Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
nobenih obvozov ni bilo treba

tvoja prijateljica (matr, ti maš prjatlc skor tolk kot mirsi), je očitno stanovanje odkupila na obroke
tedaj seveda ni smela prodajati, dokler ni vsega odplačala

sicer pa, kle maš zakon pa čitaj
Imaš prav. Pisal sem, ne da bi prej prebral zakon. Nisi smel prodati, dokler ni bilo odplačano. Prijateljici imam pa samo dve in v desetletjih, kar se poznamo in prijateljujemo, se je z njima marsikaj dogajalo.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.921
4.194
113
Po čem sklepaš, da sem kmetijo jaz podedoval? :bonk:Konj pa še živi in je letos, kot najstarejši konj na svetu, praznoval 80 let. Ga kupiš?
Ja verjetno je deda videl dve levi...
ps sem napisal je crknil ciljal na to da če si bi ti na kmetiji od lakote...

Takmu se ne da kmetija...

Sicer pa je pr leftardih možo da živi konj 80 let.. sej tko kot partizani in borčevske penzije....
 
27. jan 2022
5.786
2.272
113
nobenih obvozov ni bilo treba

tvoja prijateljica (matr, ti maš prjatlc skor tolk kot mirsi), je očitno stanovanje odkupila na obroke
tedaj seveda ni smela prodajati, dokler ni vsega odplačala

sicer pa, kle maš zakon pa čitaj
Stanovanjski zakon ne ureja davkov.

Mislim da je bil davek od dobička takrat 30% in to 10 let. Dobiček pa je razlika med nabavno in prodajno ceno; in če je nekdo kupil za 10, prodal pa za 100 je imel 90 dobička in 30 davka, za to pa si je tudi Bizijeva prijateljica pustila luknjo v koleno zvrtat.
 

B81

22. jul 2007
36.314
10.141
113
Je Pribac na tej tabli?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Stanovanjski zakon ne ureja davkov.

Mislim da je bil davek od dobička takrat 30% in to 10 let. Dobiček pa je razlika med nabavno in prodajno ceno; in če je nekdo kupil za 10, prodal pa za 100 je imel 90 dobička in 30 davka, za to pa si je tudi Bizijeva prijateljica pustila luknjo v koleno zvrtat.

počas bom mel tega nabijanja v prazno poln kufr

pajac od katerega sem kupil stanovanje, je še dons živ in nima nobene luknje v kolenu
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero
27. jan 2022
5.786
2.272
113
počas bom mel tega nabijanja v prazno poln kufr

pajac od katerega sem kupil stanovanje, je še dons živ in nima nobene luknje v kolenu
Ja in? Prisotnost tukaj je prostovoljna, noben ti ne zvija roke!

Tvoj "pajac" si je pač vkalkuliral davek v prodajno ceno in mu je bil ostanek dovolj. Ali pa je uporabil eno od takrat številnih lukenj v zakonodaji.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
RTVSLO toži vlado.


Kot je pojasnil v. d. generalnega direktorja RTV Slovenija, ima javni zavod v tem trenutku več kot dovolj likvidnostnih sredstev za normalno poslovanje. "Glede likvidnostnega položaja lahko povem, da smo danes, dan po plačilu vseh plač, imeli na računu še vedno tri milijone evrov denarja. Poleg tega letos nismo zadolženi in zaenkrat ne načrtujemo, da bi se rabili zadolževati," je pojasnil Grah Whatmough in obenem dodal, da 18. v mesecu pričakujejo večji priliv s strani trajnikov. "V teh dveh letih smo ustvarili za pet let milijonih prihrankov na letni ravni samo na stroških dela, tudi zaradi tega smo prvič po letu 2016 lani poslovali pozitivno oz. brez izgube. Tudi letos poslujemo skladno z načrtom oz. še nekoliko bolje," je še pojasnil na novinarski konferenci.

Je pa na novinarski konferenci v. d. generalnega direktorja pojasnil, da so na RTV včeraj vložili tožbo proti vladi. "Vlada kljub številnim pozivom, tudi mojega predhodnika, ni pristopila k realizaciji zaveze iz stavkovnega sporazuma leta 2018, ki je bil sklenjen s sindikati javnega sektorja," je opozoril Grah Whatmough. In sicer gre za znesek v višini slabih 24 milijonov evrov. "Ravno zato, ker vlada ni pristopila k zavezi iz stavkovnega sporazuma 2018, smo sprejeli odločitev z vsemi tremi sindikati, da vložimo tožbo za povrnitev stroškov dela. Teh stroškov dela je za slabih 24 mio do 22. septembra lani. Tožba je bila vložena včeraj," je pojasnil v. d. generalnega direktorja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
Vsa stanovanja, ki so se prodajala so bila produkt socializma oz. D R U Ž B E N A L A S T N I N A. Je boljše zdaj tako? Pa dosti off topica, samo za pokušino malo, ko imate toliko za povedat čez prejšni režim, ki vam je nekaterim dobro rit napolnil, da je še za potopce nekaj ostalo.
Stanovanja je pa Bog tja postavil? Ali Alah? Mrbit Buda? Res si opran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.921
4.194
113
takrat je država prodala vse kar se ja dal, da so dobil vsaj neki dnarja.
ker u proračunu ga ni blo niti za sendvič
u bistvu je danar samo zakrožil iz državnih bank, potem pa preko sanacij nazaj v banke....
potem podobna zgodba preko slabe banke, ko so po mizeriji terjatve prodajal spet seveda "rdečim noskom"...