Res cenejša stanovanja naslednje leto?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz trenutno dajem za 20m2 garsonjero 240€ s stroški vred.
cheer.gif
Lokacija LJ-Žale.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Primer: Šiška, 60m2, stanovanje letnik 2006, novo solidno opremljeno: 500€

Zahodna obvoznica, enaka kvadratura, preceeej ceneje.

Dolenjska cesta, blizu Strelčka... 50 m2, 250€... novo opremljeno.



cene so brez stroškov...



Se mi zdi, da se zadnje leto lažje najde najemniško stanovanje in slabo opremljena

so občutno cenejša.
 
Nazadnje urejeno:

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Jest pa. Ponudba se veča iz dneva v dan ... ko bo ponudba prerasla povpraševanje ... no sej poznate zakone trga, ne?

Tudi jaz verjamem, da se bodo pocenila. Cene so tako vrtoglavo visoke (previsoke za slovenske razmere), da se cene enkrat morajo prilagoditi trgu.
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Sosed v MB oddaja garsonjero 34m2 za 300€ (s stroški).
Bedak tisti, ki mu daje toliko denarja. Kolegica ima v najmeu 32m2 garsoniero v lepem bloku v Mariboru. Plačuje 170eur najemnine.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
100E je hitro stroškov s stanovanjem
wink-1.gif
potem pa imaš razlike samo še 30 evrov. Zgornje cifre v LJ pa veljajo brez stroškov

futuristic je dobil ugodno
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
prav rad bi slišal business case po katerem se najemnina bolj splača.. ajde zaupaj ga da ne bomo letali brezglavo v svoja stanovanja ampak bomo plačevali najemnino... pa ne sanjat o garsonjeri in nekih nizkih najemninah ker treh otrok v garsonjeri nimam kam spravit tebi pa tudi ne bo za dolgo časa, najemodajalci pa tudi niso dobrodelne ustanove
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Hja sem bil lani pred podobno odločitvijo: ali kupiti ali iti v najem. Sem se odločil za nakup AMPAK samo iz enega razloga. Kupoval sem z gotovino (se pravi brez kreditov)!



Stanovanje v celju, 78m2, novogradnja. Trenutna (današnja cena) cca.140.000€.

In recimo, da ene 40k€ je "na zalogi". Vzamete kredit 100.000€ in odplačilno dobo 30 let. Po hitrem izračunu na "banki celje" je mesečna anuiteta 677,44€ (dobro sem pač računal, da imata dva plače vsak po 800€ mesečno, kar se mi zdi ko se takole pogovarjam realna plača v Celju) . Če to preračunan nazaj 677,44 x 360 je 243,878€ (hm..... sem preveril 2x, pa je prav
smile-1.gif
) no in po tej formuli je cena za stanovanje 283,878€ !



In gremo kako je z najemnino. Podobno stanovanje se odaja za cca. 350€ na mesec. To znese na leto 4200€. v desetih leti je to 42.000 €, v 50 letih pa 210.000 €. Še vedno ceneje kot nakup
smile-1.gif


Stroški so v obeh primerih podobni (dobro, če si lastnik je treba še kakšno obnovo računati v tem času in si s tem še na slabšem. Prav tako lastniki plačujejo davek od nepremičnine...)



Je pa res, da se zadeva izenači tam nekje, ko bom star 80 let
smile-1.gif
Takrat pa ne rabim več nepremičnine. Morebitni otroci naj sami poskrbijo zase (dobro sej nekaj jim pomagaš na začetku) In pa še nekaj je pomembno... mesečno mi "ostane" dobrih 300€ več če sem najemnik. S tem denarjem si lahko privoščim še kakšen dopust več in vsaj malo uživam življene...



To je moje razmišljanje. Pa čeprav sem naredil drugače
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
še drugačen izračun:
(A) plačaš 40 000 € + 677,44€ × 360 mesecev = 283878€, čez 30 let si lastnik stanovanja (nekoč vrednega 140 000 €)
(B) 360 mesecev plačuješ najemnino 350€, vsak mesec ti ostane razlika 677,44-350=327,44€, čez 30 let imaš v žepu 157 878 €

ker bi verjetno pri banki zdilal malo boljše pogoje kredita, sta torej obe varianti kar enakovredni. kar pomeni, da je vse odvisno samo od dveh spremenljivk: naraščanje vrednosti stanovanja in plemenitenje denarja, ki to ostane od najemnine + začetni kapital. če se bodo cene stanovanj nekoč umirile, bo varianta (B) boljša
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Se mi ne zdijo "konkretni" podatki, ker nisi navedel nobenega vira.
Jaz ti lahko pokažem tole:

Kriterij: Garsonjera, LJ-Mesto, 20-25m2
Rezultati na nepremičnine.net
Cene so od 260€ do 360€.

Tista 40m2 za 400€ je pa 2004 letnik v LJ-Šentvid.

ja sam u šentvidu je še garaža..
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Zanimivo razmisljanje, otroc nej sami poskrbijo za svojo rit. Cemu bi sploh imel otroke? Razmisljas tako, ker tebi nihce ni nic dal?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Zanimivo razmisljanje, otroc nej sami poskrbijo za svojo rit. Cemu bi sploh imel otroke? Razmisljas tako, ker tebi nihce ni nic dal?

Preberi še enkrat kar sem napisal... otrokom bom pomagal v začetku, potem pa naj se sami znajdejo!
Glej sam sem pri 18.5 letih kupil SVOJ avto s SVOJIM denarjem (sicer rabljenega)! Prav tako od takrat nekje plačujem svoje račune. Pri 20 pa sem ga zamenjal za novega! Tudi vsaki dve naslednji leti je bil avto nov! Pa NIKOLI nisem imel kredita! Danes pri 28 imam novo stanovanje, megana CCja, pa recimo da še nekaj na računu!
Priznam brez žene (prej je bila punca
smile-1.gif
) mi verjetno nebi uspelo, ker sva zares precej delala. Vse popoldneve, vikende... Nič nama ni bilo težko, zato pa si lahko sedaj malce več privoščiva. Pa se s starši zelo dobro razumemo, ampak tisto kar narediš sam je čisto nekaj drugega.

In zaradi tega pravim, da naj otroci poskrbijo zase, ker če jim vse k riti prineseš pomoje še zdaleč ni OK! Vem pa, da jim bom pomagal, kolikor se bo le dalo, ko bo enkrat tako daleč
wink-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Otroci bodo hudičevo bolj veseli papirnatega denarja, kot pa obljube o nekem sto let starem fletu, takoj, ko se mi, ta stari, stegnemo
hysterical-1.gif
)
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
lej če ti je fotr dajal denar in ga ti nisi zapravil ampak si ga šparal za avto potem to ne pomeni da si si ga kupil sam... isto velja za stanovanje...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Eh....to sami sebe prepričajo da je njihov dnar.

Mam ravno en primerek, kateri sveto trdi isto in je bil neskončno užaljen, ko sem mu rekel da to nikakor NE drži. Delal je cca. 4x po 1 mesec študentsko, kar je tudi vse zapravil pomoje, kupil pa bo avto za recmo 8k€, ostalo bo pa prišlo od kje....
bonk.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik netko pravi:
lej če ti je fotr dajal denar in ga ti nisi zapravil ampak si ga šparal za avto potem to ne pomeni da si si ga kupil sam... isto velja za stanovanje...

ne poznaš ti mene, zato raje ne o tem kako sem zaslužil denar. Ti pa za info povem, da od staršev nisem dobil v bistvu nič denarja. Ali pa prej, mogoče do 16 leta kakšna majhna žepnina.

VSE sem prislužil. Tako ali drugače. Spet za info: pri 18 letih sem za Volvo Slovenija tiskal (printal) naslove na kuverte iz excel baze. Bilo jih je 20.000 različnih! 10 let nazaj je bil to pravi podvig! In ker sem si s tem denarjem lahko kupil precej dober barvni tiskalnik sem ga tudi precej dobro vnovčil in sprintal na tisoče vizitk.... in tako naprej. Bili so časi, ko smo si upali kopirati CDje. Pa ne za 2 evra, kolikor je danes to vredno. Kasneje, v času mobisuxsu sem pa res zaslužil v letu dni toliko, kot nisem prej 5 let in potem 5 let skupaj! (odklep in popravilo GSM). Ja sedaj se pa res v dopoldanskem času ne pretegnem, ker sem informatik v eni večji firmi. Popoldan pa montiram klime (pa ni vsaka montaža samo luknja in obesiš, ampak je potrebno dostikrat tudi fizično precej delati).

Tako da me malenkost "zaboli", ko mi kdo reče, da meni je pa lahko, ker sem vse dobil....
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ravno sem gledal oglasnik, ponudba je ogromna (vsaj za LJ). Ampak cene pa kar rastejo, čeprav vidim stanovanja, ki se mi zdi, da so se prodajala že vsaj pol leta nazaj, pa še to dokaj ugodno glede na splošno povprečje cen. Ne vem, kdo bo vse to kupil?
confused-1.gif