Revolut bančni račun

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Na Revolutu sem imel nastavljen TopUp iz Sparkasse kartice.
Vpisano sem imel tisto dolgo številko kartice, ki je na zadnji strani. Zadeva je delovala bp.
Ker mi je veljavnost te kartice potekla, sem hotel vnesti novo, pa ne gre ker kao nova ni podprta.
Kakšna ideja kako topup ponovno usposobit?
Hvala

Slikaš novo kartico (številke zabluraj)? Da ni slučajno mastercard namesto maestro sedaj? Če da, potem velja sprednja številka...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Novih maestro kartic se mi zdi ni več možno dodajati (obvezen 3D Secure zaradi EU pri registraciji kartice). Delujejo samo še stare.

Od julija 2023 naprej ne bo več možno dobiti Maestro kartic generalno. Do takrat bo moral tudi Sparkasse prešaltati na Mastercard debit. Ampak v tem trenutku ti to veliko ne pomaga.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Je pa tudi res da so nekaj zašuštrali s Top up-om. Če imaš na računu 50 EUR in hočeš si nakazati 60 EUR moraš vpisati 110 EUR za Top up da ti bo odtegnilo 60 EUR (vpisan znesek - stanje na računu).

Na verziji 8.35-beta-747 je to že popravljeno. In dela spet pravilno.
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
276
84
28
Novih maestro kartic se mi zdi ni več možno dodajati (obvezen 3D Secure zaradi EU pri registraciji kartice). Delujejo samo še stare.

Od julija 2023 naprej ne bo več možno dobiti Maestro kartic generalno. Do takrat bo moral tudi Sparkasse prešaltati na Mastercard debit. Ampak v tem trenutku ti to veliko ne pomaga.
Sparkasse pa mislim, da še edina banka v Sloveniji, ki v letu 2022 še izdaja Maestro kartice. Naj me kdo popravi če še pozna katero drugo banko.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Spredaj je številka mojega TRR (SI56 ....) - če začnem vpisovati to številko napiše: ''Amex cards not supported''
Številka kartice je zadaj (19 mestna) - to številko od stare (sedaj) neveljavne kartice sem imel vnešeno in je delovalo brez problema. Ta stara kartica je potekla in TopUp več ne deluje, ker je številka kartice na novi drugačna. Če vpišem to novo številko mi napiše: ''This card isn't supported, please try another one''

Kako naj sedaj najlažje in z najmanj stroški nakažem sredstva iz Sparkasse računa na Revolut?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Začetek oktobra 2021 sem še lahko dodal Sparkasse maestro kartico, ampak kot sem ti že zgoraj napisal samo preko web vmesnika preko pcja. Preizkusi.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Mislim, da je vseeno, sam sem dal 000 (ker mi je delovalo že parkrat pred tem, ko sem dodajal sparkasse kartico).
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Probal zdaj s tvojo metodo.
Vpisal 19-mestno številko z zadnje strani Sparkasse maestro kartice + veljavnost + 000 (za CVV)
Ne gre:
''Declined. Your top-up was declined. Please contact your bank to solve the payment issue.''
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Probal zdaj s tvojo metodo.
Vpisal 19-mestno številko z zadnje strani Sparkasse maestro kartice + veljavnost + 000 (za CVV)
Ne gre:
''Declined. Your top-up was declined. Please contact your bank to solve the payment issue.''
Mogoče moraš še vklopiti spletno poslovanje za novo kartico preko mstika/netstika.
1641411926886.jpeg
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Novih maestro kartic se mi zdi ni več možno dodajati (obvezen 3D Secure zaradi EU pri registraciji kartice). Delujejo samo še stare.

Od julija 2023 naprej ne bo več možno dobiti Maestro kartic generalno. Do takrat bo moral tudi Sparkasse prešaltati na Mastercard debit. Ampak v tem trenutku ti to veliko ne pomaga.
Kaj je zate stara?
Maestro NLBja izdan ravno preden so prenehali z izdajo Maestra sem pred novim letom dodal prek Revolut spletne strani (prek appa ni šlo). Je pa bilo potrebno imeti vse omogočeno v NLB Pay applikaciji.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Spredaj je številka mojega TRR (SI56 ....) - če začnem vpisovati to številko napiše: ''Amex cards not supported''
Številka kartice je zadaj (19 mestna) - to številko od stare (sedaj) neveljavne kartice sem imel vnešeno in je delovalo brez problema. Ta stara kartica je potekla in TopUp več ne deluje, ker je številka kartice na novi drugačna. Če vpišem to novo številko mi napiše: ''This card isn't supported, please try another one''

Kako naj sedaj najlažje in z najmanj stroški nakažem sredstva iz Sparkasse računa na Revolut?
Preko SEPA instant nakazila. Stroški so minimalni.

 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Kaj je zate stara?
Maestro NLBja izdan ravno preden so prenehali z izdajo Maestra sem pred novim letom dodal prek Revolut spletne strani (prek appa ni šlo). Je pa bilo potrebno imeti vse omogočeno v NLB Pay applikaciji.
Dodajanje Maestro kartic preden je v EU začela veljati dvojna avtentikacija spletnih nakupov.

Oziroma natančneje vsaka Maestro kartica, ki podpira samo 3D Secure 2.0 ne omogoča dodajanje na Revolut.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
Dodajanje Maestro kartic preden je v EU začela veljati dvojna avtentikacija spletnih nakupov.

Oziroma natančneje vsaka Maestro kartica, ki podpira samo 3D Secure 2.0 ne omogoča dodajanje na Revolut.

Od kdaj je to? Kolikor vem, naj bi moja to imela (november ali december 2020) pa je šlo dodati. Ampak z obvozom preko spleta in s ccv 123 (000 ne dela)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
3D Secure 2.0 je preko NLB Pay-a. Stari 3D Secure je šel preko SMS-a.

Jaz sem imel Maestro menjavo aprila 2021 pa mi je verifikacija še šla preko starega 3D Secure s SMSom.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Ena od možnosti je tudi popolna ukinitev Maestro kartic.

Decembra je Revolut dobil polno bančno licenco (s tem je Revolut Bank UAB pridobil dovoljenje za izvajanje transakcij in s tem se bo ukinil Revolut Payments UAB - združitev podjetij je že odobrena).

Glede na evropske članke in forume se mi zdi da se bo februarja 2022 ali kak mesec kasneje izvajanje plačil in transakcij od zunanjega izvajalca v celoti preselilo na Revolut Bank UAB. Torej znotraj hiše.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Revolut Bank UAB bo začel 7. marca izvajati transakcije SEPA, SEPA Instant in SEPA direktne bremenitve.

Trenutno vse SEPA transakcije opravljamo preko Revolut Payments UAB.