Revolut bančni račun

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
Mogoče je to že napisano v temi, pa ne bi bral celo temo, zato prosim za info/odgovor, če kdo to uporablja.
Imam Revolut free in uporabljam v Sloveniji, ne dvigujem na ATM, samo plačujem v trgovinah, gostilnah, spletu itd...enako uporabljam Revolut na Hrvaškem in EU.

Trenutno pa grem zdaj v Srbijo in želim uporabiti v Srbiji, za plačilo s kartico v trgovinah, črpalkah, gostilnah. Ali naj si v aplikaciji zamenjam določen znesek EUR v RSD, ter nato ko plačam na POS izberem kaj posebnega, da bom plačal direkt z RSD? Ter morebiti dvignem nekaj gotovine na ATM?
Če ima kdo izkušnje, kaj naj storim da bo najboljše, najceneje?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Mogoče je to že napisano v temi, pa ne bi bral celo temo, zato prosim za info/odgovor, če kdo to uporablja.
Imam Revolut free in uporabljam v Sloveniji, ne dvigujem na ATM, samo plačujem v trgovinah, gostilnah, spletu itd...enako uporabljam Revolut na Hrvaškem in EU.

Trenutno pa grem zdaj v Srbijo in želim uporabiti v Srbiji, za plačilo s kartico v trgovinah, črpalkah, gostilnah. Ali naj si v aplikaciji zamenjam določen znesek EUR v RSD, ter nato ko plačam na POS izberem kaj posebnega, da bom plačal direkt z RSD? Ter morebiti dvignem nekaj gotovine na ATM?
Če ima kdo izkušnje, kaj naj storim da bo najboljše, najceneje?
V Revolut aplikaciji ti ni treba nič nastavljati. Na bankomatu moraš pa obvezno izbrati da naj ti banka ki je lastnik bankomata ne konveritra iz RSD v EUR.
Revolut ti bo dal namreč veliko boljši tečaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Mogoče je to že napisano v temi, pa ne bi bral celo temo, zato prosim za info/odgovor, če kdo to uporablja.
Imam Revolut free in uporabljam v Sloveniji, ne dvigujem na ATM, samo plačujem v trgovinah, gostilnah, spletu itd...enako uporabljam Revolut na Hrvaškem in EU.

Trenutno pa grem zdaj v Srbijo in želim uporabiti v Srbiji, za plačilo s kartico v trgovinah, črpalkah, gostilnah. Ali naj si v aplikaciji zamenjam določen znesek EUR v RSD, ter nato ko plačam na POS izberem kaj posebnega, da bom plačal direkt z RSD? Ter morebiti dvignem nekaj gotovine na ATM?
Če ima kdo izkušnje, kaj naj storim da bo najboljše, najceneje?
Načeloma ne rabiš v naprej konvertirat. Razlika je samo, če bi plačeval čez vikend, ko ti računajo dodaten markup fee pri konverziji, sicer je pa isto. Razen tega, da se tečaj ves čas (minimalno) spreminja, ampak to noben ne ve a bo šlo v parih dneh gor ali dol :)
Pri dvigu ali plačilu pa na posu/ATM obvezno izbrat brez konverzije (plačilo v RSD in potem Revolut pretvori).
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
No mene pa zanima tole. Sem že parkrat hotel probat pa mi je škoda denarja za test... :p

EURONET bankomati so povsod in se jih je treba izgoniti na daleč ker imajo res hude provizije in slabe tečaje.
Amapak Revolut je pa pred časom sklenil neko sodelovanje z EURONETom in me zanima če je kdo poskusil z Revolut kartico dvigniti na EURONET bankomatu?
Kakšna je bila provizija ozr tečaj... ?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ma sej daš kartico not in vidiš kaj ti hoče računat. Sem tudi sam to bral, ampak mi vsaj pred časom ni uspelo brez provizije (tako da na koncu nisem dvignil). So pa te hude provizije več ali manj enako hude kot jih sedaj računa že večino drugih bankomatov (z nekaj izjemamo). Konverzije pa itak me izbereš, tako da je vseeno kakšna je.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
EURONET bankomati so povsod in se jih je treba izgoniti na daleč ker imajo res hude provizije in slabe tečaje.
To je legenda iz prejšnjih časov, ker so bili prvi. Veliko drugih bankomatov (tudi "resnih" starih, tradicionalnih bank) ima zdaj še precej slabše pogoje in še slabše tečaje.

Nekateri so veseli ko jih bančni bankomat udari za 8€ provizije pri dvigu, samo da niso zašli na nategunskega Euronetovega, ki bi vzel npr. 4€.
Treba je bili pozoren, bi rekel da se prej pozanima, ampak je to skoraj nemogoče ker ni nikjer trenutno nekega aktualnega pregleda nad provizijami, same banke pa to precej skrivajo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
Samo v lokalnem lidlu se mi je sedaj 2x zgodilo, da mi ni hotelo sprejeti plačila, ko sem prislonil telefon. potem sem šel v spar in je delalo. sem pa v lidlu lahko plačal s fizično kartico. nikjer pa obvestila zakaj ne gre.

ima še kdo tako izkušnjo?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Načeloma ne rabiš v naprej konvertirat. Razlika je samo, če bi plačeval čez vikend, ko ti računajo dodaten markup fee pri konverziji, sicer je pa isto. Razen tega, da se tečaj ves čas (minimalno) spreminja, ampak to noben ne ve a bo šlo v parih dneh gor ali dol :)
Pri dvigu ali plačilu pa na posu/ATM obvezno izbrat brez konverzije (plačilo v RSD in potem Revolut pretvori).
Dodatek:
Dokler imaš na Revolutu dobroimetje valute s katero plačuješ (recimo “kupiš” 5000,- RSD) ti ob izbiri “brez konverzije” trga iz tega imetja, potem začne iz “basic” valute jemati.
Tako se načeloma “splača” v petek napolniti, če misliš soboto in nedeljo na splavu preživeti. A takih vikendih je menjali tečaj in provizije zadnje, kar se boš spomnil. Če se boš sploh kaj spomnil …
 
  • Všeč mi je
Reactions: Capone

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Meni je te dni kar nekajkrat na Sicilji (Catania, Syracuse) zavrnilo placilo preko revoluta, medtem ko je preko N26 slo skozi brez problema.

Pri nas mi se nikoli ni zavrnilo nobenega placila preko bilokaksnega placila.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Samo v lokalnem lidlu se mi je sedaj 2x zgodilo, da mi ni hotelo sprejeti plačila, ko sem prislonil telefon. potem sem šel v spar in je delalo. sem pa v lidlu lahko plačal s fizično kartico. nikjer pa obvestila zakaj ne gre.

ima še kdo tako izkušnjo?
Tudi meni je v Lidlu že nekajkrat zavrnilo plačilo z Revolutom preko Gpaya. Za to krivim njihove terminale.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
V luči Sberbank zgodbe pogledujem drugam in me zanima, če ima Revolut (ali kateri drugi Fintech) MC/Viso s obročnimi odplačli?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Ker imam za s.p. račun odprt pri Sberbank tudi sam gledam kam se naj prestavim. V osnovi ne rabim nič, samo 2 priliva in plačilo prispevkov.

Osebni račun imam pri Sparkasse in Revolut za kartična plačila (nimam aktivirane banke).

In ker sem zadovoljen z osebnim revolutom, gledam še v smeri poslovnega.

Če prav razumem je to pri njih opcija Freelancer? A tudi poslovni pade pod jamstveno shemo?
Oziroma ali sploh rabim pri njih še enega poslovnega odpirati? kaj težijo, če bi kar na osebnega vse to preusmeril?

Hvala
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.642
999
113
Prispevke lahko plačuješ iz bilokaterega računa.

Jaz imam za prilive N26 bussiness in privat Revolut. Nisem hotel komplicirati z enim računom za vse.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
Malo nazaj sem tarnal, da imam težave v Lidlu plačevanje preko telefona.
Zgleda, da je z GPay pravljico konec v Slo?
Ne morem nikjer več plačat s telefonom.
Najprej se mi je parkrat zgodilo v Lidlu. Sedaj pa nikjer več ne dela. Ista fizična kartica pa dela.
Ali je kakšna druga fora?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.642
999
113
Mah ne moreš paničariti in posploševati na cel gpay, če je tebi ena kartica pri enem ponudniku nehala delati ali pa imajo začasne težave ;)