Revolut bančni račun

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Danes mi je prijatel poslal zahtevo za plačilo in nisem dobil opozorila na telefonu. Do sedaj sem ga vedno. Se je kje pri posodobitvah to izklopilo?
Kako to vklopimo nazaj
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Mam, s tabo ja. To da si idiot si dokazal že, ko si po Lidlih svoje kode za Vivid limal na vrata. Še pogojev ne znaš prebrati pa tu nateguješ folk. Brez veze se sploh ukvarjati s tabo.
Sem te videl tam, ja ko si prodajal posebno revijo brezdomcev tam pred vrati, ko sem šel v nabavo Lidlovih izdelkov. Se ne spomniš, ko sem ti stisnil dva eura v roko in rekel, to je zate? Vem, da ni bilo dovolj za sendvič. Oprosti. :)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Sedaj je bil pod nadzorom Bank of Lithuania, sedaj bo direktno pod ECB-jem. Zaradi višine depozitov, prav tako ker je postal 3. največja banka v Litvi.

Prav tako na Irskem Revolut uporablja 2 milijona ljudi (brez računov <18). Samo za primerjavo: na Irskem živi 5 milijonov ljudi.

V roku 6 mesecev se pričakuje lokalni IBAN na Irskem, Portugalskem, Španiji, Nemčiji, Belgiji in Nizozemskem. Francija že ima lokalni IBAN.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Revolut Trading LTD, ki trenutno skrbi za ponujanje delnic v EU je leta 2021 pridelala okrog 7 mio EUR dobička.

Napoved iz letnega poročila 2021:
The Company is expected to continue providing the current services to customers of the Revolut Group and is looking at expanding its product offerings subject to obtaining the relevant regulatory permissions.

In Addition, The Company currently has an active application with the FCA to become a licenced MiFiD firm.

Due to legislation introduced after the United Kingdom's departure from the European Union, The Company cannot currently offer marketing of products to its EU based customers. As a result, the business plans to migrate these customers to Revolut's European licenced trading entity towards the end of 2022.
Zelo možno je, da bo z migracijo začel ponujati tudi EU delnice. Predvidevam, da brez licence MiFiD ne more ponujati.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Revolut omogoča povezavo s prvo slovensko banko: Unicredit Slovenia.

Ti uporabniki lahko vidijo stanje in transakcije Unicredit v aplikaciji Revolut.
Screenshot_20221024-210844.png


Unicredit kot kaže dela preko https://www.yapily.com/

Tudi prenos med računoma bi moral sedaj potekati brez IBANa ali debetne kartice.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: kokica2000 in Dale

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Ne vem, še to me je presenetilo. Bi znala biti zadnja, ker ima svoj API. Ostale banke razen Intese, Unicredita in NLBja imajo preko Bankart APIja.

Mislim, da bo naslednji Paypal in N26 (v ostalih državah je že na voljo preko Yapilya).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek