Rimac Nevera

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
lej, če je narejen za nordšlajfe, ne rabi nič

pa ni, to je narejeno za monaco, da iz garaže do igralnice zapelješ

na cesti tega ne boš videl
A res? A McLarni so pa narejeni za po nakupih it? Pa jih res ni na cesti, so vsi lepo samo noter in pokriti, a ne?
Drugače pa se strinjam ja, na cesti jih ne bo, pa ne zato, ker ne bi bili za na cesto, temveč zato, ker se lastniki teh zadev vozijo s helikopterji, ne pa z jajci od avtomobilov v gužvi z ostalimi plebejci.
ker zbiratelj kupi vse novo... ne pa stara jajca
:valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse:
Dej povej temu, da je bedak:
Pa malo poglej Mclarne F1, kako jim lezejo cene vsako leto gor. Pa tista stara jajca od F40 po tvoje tudi za tabo mečejo, da ga vzameš. Pa poglej koliko pride LETNI servis za tisto zadevo.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
F40 je druga zgodba kot Rimac ... vseeno so za temi znamkami leta znanja in dela in tudi uporaba na civilnem trgu

gt40 je tekmoval, zmagoval, cel kult okoli tega ... Rimac se a 3x peljal po letališču

ja, saj se najde kak hepan, ki kupi še Vectorja npr., ki je tudi hudo redka zadeva

Rimac je naredil vozilo, saj je povedal, da bodo nove tehnologije uporabili lastniki Porsche in Hyundai.

Da bi to kdo kupoval kot naložbo? ki je že itak naloadan, da nima kam dajat, ne se hecat no. Šejk, nabasan z milijardami, se boš šel naložbo za 2mio električna jajca iz Hrvaške, po možnosti bo avto videl samo na sliki, ker se bo zgubil v garažah.

Ko smo že pri gt40, z lahkoto ga še vedno lahko kupiš za dobrih 100 jurjev novega.


narejen fabriško, še klimo ti not dajo, da ti jajc ne speče

In ja, si kar zadel, Nevera kar hudo spominja na GT40, aja ti morda pišeš o talijanskem smeću f40... lol

Nevera je totaln nesmisel, kar se tiče uporabnosti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Eh, imaš prav.
Zanimivo, da je bil Mclaren z F1 v zelo podobni situaciji kot je sedaj Rimac z Nevero. Le da je Rimac plasiral že en avto prej na trg (no ja, 8 komadov).
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
čutenje pospeška je samo en filing, pol je pa sound vonj, in ostali čuti... se spomniš prvih turbo dizlov ko je folk mislil da je v rally specialki ko je turbo kickno - pospeški pa pol leta do 100? ...tak da poglej škota, nobenega presežka na njegovi faci, pa tudi če gre 1 do 100. Vprašanje če je to sploh adrenalinsko prijetno...verjetno neka meja je. Vem da mene kar sem vozil lambota je nabolj impresenilo pokanje motorja, pa ko menjalnik prime, in te vsako sekundo pokne v hrbet ko menja. Pa da se dere ko prasica (sama hitrost sploh ni bila važna), enako ferzo, GT in podobno pač kar sem vozil. Super ali hyper električarja še nisem peljal, ampka prvi vtis po videnem me ne gane, moje mnenje.

tam 7,5 minute
Tukaj je enak občutek pri motorjih. Mora imeti Akrapota pokat, , pa brcat v rit, da se ti zdi nekaj.

Kar je sterilno ni zanimivo
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
Verjetno po malo reklamni ceni oz. niti to ne. Avti so zdaj že nekaj let odlična naložba za bogate in dejansko kupijo vse kar lahko dobijo.

Ti bolj redki avti/omejene serije so zagotovilo, da vsaj podvojiš vložen denar. DragTimes je prodal rumenega Ford GT za cca. miljon USD, dal je pa.. 400k USD? Pa jih je ford še nategnil in povečeval proizvodnjo na več kot so obljubili.
Ampka kdo pa kupi od bogatih? Še bolj bogati? Enkrat mora tudi teh bebcev zmanjkat, potem je pa vrednost....
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Ce povzamem.. Vse pod benflo 5 karavan je unterhunt luzersko, nisi vreden da si na Alterju. Vse nad tem, pa je neuporabno...

Mene skrbi za sejke in ruske tajkune ki kupujejo take avte.. Kam bi jim poslal link na tale forum, da se jih vsaj opozori? Res slabo spim ob misli, da jih nihce ni posvaril...
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Najbolji in sad

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
Šejku pa ruskemu tajkunu dol visi za to 2 miljonsko naložbo. On to kupi, da parkrat pritisne in sproba kako zadeva kickne potem pa parkira in pozabi. Potem pa čez par desetletij se zadeva lahko izkaže kot "naložbo" ali pa ne. Super, če ja, drugače je pa tudi bilo zabavno tistih parkrat.

To je tako kot meni, ko sem 30 let nazaj parkiral ničvrednega komodorja na podstrešje, danes bi pa mogoče celo 100€ potegnil iz njega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi, sajkek in sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Nevera je impresiven avto. Ni kaj. Ampak pri električarjih je to danes nekako čist bolj simple kot je pri bencinskih hypercarjih. Zdaj se poraja vprašanje, kaj je lažje naredit. En V8 motor z 2000 konji, ali 4 električne po 500konjev. Jaz mislil da električne. Potem rabiš še krmilje, ki ga je lažje naredit za elektromotor kot za bencinski. Sploh zato ker se elektromotor dosti hitreje in natančneje odziva kot motor z notranjim izgorevanjem. Z električarjem si omejen z baterijami, ampam z vzporedno vezavo in dovoljšno številom baterij dosežeš velike tokove, sicer s tem majhen doseg, ampak gre. Vem da ni vse tako enostavno, ampak sem prepričan, da spravit vozen 2000 konski bencinar na cesto je mnogo težje kot ekvivalentnega električarja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
A ni bil še kaj Mclaren prej poznan iz formule itd.? pa kakšnih drugih dirk itd.

Rimac je podobna zadeva kot tole

Tukaj si ga orenk usekal mimo.
Rimacov glavni posel je razvoj tehnologije in prodaja le te masovnim proizvajalcem.
Nevera je samo showcase. Poglej si video od Transport Evolved.
Recimo tudi Koenigseg je kupil baterije od Rimca za Regero.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Tukaj si ga orenk usekal mimo.
Rimacov glavni posel je razvoj tehnologije in prodaja le te masovnim proizvajalcem.
Nevera je samo showcase. Poglej si video od Transport Evolved.
Recimo tudi Koenigseg je kupil baterije od Rimca za Regero.
saj o tem sem pisal gori, porsche, hyundai...lastniki

razvija, da bo kaj od tega v normalnih avtih

2 toni teže sta pa katastrofa
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Ti pojma nimaš kdo je tu. Ker če bi me poznal, bi vedel, da nisem švabo ali dizel džanki. Nisem pa tudi elektro džanki, da bi vse drugo osiral.
Skoda ker ne razumes: bmk kaj vozis in kaj ti je vsec. Drugo me moti, ampak kot sem napisal, zadnjih par postov pa si spesnil, kot bi jih sam. Sam to...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Kaj potem bluziš in prkmerjaš s Koenigseggom?
A res? Je… M3 ima danes 1750kg, pa je kaj?

Pa se strinjam, da so to mastodonti, ampak vsi avto so danes mastodonti. Z redkimi izjemami.
Pa dej pust tega. Pozna par firm k supersportnike delajo pa je ves vesel, da lahko to pokaze. Pac mu ni jasno, da to ni avto za v trgovino al pa cike kupt. Vazn, da rabljene mitaske trajba in to njegov doseg. Aleluja...