Rimac Nevera

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
1.914HP, 2.360Nm, 2.150kg stroj za cca.2.320.000€
8.62s @ 402m.

99-rimac-nevera-2021-official-reveal-tracking-front.jpg


98-rimac-nevera-2021-official-reveal-tracking-rear.jpg


Ferrari SF90 v new Rimac Nevera drag race​

Tele fotke so s Paga. Rimac fotka svoje avte na Pagu.

Sem ga pa 2 tedna nazaj videl v zivo 2x na Pagu, ko sem se peljal mimo, ko so ga snemali. 1x se je ob Neveri peljal Model 3, drugic pa Taycan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Matey

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Jaz sem pa enkrat naletel ko so snemali Mercedesa in Jaguarja Fpace. Producent pravi, da je to lep fotogeničen plac. Kontrast morja in gora. Tudi Opel Grandland vem da je tam posnet..
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
priznam, jaz sem bil skeptičen, ampak je s trmo in verovanjem vase uspel. to mu ni oporekat. zasukalo se je navzgor ko so prepričali velike playerje da je to to, in so vložli vanjga... porsche , hyundaj.... Respekt.
Ja, prej so se pa prostituirali za enega belega in rdečega.
Eh... Brez veze.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
ja tako nekako, dejansko je bilo na tem da zaprejo vse skup. Pred velikimi. Je po svoje ironično...enako se je zgodilo tudi Elonu vsaj pri space x, tik preden je bilo game over, mu je dejansko ratalo in dobil inekcijo, sam je rekel da je bil še zadnji poizkus za preboj, in je k sreči ratalo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
tamle sem gledal onega škota, včeraj, pol pa to pohodi potem pa v avtu vse cvili , kot da bo vse skup razpadlo... ne vem.... sound je katastrofa....ce recimo primerjaš s kakšnim proper ICE hyper GT ala ferzo , amg GT in podobno. To dejansko ni ničemur podobno....in kot dokaz tudi škotek ni dol padel od navdušenja, čeprav sem pričakoval, da bo skakal ko opica. Pospešek pač ni vse.
Ko bodo uradno Youtuberjem pokazal AMG GT ONE, bodo jokali od sreče, .... in podobno, še pomnie Zonde R (ni ista klasa) samo sound...wtf efekt, pa aston vulkan pa te fore.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ti na YouTube itak lahko samo sound ocenjuješ, isto boš v živo lahko ocenjeval samo sound. Ta avto pač ni zato da bo dvigal adrenalin opazovalcem ampak tistemu, ki ga vozi, ta pa pospešek čuti, ne rabiš nobenega zvoka zraven.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Realno gledano je ta avto zato, da bo en šejk iz Bahraina ali živina iz New Yorka imel poleg 50ih drugih avtov v zbirki še tega in se tako pohvalil pred kolegi, kako ima enega od 150 in je poknil nanj 2 soma. Vozili se bodo pa ti avti na Youtubu in za teste, ostalo pa več ali manj ždeli v klimatizirani garaži na polnilcu, lepo pokriti s po meni narejeno prevleko iz kakšnega eksotičnega materiala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
Ti na YouTube itak lahko samo sound ocenjuješ, isto boš v živo lahko ocenjeval samo sound. Ta avto pač ni zato da bo dvigal adrenalin opazovalcem ampak tistemu, ki ga vozi, ta pa pospešek čuti, ne rabiš nobenega zvoka zraven.
čutenje pospeška je samo en filing, pol je pa sound vonj, in ostali čuti... se spomniš prvih turbo dizlov ko je folk mislil da je v rally specialki ko je turbo kickno - pospeški pa pol leta do 100? ...tak da poglej škota, nobenega presežka na njegovi faci, pa tudi če gre 1 do 100. Vprašanje če je to sploh adrenalinsko prijetno...verjetno neka meja je. Vem da mene kar sem vozil lambota je nabolj impresenilo pokanje motorja, pa ko menjalnik prime, in te vsako sekundo pokne v hrbet ko menja. Pa da se dere ko prasica (sama hitrost sploh ni bila važna), enako ferzo, GT in podobno pač kar sem vozil. Super ali hyper električarja še nisem peljal, ampka prvi vtis po videnem me ne gane, moje mnenje.

tam 7,5 minute
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Tale Jonny Smith redko pokaže kakšno navdušenje na obrazu, pa tudi se je že peljal četrt milje v 9,8s v malo bolj adrenalinski električni kantici:

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Mah, sajkek je rahlo razočaran, ker se njegovo posmehovanje Rimcu izpred let ni uresničilo. K sreči vsaj zvoka ni, tako da ima čez kaj pizdakat sedaj pri tem polizdelku. Jeb… ga, ni dobro utečena dizel Mečka, ki ima top zvok.
Itak pa Rimcu Porš in Hyundai brišeta rit, sicer bi že bankrotiral.
Te pa itak vsak Alteraš zmore pripravit take luzere, da mu poknejo v podjetje par sto milj. Sam ta pravi Alteraš se ne proda. Ne bodo se mu s Porša vtikali v vodenje firme. Te pa jo raje cugrund spravi. Bugattija pa s pocket change kupi, ne enega, tri.

Video od Transport Evolved sicer vse pove.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tomi