoli isem imel problemov, šumniki, pomišljaji, neenako ime na osebni pa karti - ti maš pač boarding pass, ime je približno enako tistemu na osebni, ni blema.
Očitno se nekim skoz dogajajo mproblemi - meni se še niso; če odštejemo slabe izkušnje z Qatar airways.
Al pa nekateri res samo virtualno letijo s kakšnimi niskocenovniki pa strašijo vse ostale.
LPM
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Tudi sam še nisem imel slabe izkušnje, vem pa, kakšna so pravila - letalske družbe imajo proste roke, na spletni strani EZY in RYR imaš objavljen cenik in colajo lahko po mili volji - kaj bodo spregledali in česa ne ja pa odvisno povsem od njihove dobre volje. Poleg tega imaš lahko velike težave pri varnostnih službah.
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Nazadnje na Adrii obrnil ime in priimek, je šlo skozi brez popravkov
grin1.gif
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
A ni to čudno, sem se že parkrat mal zaj...l - mam pač bol čudn ime pa priimek - pa se je vsem živo je---l za vse skupaj. Še nikoli isem imel problemov, šumniki, pomišljaji, neenako ime na osebni pa karti - ti maš pač boarding pass, ime je približno enako tistemu na osebni, ni blema.
Očitno se nekim skoz dogajajo mproblemi - meni se še niso; če odštejemo slabe izkušnje z Qatar airways.
Al pa nekateri res samo virtualno letijo s kakšnimi niskocenovniki pa strašijo vse ostale.
LPM
Ja lej če misliš da imamo vsi čas da tuki neki bluzimo in si izmišljujemo o potovanjih z niZkocenovniki se motiš. Sam teh težav še nisem imel, po pravilih pa naj bi se ime in priimek na osebnem dokumentu in passu ujemala 100%. Tisto o moji rezervaciji da sem namesto J vpisal H je resnična in je potekala po opisanem postopku. Ne vem, če si sam upaš na letališče z vedenjem da si rezerviral karto popolnoma narobe in tvegaš da ne boš letel vsaka ti čast. Sem pa že doživel:

Wizzair: pustili na Lutonu 2 potnika (vodiča in gosta, ki so potovali z neko agencijo, zaradi tega, ker sta imeli kovček prevelik, in sta šli plačat višek -ker nista imeli gotovine sta šle dvignit, kljub temu da so ju osebno poslali dol, so enostavno zaključili let ob času za zaprtje izhoda). Ko so na letalu ostali gostje iskali ti dve osebi in ugotovili da ju ni na letu, enostavno veš da sta ostali tam.

Ryanair: Na izhodu mlajšemu paru preverjajo spet kovčke, valda ravno na minimumu, pa še eno vrečko zraven. Zaposlena je zahtevala da to vrečko pospravita v to torbo. Ker v njej ni bilo prostora, sta rekla da nista vedela da Ryanair ne dopušča več kot 1 kos (ponavadi je bilo da imaš lahko vrečko iz teh trgovin za kontrolo brezplačno na letalu). Zaposlena ju je pogledala izpod čela in jima rekla v čem je problem, če imata željo da ostaneta na letališču. Potem sta vzela robo iz vrečke in si jo razdelila vsak na pol in si jo dala po žepih jaken (bund).

Wizzair: tudi na letu iz Lutona je bila Poljakinja ki je imela previsok kovček in je na mestu morala plačati ca 60 funtov če se prov spomnim. Kljub temu da jih je 5 minut prepričevala da tega ni vedela, niso odstopili.
 
Nazadnje urejeno: