Ryanair (Cartrawler) ukradel denar

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Živjo,

Imam zelo neprijetno izkužnjo z Ryanairom oz. Cartrawlerjem, ki očitno stoji zadaj za Ryanair rent-a-carom.

Zgodba gre tako: V oktobru sem rezerviral letalsko vozovnico za Sicilijo preko Ryanaira, obenem pa so mi ponudili še najem avta, kar sem tudi izkoristil. Na Siciliji sem doživel hladen tuš, kajti avta nisem mogel prevzeti z debetno kartico, možno bi bilo le s kreditno, ki pa je nimam. Potem sem pri drugi firmi na letališču lahko bp najel avto "na keš", torej polno zavarovanje + 100 eur kavcije, ki sem jih po potovanju dobil nazaj - brez kakršne koli kartice.

Po vrnitvi z dopusta sem odprl ticket na Cartrawlerju (Ryanairu), saj sem želel dobili nazaj 160 eur, ki sem jih plačal za najem avtomobila, ki pa ga potem nisem smel prevzeti. Po dolgem prepričevanju, klicanju in pošljanju e-mailov na Cartrawler so mi prijazno odpisali, da mi ne morejo vrniti niti eura, ker je bilo v splošnih pogojih zapisano, da sprejemajo le kreditne kartice.

To pa so pyzde, saj ko sem plačeval z isto debetno so vzeli denar, avta pa kasneje niso želeli dati. Zame je to kraja, saj so vedeli, da plačilo prihaja z debetne kartice (iste, s katero sem potem želel prevzeti avto!). Moje mnenje je, da bi lahko transakcije z debetnih kartic torej že apriori zavrnili, preden je plačilo sploh izvedeno. Namesto tega raje pobašejo denar in te na dopustu pustijo brez avta, kasneje pa še brez denarja. Tega nisem pričakoval od kao resne firme, kakor je Ryanair.

Kaj mi je storiti? 160 eur jim ne pustim kar tako, res pa je, da sploh ne vem, na koga ali kaj bi se obrnil. Prosim za nasvete.

Hvala za pomoč!
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Zdej ce je blo napisano, da je za prevzem vozila placilo mozno samo s kreditno se đabe ******. Na take stvari mors bit pozoren. Jst ce se ga hocem nafukat in grem Sicilijo v super mega disko bom preveru prej a vlecejo kartico ker drgac bom uzel vec gotovine da nam pol jezno mahu s kartico pa pluvov trske od žeje.

A z gotovino se tud ni dal placat
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Težka bo.
crazy1.gif


Že plačilo letalske karte z nekreditno kartico je precejšen čudež, najti rent-a-car, ki ti da avto brez kreditne kartice pa čisto zaresen. Imel si srečo, da so Italijani... khm, na Balkanu, tako kot mi...
tongue-1.gif
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Poglej, meni je sicer poznana razlika med kreditno in debetno, vendar nisem vedel, da ima to sploh lahko kakšen vpliv. Poleg tega sem že na Danskem bp najel avto z debetno in mi niti na kraj pameti ni prišlo, da bi bil sedaj lahko problem.

Sicer pa hvala Clio za nasvet. Bom preveril.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Težka bo.
crazy1.gif


Že plačilo letalske karte z nekreditno kartico je precejšen čudež, najti rent-a-car, ki ti da avto brez kreditne kartice pa čisto zaresen. Imel si srečo, da so Italijani... khm, na Balkanu, tako kot mi...
tongue-1.gif

Plačilo letalske karte in najem avta je bilo avtomatsko izvedeno v dveh zaporednih transakcijah na isti spletni strani. Točno so vedeli, da je debetna kartica.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.896
113
Kdo je opravil dejansko transakcijo, Ryanair? Najprej kontaktiraj njih in razloži situacijo. Predvsem pa podrobno preberi vse pogoje, tudi to mora biti navedeno - v kolikor ni, lahko lažje izpodbijaš transakcijo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
Sori, jaz tudi prvič slišim da je nekomu uspelo najeti avto brez kreditne kartice izdane na voznika. To da je potrebna za najem ponavadi sicer nima nobene veze s tem kako si ti plačal rezervacijo. In ne, to da si plačal rezervacijo z debetno njim ni povedalo da nimaš kreditne. Ampak da imaš debetno.

Naslov sem ti popravil. Da bo izpadlo bolj dramatično.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Plačilo točno določenega zneska z debetno kartico ni problem, če je to tebi v interesu = imaš kritje. Za zavarovanje pa ti očitno ne morejo zablokirat denarja na debetni, lahko ti ga samo dol poberejo in potem vrnejo, ampak je tu spet vprašanje stroškov. Pri kreditni pa ti naredijo "rezervacijo", ki jo potem stornirajo in ni stroškov.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.896
113
Can I book without a credit card?

−


Yes. You can make a booking without a credit card. Note that, even if you choose to pay by debit card, you will have to provide a valid credit card in the driver’s name at the time of pick-up since the rental agent requires a credit card from which to take the rental deposit. Credit cards accepted for pick-up are MasterCard, Visa, and in some cases American Express.


A ‘no-show’ occurs for the following reasons:
1.You didn't inform us about your cancellation prior to your pick up time.
2.You failed to pick up the car at the arranged time and date.
3.You failed to provide the documentation that’s required to pick up the car.
4.You failed to provide a credit card in the main driver’s name with enough available funds on it.

In the event of any of the above, no refunds will be made to you.The car rental company reserves the right to refuse a car to any customer who fails to arrive on time with all necessary documentation and a credit card with enough available funds for the car’s security deposit. In such cases, unless the car rental has been cancelled at least 24 hours in advance, the customer will not be entitled to a refund.


Skratka - nimaš šans. Razen, če kdo res pokaže zelo veliko dobre volje, vendar tega niso dolžni naresti. Vso srečo!
Ni pa to noben trik ali posebnost Ryanaira oz. tega ponudnika, ker gre za normalne pogoje najema, ki sem jih srečal tudi drugje.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Sori, jaz tudi prvič slišim da je nekomu uspelo najeti avto brez kreditne kartice izdane na voznika.

No, vse je enkrat prvič. Meni je uspelo že dvakrat. Enkrat z debetno, drugič samo z denarjem.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Sori, jaz tudi prvič slišim da je nekomu uspelo najeti avto brez kreditne kartice izdane na voznika. To da je potrebna za najem ponavadi sicer nima nobene veze s tem kako si ti plačal rezervacijo. In ne, to da si plačal rezervacijo z debetno njim ni povedalo da nimaš kreditne. Ampak da imaš debetno.
.

Ne vem no, rezerviral prek spleta, prišel na šalter in plačal z gotovino. Nihče me spraševal po kartici.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
povsem sam si si kriv žal,nisi prebral splošnih pogojev 90% rentacar agencij zahteva KREDITNO kartico,tebe so tretirali kot no show, lahko se pritožiš kamorkoli vendar denarja ne boš dobil.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Alterja je res škoda, da folk, ki nima kaj pametnega za povedati, nabija poste. Po vojni je vsak lahko general. SEVEDA, DA SEM SAM KRIV, kdo pa bo drug. Vprašal sem za nasvet, ne to, kdo je kriv.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Alterja je res škoda, da folk, ki nima kaj pametnega za povedati, nabija poste. Po vojni je vsak lahko general. SEVEDA, DA SEM SAM KRIV, kdo pa bo drug. Vprašal sem za nasvet, ne to, kdo je kriv.

No, bom jaz naredil povzetek zate.
a) zadeva je jasna in čista - kar je bilo, je bilo čisto po predpisih (in tudi morali)
b) ne, ni nobene "finte" na katero bi se lahko izgovarjal (glej točko a, vse je bilo v skladu s pogoji poslovanja, ko so bili nedvoumni in jasno poznani vnaprej (in so pravzaprav standardni)
c) edini nasvet, posuj se s pepelom in ponižno prosi, če se da kaj narediti in čisto vse kar boš (mogoče) dobil, bo njihova dobra volja (in ne tvoja pravica)
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Iz njihovih T&Cs:

You will be required to present on collection of your rented vehicle, a full drivers license (UK Licenses two parts) from country of origin, a valid passport and a valid credit card in renters (drivers) name. In the event of a failure to present the required documents, the car rental agent may refuse the car and no funds paid will be reimbursed to you. If you make a booking but do not collect the vehicle, no funds paid will be reimbursed. Please be advised that in the event of a delayed arrival it is the customer's responsibility to contact car rental agent. In the event of a flight cancellations or delay, CarTrawler will not be held responsible for the funds paid. The refunds must be claimed from the holiday insurance.

Napiši jim pritožbo, ampak bodi prijazen, ker glede na pogoje najema, ti niso dolžni vrniti ničesar.

LP,
PIC
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Ne vem zakak se kurcis,pac nisi prebral splosnih pogojev,ki si jih GOTOVO na slepo obkljukal,da se strinjas z njimi.
Kakor je nekdo ze napisal,priznaj napako in PROSI da ti vsaj delno refundirajo tvojo MALOMARNOST.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Alterja je res škoda, da folk, ki nima kaj pametnega za povedati, nabija poste. Po vojni je vsak lahko general. SEVEDA, DA SEM SAM KRIV, kdo pa bo drug. Vprašal sem za nasvet, ne to, kdo je kriv.

če ne znaš iz mojega posta razbrati, da ne moreš storiti ničesar da bi dobil denar nazaj ne rabiš stresat jeze in nesramnosti name.
Karkoli jim boš očital ti bodo pod nos porinili splošne pogoje, tukaj si pa popušil, pač tako je, so se zaščitili že v štartu, pa še nekaj recimo cartrawler je le posrednik najema oni so dobili le provizijo (10% ponavadi),ostalo je šlo na račun rentacar agencije, ki je šparala avto zate, ki pa ga nisi mogel prevzeti,prej se boš sprijaznil prej bo lažje zate