Revolut bančni račun

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Delnice so na tvoje ime in priimek. Shranjene so v ZDA ter tudi zavarovane po ZDA pravilih.


En je prenesel, samo mimo Revolut aplikacije. Načeloma ti delnic ne drži Revolut ampak DriveWealth LLC. Tam kjer prenašaš moraš za obstoječega brokerja izbrati DriveWealth pa kao gre čez.

Pri kriptu pa lahko UK uporabniki prenesejo iz/v bitcoin. Pri nas bo verjetno na voljo po migraciji kripta iz UK v EU. Ko bo Revolut izdal kripto menjalnico bo potem vse možno kot pri normalnih kripto menjalnicah.
Aha zanimivo. Gre se mi za delnice, saj sem začel na revolutu, sedaj pa uporabljam Caprtader/interactive brokers in se mi zdi imeti neumno delnice na dveh računih.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Milsim caprtader/interactive brokers je ena zadeva. Captrader uporablja interactive brokers. Jaz imam račun na captraderju.

@ Svetidej: mogoče veš na koga se lahko obrnem za postopek kako se to naredi?

 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Imam en problem - ki ga ni več (edit - 31.8.2022; 14.04)
Kolega mi je nakazal denar iz njegovega SKB računa, na moj Revolut račun. Problem je, ker je imel še stare podatke, staro številko računa. Vmes so zamenjali številko računa. Kakšne so rešitve? Kam se lahko obrnem? Na SKBju so mu sporočili, da je denar že šel naprej. Bo revolut prenakazal denar na moj novi račun?

UREJENO - Sem dobil obvestilo, da je bila transakcija zavrnjena. In to je to.
 
Nazadnje urejeno:

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.640
998
113
Ostanejo veljavne do konca njihove veljavnosti. Nobena banka jih ne bo obvezno zamenjala prej. NLB ti jo je na tvojo željo recimo.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ni nujno da jih po juniju 2023 banka takoj zamenja. Vendar predvidevam, da bodo banke to slej kot prej storile same. Nima smisla podpirati 2 sistema 4-5 let.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Preko SEPA transakcij ja. Revolut je trenutno edini v Sloveniji, ki omogoča pošiljanje denarja tudi direktno na Visa/Mastercard kartice (iz Revolut računa na en drug račun uporabnika katerikoli banke).

Mogoče misliš top-up. Top up je iz kartic (iz tvoje tuje banke na Revolut račun).
 
Nazadnje urejeno: