Res cenejša stanovanja naslednje leto?

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Že od parih neprem. agencij sem slišal da naj bi se naslednje leto oz. čez 2 leti stanovanja občutno pocenila.


Kdo vrjame?
smile-1.gif
 

trancek007

Pripravnik
26. sep 2007
51
0
6
Nobeden. Bogati bodo pokupili stanovanja in jih oddajali, revni bodo pa najemalo 30letne kredite še naprej.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Jest pa. Ponudba se veča iz dneva v dan ... ko bo ponudba prerasla povpraševanje ... no sej poznate zakone trga, ne?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.572
2.420
113
Odvisno kje... če se gradijo v kakšni ukojebini.....



ga tudi zastonj nočem
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
moje mnenje je, da cene stanovanj bodo padle.... ampak ne še naslednje leto! Ker dodana vrednost je previsoka... Vzamimo za primer, da pride strošek gradnje nekje 500€/m2 in nam je vse jasno! Zato pa se vsi hočejo ukvarjati z gradnjo. Trg se bo zasičil, ljudje so vedno bolj na kreditih, ki jih ne bodo morali odplačevati...

Jaz bom še počakal kakšno leto ali dve... pol pa bi prodal
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Jest pa. Ponudba se veča iz dneva v dan ... ko bo ponudba prerasla povpraševanje ... no sej poznate zakone trga, ne?
Hm, v mojem kraju rastejo stanovanja kot gobe po dežju, cene pa skoraj isto.
tongue-1.gif
 

lady27

Zelenc'
26. okt 2007
24
0
1
tud jst ne verjamem, da se bodo pocenila, vsaj ne v ljubljani, kjer itak primanjkuje dobrih lokacij za gradnjo. ce pa gradijo na obrobju ali nekih levih lokacijah, pa to itak ne bo imelo vpliva na tista boljsa stanovanja..
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:

Že od parih neprem. agencij sem slišal da naj bi se naslednje leto oz. čez 2 leti stanovanja občutno pocenila.



Kdo vrjame?
smile-1.gif




Če se bo v ZDA zgodila recesija in kakšen hud zlom, za kar obstaja zelo velika verjetnost, bo to vase potegnilo itak vse ostalo, ne glede na gospodarsko rast in (pre-)trdnost valute. Stanje glede zadolženosti je pa pri nas, najbrž, že zelo blizu tistemu preko luže.
 
Nazadnje urejeno:

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
če imaš denar lahko hišo zgradiš, če ga pa nimaš, vzameš stanovanje v najem ... ne vem, kaj je boljše ... ponovi se samo če

men s ezdijo cene pretirane, ... upam, da ne bodo še bolj rasle ...
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Jaz verjamem, da bodo cene padle. Se pozna na trgu, da je počasi več stanovanj kot včasih.
Ko sem v začetku leta iskala podnajemniško v LJ je bilo kar precej ponudbe in dalo se je cenkat za ceno. Najemodajalci so pa sami povedali, da se je včasih takoj oddalo zdaj pa ne več. Je pa res, da eni za luknje še vedno hočejo max dobiček. No trg in ponudba (pri najemnih) so se očitno že začele uravnavat in vsaka luknja se pač ne bo več oddala za top denar. Thank God!

Najem se še vedno bolj splača. Ko pa prišparam za svojo hišo pa gas, ampak se mi še nikamor ne mudi. Do takrat pa lahko na borzi denar obračam.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
a se ti ne zdi bolš kredo uzet pa jo odplačevat kot pa najemnino stran metat?
pa še vedno lahk svoj keš na borzi vrtiš...
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
dej mi povej patsy kako se lahk najem bolj splača folk plačuje po 500€ mesečno najem pa plus vse stroške pa to je 6000€ na let stran vrženga denarja pa kako se lahk pol splača res ne zastopm.

Če že lahk dobiš kredo bolš da jo uzameš cene stanovanj rastejo veliko bolj kot obresti kredita in tud če pride taka kriza boš stanovanje čez par let za več €€ prodal kredit odplačal pa nekaj ti bo ostalo.
Najem je samo stran vržen denar
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:
dej mi povej patsy kako se lahk najem bolj splača folk plačuje po 500€ mesečno najem pa plus vse stroške pa to je 6000€ na let stran vrženga denarja pa kako se lahk pol splača res ne zastopm.

Če že lahk dobiš kredo bolš da jo uzameš cene stanovanj rastejo veliko bolj kot obresti kredita in tud če pride taka kriza boš stanovanje čez par let za več €€ prodal kredit odplačal pa nekaj ti bo ostalo.
Najem je samo stran vržen denar

danes najemnina stanovanja znasa cca 2-3% njegove vrednosti na letni ravni (vecje je stanovanje, manjsi je procent in obratno), pa recimo da je rast se 10%, je to skupaj cca 13%, ob predpostavki, da je stanovanje polno vse mesece v letu in da nimas vecjih stroskov z njim in z najemnikom. na borzi pa se da brez kaksnih vecjih pretresov dobiti 15 - 20% (dolgorocno gledano). ce pa se posluzujes se kaksnih bolj rizicnih stvari (recimo forex
evil.gif
) je plus se vecji.

se najbolja varianta se mi zdi dolgorocni leasing. tako da gre vsaka najemnina ze v kupnino stanovanja. vprasanje je samo ali to leasing hisa poje. koliko je ze maksimalno obdobje za leasing nepremicnine?

poznam dealerja, ki placuje 800eur mesecne najemnine za stanovanje, ki je drugace vredno 400.000eur. stanovanje mu je zelo vsec. ga je hotel kupiti, ampak ne za gotovino ampak za leasing. pa so mu rekli, da mu njegovi dohodki (njegova neto placa) pac ne dovoljuje tako velikega leasing obroka (zakon kao)
confused-1.gif
. in sedaj on lepo vrti denar na financnih trgih (cca 30% letno) in placuje najemnino.

zdaj caka na razpis od sklada kjer bo kandidiral za stanovanje, ki ga bo glede na situacijo (zena, dva otroka, prvo resevanje), na papirju ni lastnik nobene nepremicnine (revcek, uboscek
smirk-1.gif
), stanovanje sklada najverjetneje tudi dobil.

ali se mu splaca vrteti denar na borzi namesto da ga zabetonira v zidove? jaz mislim da ja ......
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
ti očitno še nisi kredita jemal. Za to, da ti banka da kredit moraš ti prispevat tudi lastna sredstva in to kar nekaj! Kaj boš potem na borzi vrtel?! Poleg tega da sam kot podnajemnik zbereš ta sredstva je kar dolga pot, ne vem če se komu tako mudi, da bi jih kar takoj banki dal v upravljanje pa še svoje življenje zraven.
frown-1.gif


Bančne obresti za kredite so noro visoke, na borzi lahko dobiš več. Se pravi, če imaš srečo lahko s tistim denarjem na borzi v nekaj letih zaslužiš za stanovanje, ki bi ga drugače banki odplačeval min 20 let.
smile-1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik elo pravi:
letne najemnine stanovanj v ljubljani so bolj med 5 in 10% cene...
toliko v vednost...

l.p.

dej primer. ze pri garsonieri si pod 5%, potem pa vecje je stanovanje, manjsi je procent ....
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Že od parih neprem. agencij sem slišal da naj bi se naslednje leto oz. čez 2 leti stanovanja občutno pocenila.


Kdo vrjame?
smile-1.gif

stanovanja se ponavadi ne pocenijo obcutno in tut v sloveniji se nebojo.