Renault Zoe

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik N75 pravi:
V primeru, da znesek financiranja presega 3.000 € in je obdobje daljše od 12 mesecev je v financiranje vključeno tudi brezplačno podaljšano jamstvo. Mesečna najemnina za baterijo, ki znaša 79,00 €, upošteva dobo odplačila 36 mesecev in 12.500 prevoženih kilometrov.

Ne samo,da računajo mesečni najem baterije (ajde,pa recimo da je res,da je avto zato cenejši,kot bi bil...),še kredit moraš vzet,če hočeš podaljšano jamstvo??
13.gif
Vem približno,koliko preplačaš tak kredit (3.000 eur) v enem letu:več kot 300 eurov! (zavarobanje+odobritev+obresti).
Glupe francoske fore...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.815
1.952
113
najrajš na babi
Danes sem vozil maxi kangoo ZE. odlična zadevščina. Za mestno primestno uporabo svetoven avto. Doseg čez 100 km realno. Sem zelo navdušen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.039
6.712
113
Ma saj te fore so povsod pri novih avtih...dobiš kasko za 1€, asistenco, 60% cenejšo zavarovanje...dajo ti neko jamstvo "avtohiše", ki je veliko dlje, kot tovarniška garancija...

..a vse to le, če vzameš preko njihovega financiranja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.122
3.599
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik N75 pravi:
V primeru, da znesek financiranja presega 3.000 € in je obdobje daljše od 12 mesecev je v financiranje vključeno tudi brezplačno podaljšano jamstvo. Mesečna najemnina za baterijo, ki znaša 79,00 €, upošteva dobo odplačila 36 mesecev in 12.500 prevoženih kilometrov.

Ne samo,da računajo mesečni najem baterije (ajde,pa recimo da je res,da je avto zato cenejši,kot bi bil...),še kredit moraš vzet,če hočeš podaljšano jamstvo??
13.gif
Pa še življenjsko zavarovanje za brezposelnost, smrt in invalidnost, ki znaša 567eur.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Na AMjevem normnem krogu je imel Zoe porabo 15,5 kWh, kar pomeni, da z deklarirano kapaciteto baterije naredi 142 kilometrov (NEDC podatek je 210). Je imel pa doplačilne 205/55 17 gume!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Zoe-jev vidim vedno več na cesti. Recimo, zadnjič sem jo videl v garažni hiši celjskega CityCentra, včeraj na Vojkovi, ko je peljala nasproti mene, pa še 1x nekje drugje.

Raje pa ne pomislim, kaj se (bo) dogaja(lo) z baterijami EV-jev, v tej vročini (,ki prihaja), ki le teh nimajo aktivno hlajenih.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Žena ga je dobila za 2 dni na test, luštkan avto. Je pa bil problem recimo, ker v Kamniku zgleda dela samo eno polnilno mesto, vsaj na Zoe je delalo samo eno, in tega več ali manj skoz zaseda en varnostnik s svojim avtom. Na netu status polnilnih mest ne dela, potem pa hodiš gledat, če je že prosto. Tudi pred službo vidim, da je polnilno mesto celo službo zasedeno z istima avtoma, pa verjetno sta prej nafilana kot v 8 urah?

Kar me je presenetilo, prvi el avto, ki sem ga vozil, kako lepo zavira z mašino ko spustiš gas (polni baterijo), kar bi me celo prepričalo da bi imel avtomatika.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.031
9.693
113
Še par električnih pa se bo folk pobijal pred temi stebrički. Sicer pa, kje piše da ga ne smeš odklopit, če prideš ti poleg, pa lepo mal počez poleg stebra pa že polniš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.039
6.712
113
Tako je, in kot pravi šerif svoje regije, stojiš zraven, počakaš na tistega, ki ga je polnil, in mu prisoliš en šamrl ali dva, ali še bolje, čelnega.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.039
6.712
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zoe-jev vidim vedno več na cesti. Recimo, zadnjič sem jo videl v garažni hiši celjskega CityCentra, včeraj na Vojkovi, ko je peljala nasproti mene, pa še 1x nekje drugje.

Raje pa ne pomislim, kaj se (bo) dogaja(lo) z baterijami EV-jev, v tej vročini (,ki prihaja), ki le teh nimajo aktivno hlajenih.

Zoe ni tako zgrešen nakup, in tudi najem baterije je super varianta, le ekonomična mora biti, torej moraš delati nekje več kot 80.000km letno in imeti urejeno polnjenje doma in v službi.

Drugače pa...boli te za baterije, itak so v najemu in ti menjajo, če/ko crknejo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Zoe-jev vidim vedno več na cesti. Recimo, zadnjič sem jo videl v garažni hiši celjskega CityCentra, včeraj na Vojkovi, ko je peljala nasproti mene, pa še 1x nekje drugje.

Raje pa ne pomislim, kaj se (bo) dogaja(lo) z baterijami EV-jev, v tej vročini (,ki prihaja), ki le teh nimajo aktivno hlajenih.

Zoe ni tako zgrešen nakup, in tudi najem baterije je super varianta, le ekonomična mora biti, torej moraš delati nekje več kot 80.000km letno in imeti urejeno polnjenje doma in v službi.

Drugače pa...boli te za baterije, itak so v najemu in ti menjajo, če/ko crknejo.

Najdražji najem baterije (130 EUR?) je za 25.000km/leto.

Ampak, pogoj za zamenjavo baterije je, da mora pasti kapaciteta na 70%, kar pomeni, da se boš kar nekaj časa vozil z dometom cca. 100km/polnjenje. Če računaš, da si moraš pri pure EV vedno pustiti nekaj rezeve, recimo 20%, si že na dometu Ampere, kjer si vedno lahko privoščiš, da baterijo izprazniš do konca.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Žena ga je dobila za 2 dni na test, luštkan avto. Je pa bil problem recimo, ker v Kamniku zgleda dela samo eno polnilno mesto, vsaj na Zoe je delalo samo eno, in tega več ali manj skoz zaseda en varnostnik s svojim avtom. Na netu status polnilnih mest ne dela, potem pa hodiš gledat, če je že prosto. Tudi pred službo vidim, da je polnilno mesto celo službo zasedeno z istima avtoma, pa verjetno sta prej nafilana kot v 8 urah?

Kar me je presenetilo, prvi el avto, ki sem ga vozil, kako lepo zavira z mašino ko spustiš gas (polni baterijo), kar bi me celo prepričalo da bi imel avtomatika.

V Kamniku mi je na Amperi vedno polnilo na obeh polnilnih postajah. Možno, da je Zoe pretirano zbirčna žvalca ali pa je v vmesnem času nehala delati. Če ne dela, najbolje, da pokličeš na Elektro Ljubljana eno punco, ki ji je ime Urška (priimek sem pozabil, naj me kdo dopolni ki ve) in da se to uredi.

Katero polnilno mesto pred tvojo službo pa je to? Lokacija? Avtombila, ki stalno zasedata? Prosim, da za njiju natisneš A4 format list in na njiju napišeš, da morata po končanem polnjenju avto umakniti, če ne naslednjič pokličeš redarsko službo. Namreč, tam se lahko parkira le za čas polnjenja. Ko je avto poln, ga je potrebno umakniti.

Enkrat, kot voziš EV in avtomatik način vožnje, je to tako dobra izkušnja, da nočeš iti več nazaj.
zmaga.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.039
6.712
113
Hudo sem falil s tistimi 80.000 letno..tole sem naračunal februarja:

Če se malce preračuna tole v dizelski ICE. Za 80 eur mesečno se z dizlom naredi cca 1100km, oz 55km na delovni dan. Oz 13.200 letno.

Če bi torej delal točno 15.000km letno bi se bolj splačal tale EV, od dizla, gledano iz vidika energentov, drugo pa so servisi, ipd.
 

CrazyFish

Pripravnik
29. jul 2015
64
0
6
Že nekaj let spremljam EV sceno in mislim da je končno prišel čas ko je na trgu kaj uporabnega. Meni najbolj ustreza Zoe. Pred kratkim sem bil tudi na daljši testni vožnji. Super zadeva!!!!

Če koga zanima več vtisov... Renault Zoe Blog
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Hvala za opis izkušenj!

Imam pa vprašanje. V opisu si omeni test polnjenja na domači enofazni vtičnici. Si to preizkusil?
 

CrazyFish

Pripravnik
29. jul 2015
64
0
6
Nisem.... sicer je bil kabel v avtu, ampak se nisem spomnil med vožnjo, pri malgaju je bilo pa vse zaparkirano.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Prosim, še to probaj, če boš lahko. Namreč za 1st gen Zoe je menda značilno, da ima pri polnjenju z eno fazne vtičnice ogromne izgube in se posledično polni zelo počasi. Pri R240 modelu najb bi bilo popravljeno na račun tega, da ne bo imel polnjenja z 43kW.

Mimogrede, te hitre polnilne postaje, teh 26, ki bodo postavljene po AC križu, bodo imele tudi 43kW Type2 hitrost polnjenja. Kabel in pištola sta del polnilne postaje, tako da ne boš omejen z 22kW, na kolikor si omejen s priloženim polnilnim kablom.