Ryanair (Cartrawler) ukradel denar

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.575
113
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Alterja je res škoda, da folk, ki nima kaj pametnega za povedati, nabija poste. Po vojni je vsak lahko general. SEVEDA, DA SEM SAM KRIV, kdo pa bo drug. Vprašal sem za nasvet, ne to, kdo je kriv.

Če kdo nabija v tej temi si ti prvi v vrsti. Napisali smo ti lastne izkušnje z rentacarom, ki pa slučajno niso v skladu s tvojimi pričakovanji. Nasvet za v prihodnje je, da si zrihtaj kreditno in bo za vedno mir. Ampak, glede na to, da nočeš razumet da si zajebal, imam občutek, da boš naslednjič spet iskal rentacar, ki je plačljiv na kakšen drugačen način. In potem jamral ob morebitnih zapletih. In še enkrat, ne, nihče te ni okradel.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Verjetno je zdaj tudi že čas, da spremeniš naslov teme.
Ko (če) jih boš milo prosil, da ti oprostijo nekaj stroškov tvoje neumnosti, mimogrede navrzi, da si jih tukaj neupravičeno grdo blatil.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Živjo,

Imam zelo neprijetno izkužnjo z Ryanairom oz. Cartrawlerjem, ki očitno stoji zadaj za Ryanair rent-a-carom.

Zgodba gre tako: V oktobru sem rezerviral letalsko vozovnico za Sicilijo preko Ryanaira, obenem pa so mi ponudili še najem avta, kar sem tudi izkoristil. Na Siciliji sem doživel hladen tuš, kajti avta nisem mogel prevzeti z debetno kartico, možno bi bilo le s kreditno, ki pa je nimam. Potem sem pri drugi firmi na letališču lahko bp najel avto "na keš", torej polno zavarovanje + 100 eur kavcije, ki sem jih po potovanju dobil nazaj - brez kakršne koli kartice.

Po vrnitvi z dopusta sem odprl ticket na Cartrawlerju (Ryanairu), saj sem želel dobili nazaj 160 eur, ki sem jih plačal za najem avtomobila, ki pa ga potem nisem smel prevzeti. Po dolgem prepričevanju, klicanju in pošljanju e-mailov na Cartrawler so mi prijazno odpisali, da mi ne morejo vrniti niti eura, ker je bilo v splošnih pogojih zapisano, da sprejemajo le kreditne kartice.

To pa so pyzde, saj ko sem plačeval z isto debetno so vzeli denar, avta pa kasneje niso želeli dati. Zame je to kraja, saj so vedeli, da plačilo prihaja z debetne kartice (iste, s katero sem potem želel prevzeti avto!). Moje mnenje je, da bi lahko transakcije z debetnih kartic torej že apriori zavrnili, preden je plačilo sploh izvedeno. Namesto tega raje pobašejo denar in te na dopustu pustijo brez avta, kasneje pa še brez denarja. Tega nisem pričakoval od kao resne firme, kakor je Ryanair.

Kaj mi je storiti? 160 eur jim ne pustim kar tako, res pa je, da sploh ne vem, na koga ali kaj bi se obrnil. Prosim za nasvete.

Hvala za pomoč!

Nič. Popušil si. V splošnih pogojih piše, da moraš imeti kreditno kartico.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
To pa so pyzde, saj ko sem plačeval z isto debetno so vzeli denar, avta pa kasneje niso želeli dati. Zame je to kraja, saj so vedeli, da plačilo prihaja z debetne kartice (iste, s katero sem potem želel prevzeti avto!). Moje mnenje je, da bi lahko transakcije z debetnih kartic torej že apriori zavrnili, preden je plačilo sploh izvedeno.

Ne da bi kogarkoli branil, ampak da se boš kaj naučil (pa mogoče še kdo drug).

Na kreditni kartici imaš limit in mnogo ljudi pazi, da ko gredo na kakšno daljše potovanje, da je kreditna kartica čimbolj neuporabljena (imajo razpoložljiva sredstva v vrednosti celega limita za nepredvidene stroške na potovanju). Tako da, kar lahko, plačajo z drugimi plačilnimi instrumenti (npr. debetno kartico), s kreditno kartico pa plačajo (rezervirano), kar morajo s kreditno kartico in ne morejo z drugimi plačilnimi instrumenti.

Tako da je najbolj normalna stvar, da rent-a-car plačaš z debetno kartico, ko pa prideš na prevezem pa daš kreditno kartico. Niti slučajno niso oni mogli predvidevati, iz dejstva da si plačal z debetno kartico, da pravzaprav nimaš kreditne kartice.

Če bi čisto vsakega spraševali čisto vse, kar je črno na belem napisano, pa ne moreš pričakovati, tako kot ne moreš pričakovati, da bodo oni desetkrat preverili ali imaš veljavno vozniško dovoljenje, ali je rok pretekel in podobno, je jasno napisano da moraš na licu mesta predložiti veljavno vozniško dovoljenje in to je to.

PS: Verjamem, da zelo boli, ampka ta bo res težka karkoli narediti.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Imel sem pa izredno pozitivno izkušnjo z rentalcars.com:
Namreč najel sem avto v tujini kjer me je pri providerju čakal manjši avto, z manj vrati in z omejenimi kilometri (kao pomota?). Plačal sem večji avto, neomejene km in 4 vrata.... Zahtevali so doplačilo kar sem storil, ni bil neki exstra znesek,.... Naprej, ko sem avto vrnil so mi računali vse dvojno (kao po pomoti?!) najem in zavarovanje dvojni znesek, to sem ugotovil na licu mesta vendar je bila nedelja in kao niso mogli stornirat, šefa ni bilo,...obljubili so da bodo rešili v naslednjem delovnem dnevu, meni se je mudilo na avion.

Veste kaj sledi, naslednji dan in naslednj teden in naslednji mesec so me pošiljali od enega emaila uradnika do drugega v tej rentacar družbi in minil je mesec nakar mi niso več odgovarjali, niti vrnili...(šlo je za okoli 250 eur preplačanega zneska!)

Potem mi je dopizdilo in sem vse skupaj poslal na rentalcars v Anglijo,...
Potem pa pozitino presenečenje: Še isti dan so me poklicali iz Anglije (rentalcars) za dodatna pojasnila in urgirali za vsa preplačila pri providerju. Že naslednji dan je bilo vse nakazano, rentalcars mi je tudi poslal opravičilo z bogatim popustom za naslednji najem!

skratka zelo profesionalno od njih!
lp
 

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
Ja, tako pač je. So že predhodniki vse povedali..... imajo pa tudi letalske ružba včasih nenavadne pogoje tako, da je čitanje vseh pogojev obvezna procedura pred plačilom.

Pred dvema mesecem je sin potoval na relaciji ZAG - BKK z Qatar airways. V pogojih plačila je bilo navedeno, da mora imeti oseba, ki potuje pri sebi in po potrebi pokazati, kartico s katero je bilo izvršeno plačilo. Torej ni variante, da karto nekomu podariš in plačaš namesto njega, razen da potuješ z njim in po potrebi lahko pokažeš kartico.....

Sem preverjal po tujih forumih in dejansko včasih to kontrolirajo.... take it or leave it.
 

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
Ha, ha je šel malo templje gledat
evil.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Alterja je res škoda, da folk, ki nima kaj pametnega za povedati, nabija poste. Po vojni je vsak lahko general. SEVEDA, DA SEM SAM KRIV, kdo pa bo drug. Vprašal sem za nasvet, ne to, kdo je kriv.
Naslov teme pa je
Citat:
Re: Ryanair (Cartrawler) ukradel denar
Does not compute.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Je že ugotovil da ga je biksnil zato je poniknil,.....sam pri sebi je vedel da rabi kreditno ampak je probal easy way ki se ni izšlo tokrat,..žal šola za drugič.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Mal boli zdej, nekoga je obtozil da ga je ukradel. Zdej pa mal tezko iz unga brega pridt dol pa rect da si res budala izpadu. Tezko je toz se pa zgodi vsakmu. Razen nam na alterju nikol
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Drži: nujno brat splošne pogoje.
Nekaj let nazaj v LA, grem po rentacar, pred mano ena ženska. Težila, se drla, grozila, preklinjala in ne vem kaj še vse. Razlog: ni imela kreditne kartice in po 15ih minutah drame (tudi mahanje z gotovino) je odšla ven brez avta.
Uslužbenec je zadevo dokaj stoično prenašal in ponavljal negativen odgovor. Očitno je bil že navajen tega.
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he, dober kriterij ali si hillbilly ali svetovljan... IMHO res ne verjamem da je tak strošek ena kreditna kartica na kateri je zadosten limit za take avanture in potovanja... za cash-only in debetno kartico je pa TAXI in javni prevoz...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
No, hillbilly ravno nisi, če nimaš kreditne. Je pač nimaš. Je pa res, da te za hillbillya definira dretje, itd. in to ob tvojem zajeb... Mahanje s svitkom bankovcev v roki pa tudi pomaga pri tem
smile-1.gif
.
Sam sem prvič imel srečo pri rentacarju, da sem imel kreditno s seboj, tudi nisem vedel, da ne gre s kešem. Ampak, se pač učimo vse življenje...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
a mogoce kdo ve zakaj v usa za renta car deluje kreditna, ki nima dovolj kritja? sprobano veckrat, zmerom ratal.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A ti jo preko ročnega (papirnatega) SLIPA potegne?
Domnevam da zato, da ima neke podatke o tebi... Sicer jim je vseeno čigava je kreditna, po potrebi jo bo že bremenil.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
ne, vedno z citalcem. Sicer mam s sabo vedno se eno, k vem da ma dost limita, sam zanimivo se mi zdi da bp dela ena k vem da ma premal limita za kavcijo. V evropi vem da to ne dela...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.095
113
www.adriamedia.si
Možno je, da smo poberejo podatke kartice (da lahko kasneje bremenijo, če je treba) same rezervacije sredstev pa ne naredijo.

Ko smo že pri takih zabavah: zadnjič dobim nov Diners, seveda pozabim, da začne delat šele točno ob datumu (in ne takoj, ko prvič uporabiš, pač Dinersova posebnost). In potem pri nas na petrolu ni delal, na italijanski cestnini je, na letališču pa spet ne. Cestnina ne dela sproti online avtorizacije. Je pa še vedno (kljub temu, da je bila kartica neveljavna), znesek naknadno prišel skozi.