Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.921
4.193
113
Vsa stanovanja, ki so se prodajala so bila produkt socializma oz. D R U Ž B E N A L A S T N I N A. Je boljše zdaj tako? Pa dosti off topica, samo za pokušino malo, ko imate toliko za povedat čez prejšni režim, ki vam je nekaterim dobro rit napolnil, da je še za potopce nekaj ostalo.
produkt socializma je bilo kraja premoženja in pufanje...... iz tega je nastala tvoja takoimenovan družbena lastnina... Razen če tvoj um misli, da kapital pride sam po sebi...

Ko je vsega tega zmanjkalo smo bili milijarderji Očitno si še prešmrkav, da bi to videl.
1684176251154.png


šop telih da si kupu štruco kruha....
Ampak ti kr lapaj nonsense...
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.740
6.172
113
Ampak imate res trde na ta stanovanja in kako ste bili prikrajšani.

Zastonj kredite za nakup parcele in gradnjo bajte pa niste upali si zrihtati?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.376
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
produkt socializma je bilo kraja premoženja in pufanje...... iz tega je nastala tvoja takoimenovan družbena lastnina... Razen če tvoj um misli, da kapital pride sam po sebi...

Ko je vsega tega zmanjkalo smo bili milijarderji Očitno si še prešmrkav, da bi to videl.
Poglej priponko 67773

šop telih da si kupu štruco kruha....
Ampak ti kr lapaj nonsense...
Če si živel v Srbiji je to bilo res, v Sloveniji pa tega ni bilo. Tudi v času Jugoslavije.
V "najboljših" časih sem imel 3 miljarde plače - 2 meseca, potem so pa rezali nule
Ta bankovec je iz leta 1993 - vsi so imeli Teslo gor.

ŠE en tvoj produkt iz riti. Se moraš vedno dokazati, kak imbecil si?

Kapital pa pride iz kraje presežnega dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jest5

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.220
1.041
113
produkt socializma je bilo kraja premoženja in pufanje...... iz tega je nastala tvoja takoimenovan družbena lastnina... Razen če tvoj um misli, da kapital pride sam po sebi...

Ko je vsega tega zmanjkalo smo bili milijarderji Očitno si še prešmrkav, da bi to videl.
Poglej priponko 67773

šop telih da si kupu štruco kruha....
Ampak ti kr lapaj nonsense...
A je sedaj z ZDA in EU kaj drugače?
Kolk vem se cela ekonomija fura z printanjem svežega denarja.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.921
4.193
113
A je sedaj z ZDA in EU kaj drugače?
Kolk vem se cela ekonomija fura z printanjem svežega denarja.
Ko leftartard poenostavi vse skupaj in po otročje primerja neprimerljivo...
Eno vprašanje zakaj ni hiperinflacije, zakaj se še vedno to fura?

Ko boš to odgovoril boš videl tvoj nonsense ki si ga napisal.
Še to kolk veš, da nič ne veš.....

Ps krize so v ZDA bile večkrat in vedno so iz nje izšle. Yuga pa se je končala tako kot se je začela.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Zakon ni bil za vse enak, ker so stanovanja odkupili lahko zgolj tisti, ki so bivali v njem. Če bi bil zakon za vse enak, bi šla vsa stanovanja na javno dražbo. Pika.
Jah no, ni bilo čisto tako. Že v mojem naselju so ljudje pridobili dva ali tri stanovanja, ki so jih potem predelali v eno. Kako jim je to ratalo, pa ne vem.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.820
10.501
113
kod Džej-Zija
Jah no, ni bilo čisto tako. Že v mojem naselju so ljudje pridobili dva ali tri stanovanja, ki so jih potem predelali v eno. Kako jim je to ratalo, pa ne vem.
Zelo enostavno. Ponudili sosedom dovolj visok znesek, da se je slednjim takrat splačalo prodat. Tudi jaz poznam ljudi, ki so bili takrat pri koritu, ki jim je uspelo nabrat celo 6 stanovanj na tak način. Zdaj jih oddajajo, najemnina pa je donos.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Seveda je držalo, saj ni bil namen zakona, da bi ti kupil stanovanje za 10 jurjev in ga naslednji dan prodal za 50 jurjev.

ne pa ni

vem za cel kup stanovanj, ki so se prodala prej kot v desetih letih
nenazadnje sem pa malo nazaj pisal o tem, kako sem sam kupil enega ... par let po jazbinšku, popolnoma legalno
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Sam ga sicer nisem prodajal, ker še sedaj živim v njem, je pa prijateljica kar lepo morala počakati 10 let, da ga je lahko prodala. Obvozi so bili seveda možni, saj sem videl, kaj se je dogajalo.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Sam ga sicer nisem prodajal, ker še sedaj živim v njem, je pa prijateljica kar lepo morala počakati 10 let, da ga je lahko prodala. Obvozi so bili seveda možni, saj sem videl, kaj se je dogajalo.

nobenih obvozov ni bilo treba

tvoja prijateljica (matr, ti maš prjatlc skor tolk kot mirsi), je očitno stanovanje odkupila na obroke
tedaj seveda ni smela prodajati, dokler ni vsega odplačala

sicer pa, kle maš zakon pa čitaj
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in mosseero

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.921
4.193
113
Če si živel v Srbiji je to bilo res, v Sloveniji pa tega ni bilo. Tudi v času Jugoslavije.
V "najboljših" časih sem imel 3 miljarde plače - 2 meseca, potem so pa rezali nule
Ta bankovec je iz leta 1993 - vsi so imeli Teslo gor.

ŠE en tvoj produkt iz riti. Se moraš vedno dokazati, kak imbecil si?

Kapital pa pride iz kraje presežnega dela.
hehe runkl... začetni kapital pa iz kje pride
ps naj ti namignem krediti iz strani ZDA so bili dani kasneje..

iz kraje zasebnega premoženja in od tod tudi denacionalizacija...
kar se tiče slike je samo pač en bankovec, kako zgleda hiperinflacija, ko je vsak dan bil produkt za žnj procentov dražji..

Še zmerja nisi odgovoril zakaj dolar ni v hiperinflacijii

Banditi so najprej kradli, razlastninili pobili....
potem je to šlo naprej... Tito vmes še malo pufov zrihtal, ko jih ni blo več smo dobili hiperinflacijo.. Štampanje keša nam ni pomagalo, ker ni imeli nobene vrednosti.

Dolar štampajo in je vrednost več ali manj ista, seveda so devizne razlike ni pa hiperinflacija.

bo zdaj šlo rorček...