Revolut bančni račun

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Instant racunajo povsod. Ce ga ne, je to zato, ker je vkljucen v "premium narocnino".
Tukaj je govora da je sepa instant dražji pri nekaterih od normalnega sepa. Recimo ma Portugalskem je sepa instant transakcija 5 eur.

Revolut in bunq ponujata zastonj, Wise enaka cena kot pri navadnem SEPA, N26 ponuja v osnovnem paketu dodatno, pri ostalih paketih free. Ostali ne ponujajo.

Trenutno je Slovenija edina v EU, kjer imajo vse banke SEPA instant omogočen (prejemanje, ne nujno ponujanje uporabnikov).

payments-via-sepa-instant-sepa-area-map-2022-04-1024x749.png
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.038
321
83
Goriska
Ce si lahko tukaj sposodim glede Wise…

Uporabljam ze iz casa, ko je bil se transferwise in gledam, da imam pod nastavitvami dva racuna in sicer EU in UK.

Niti vedel nisem, da imam tukaj dejansko odprt racun, ker sem uporabljal zgolj za transakcije, torej prenos denarja (placilo s n26, revolut) v tretje drzave v drugo valuto (najvec v tajske bahte), ko smo delali bajto je bilo najlazje tako.

Sedaj pa me zanima, ce bi moral tudi ta dva racuna prijaviti, ceprav niti vedel nisem, niti nimam nikjer zavedenga datuma “odprtja”?

Hvala
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ce si lahko tukaj sposodim glede Wise…

Uporabljam ze iz casa, ko je bil se transferwise in gledam, da imam pod nastavitvami dva racuna in sicer EU in UK.

Niti vedel nisem, da imam tukaj dejansko odprt racun, ker sem uporabljal zgolj za transakcije, torej prenos denarja (placilo s n26, revolut) v tretje drzave v drugo valuto (najvec v tajske bahte), ko smo delali bajto je bilo najlazje tako.

Sedaj pa me zanima, ce bi moral tudi ta dva racuna prijaviti, ceprav niti vedel nisem, niti nimam nikjer zavedenga datuma “odprtja”?

Hvala
Vsak račun v tujini moraš prijavit na FURS. Če imaš sigenci traja vse skupaj dve minuti. :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.038
321
83
Goriska
Samo račun IBAN moraš prijaviti. Za UK sploh ne moreš vnest v sistem. To je načeloma en in isti račun (ves denar je shranjen na enem mestu)

Se pravi samo tisti belgijski IBAN?

Aja naj omenim se, da je stanje na tem racunu vedno 0, ker uporabljam zgolj za denarne prenose za placilo pa uprabljam apple pay (n26, revolut).

Kaj naj navedem kot datum odprtja racun, ker tega nimam nikjer, kdaj sem sploh odpiral, ceprav gledam so bili prvi transferji narejeni 2017.?
 

AlterEgo888

Pripravnik
30. jan 2022
111
5
18
Kao 20 € - sam mora povabljeni naročit fizično kartico in naredit 3 x po vsaj 5€ transakcije (lahko tudi z virtualno). Pa traja samo še 19 dni. Max 5 ljudi.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.680
1.019
113
Hvala. Zdaj vidim pri meni. Piše 40€, pa 5 jih lahko povabiš. Povabljeni pa ne vem če kaj dobi.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
350
95
43
Jaz tudi dobim 40€ - bom dobra duša in dal povabilo in nato nakazal teh 40 EUR prijateljem, ki niso ravno pri denarju in še nimajo revoluta.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Revolut bo razširil v naslednjih mesecih ponujanje kreditov na Francijo, Španijo in Nemčijo.

S tako hitrostjo bodo krediti pri nas na voljo v letu 2023 ali 2024.

Trenutno so krediti, kreditne kartice in storitev Pay Later na voljo na Irskem, Litvi, Poljski in Romuniji.

Z združitvijo Revolut Bank UAB in Revolut Payments UAB je Revolut postala 3 največja banka v Litvi. V prvi polovici leta 2022 je imela banka 40 mio EUR dobička.

V letu 2023 ali 2024 se Revolut verjetno širi na balkanske države (Srbija, Črna Gora, Makedonija, ...).
 
Nazadnje urejeno:

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.680
1.019
113
7€ mora plačati za fizično kartico, ki je drugače sploh ne rabi, ti mu daš pa 5€. Jaka računica.