Res cenejša stanovanja naslednje leto?

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ej, če sem priplavala po župi, sem pa priplavala po župi.
Eni se že pri tem utopijo.

Samo majhen popravek tvojega teksta (ki hkrati dokazuje, da nimaš pojma, o čem govoriš) - strošek povezan s kreditom niso samo obresti. Te so bile pri konkretnem NKBM hecu še najmanjši problem.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
v tej župi se boš resnično utopila... http://www.skb.si/applications...amp;Izracun.y=6 tukaj imaš kredit za 15000eur bi moral plačati 62eur stroškov odobritve če se odločim in nekoga povlečem za sabo(poroka) ali pa še 212eur zavarovanja kar je seveda brez potrebe...

o tem koliko se to splača in koliko je to neumno si že povedala svoje mnenje jaz pa ti pravim da je totalno neumno... tvoje mnenje o tem namreč
 

Francoz

Pripravnik
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ravno sem gledal oglasnik, ponudba je ogromna (vsaj za LJ). Ampak cene pa kar rastejo, čeprav vidim stanovanja, ki se mi zdi, da so se prodajala že vsaj pol leta nazaj, pa še to dokaj ugodno glede na splošno povprečje cen. Ne vem, kdo bo vse to kupil?
confused-1.gif

Kdo bo to kupil?

Ne morem si kaj, da vam ne napišem resnične zgodbe o ruskem tajkunu (ki ni edini v svetu, niti edini v Evropi, niti edini, ki je kupil hišo v Dubrovniku).

Pride Rus v Dubrovnik in se zapiči v neko meščansko hišo z nekaj zemlje. Stara dubrovniška družina, kapetani, od 15. stoletja v svoji hiši. Rus pa hoče imeti natančno tisto hišo z natančno tistim razgledom.
Prva njegova ponudba je bila 500.000 evrov. Ne prodajo. Miljon evrov, ne prodajo. In tako do 5 miljonov evrov. Sklenejo kupčijo. Rus pa reče: ne mislim vas čakati in gledati, da se mi boste "izseljevali" mesec, ali dva. Dam še 500.000 evrov, če mi greste ven v tednu dni. Pojdite v hotel, ali si nekje najamite šotor za bivanje.
In stara dubrovniška familija skloni glave in odpujsa/se izseli za 5 miljonov petsto tisoč evrov.
Zgodba je resnična. Stara je kakšne dve leti. Objavljena je bila v Financah in na radiu Slovenija.

P.S.
Rus je denar skeširal.

Nauk zgodbe? Primer je res ekstremen, vendar tudi nekateri Slovenci zaslužijo toliko, da jim je dati 100.000 ali 200.000 evrov VEČ za stanovanje nepomembno. Seveda pa so izjemno zahtevni glede lokacije...

Šišenski dvori? Investitorji zahebali stvar!
Že lokacija ni nič posebnega, oni pa tržnim stanovanjem dodajo socialna... Kdo, vas lepo prosim, bo kupil tam tržno stanovanje, za sosede pa bo imel smetarje in snažilke... Elita že ne!
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik netko pravi:
o tem koliko se to splača in koliko je to neumno si že povedala svoje mnenje jaz pa ti pravim da je totalno neumno... tvoje mnenje o tem namreč

Moje mnenje - ki je baje neumno - je naslednje: če nimaš niti 15k evrov, da bi jih zastavil za 14 dni, potem se boš težko petelinil pri napihovanju cen na nepremičninskem trgu, kjer je 15k evrov pogosto šele gola vstopnica v igro, ki pa še zdaleč ne pomeni, da se bo končala z nepremičnino.

In to je vse, kar sem hotela povedati. Seveda pa je tvoje mnenje drugačno - in ker je drugačno od mojega, je v skladu s tvojo interpretacijo seveda totalno neumno.
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.885
113
pri taščici
Ne vem kam bodo otroci zi šišenskih dvorov hodili v šolo?
Baje je 800 stanovanj v planu. Če bo pol toliko otrok morajo še eno manjšo šolo naredit....vrtec
da ne govorim o drugi nfrastrukturi.
Sem skoraj prepričan da se ne bodo "gladko" izšli in da bodo tudi tukaj težave,kot so praktično pri vseh "novogradnjah". Če ne pri kvalitetiti same gradnje (ki je res mogoče boljša kot tista pred 50 leti), pa pri kvaliteti "življenja". Meni sonce in pogled v naravo več pomeni kot pa pogled v sosedovo okno 10 metrov stran. Sonca pa itak ne vidiš, razen če živiš v zgornjih nadrstropjih.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
Popravek
smile-1.gif
Tut v spodnih ga vidiš, pa še kako. samo ga vodiš pol dneva, se pravi popoldan ali pa dopoldan, odvisno na keri strani si. Sem živel tudi v PR.

lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pa upoštevaj še nevemkoliko 100 stanovanj samo "čez cesto" v Dravljah. Bo potrebna kar nova šola. Saj sem sam nekaj sanjal o teh Dvorih, a so prve cene, ki so prišle ven, meni to zadevo zbile z glave. Tako da rabljeno je "way to go". Nova so pač predraga.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.885
113
pri taščici
Me prav zanima koliko sonca vidiš pozimi, če živiš v nižjih nadstropjih in imaš na južni strani pred nosom višji blok? Lahko ti nalepim sliko mojih sosedov (katerim meče senco moj blok)
Jaz imam sosednji blok na JV_-J strani kakih 80 metrov stran pa mi kar konkretno zakriva dopoldansko sonce. Popoldansko pa mi razsvetli celotno stanovanje, saj imam odprt pogled nekaj km (fužine-Golovec). Tudi če imaš stanovanje orientirano na sever, sploh v zmskem času lahko kar pozabiš na sonce.Če pa si kje višje potem pa nimaš teh težav. Samo jaz sem že pri ogledih stanovanja ugotovil da "visoka" nadstropja niso zame (30 let živel v hiši).
 
Nazadnje urejeno: