Razglabljanja

map

Guru
6. jul 2008
7.815
1.952
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Model, ni tako preprosto, če želiš EV v vsak dom. Fanatiki.
hysterical-1.gif

Tako je, ne bo šlo. V balkanistanu mislim da za našega življenja ne bo nič. Mogoče bo zlezlo na ene 10 %. Vozil mislim, ne koles in tistih escooterjev z mercatorja.

Standard praviš Andy je že določen OK. Kdaj bodo vse polnilnice v SLO ustrezno zamenjali, dopolnili. Še nekaj Save bo preteklo mimo mene. Dobro da sploh imamo tolko polnilnic v SLO, ko sem zadnjič neki na netu gledal. Čeprav najbližja je od mene oddaljena 45 km.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Kako, da ne, če vsi (navdušenci) pišete, da so to vozila prihodnosti?

Prosim, nehaj se smešiti, ker mi je dosti, da se moram znova in znova ponavljati.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Jaz sem zelo za inovacije pa boljše življenje, samo ta debata izpade, kot tipičen sestanek. Vsi bi imeli vse, samo kaj pa to potegne zadaj pa nekako nihče ne razmišlja, kljub plačam.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Kako, da ne, če vsi (navdušenci) pišete, da so to vozila prihodnosti?

Prosim, nehaj se smešiti, ker mi je dosti, da se moram znova in znova ponavljati.

Čaki mal, v tem podforumu vneto berem kako prihaja ta pa drugi model. Vsi izpopolnjeni v smislu, čas polnjena smo zmanjšali za 30 minut. Ko te pa človek vpraša nekaj resnih vprašanj v smislu kako bi to prenesel v okolje Slovenije, se pa človek naenkrat smeši.

Prej sva debatirala, da je potrebna infrastruktura, ki pa ne bo zgrajena, če ne bodo zadaj mase ljudi, ki bo to uporabljale. Napisal si, da je potreben čas. Malo prej si napisal, da je to pač za tiste, ki imate dostop do elektrike, doma in v službi. A to je potem za elite ali kako? Daj še enkrat napiši, da se smešim
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.815
1.952
113
najrajš na babi
Tudi ko bo enkrat razpeljana infrastruktura mislim da ta vožnja ne bo več tako poceni. Po moji laični oceni bo cena takšne vseslovenske infrastrukture astronomska, vsekako nekajkrat višja kot infrastruktura naftnih trgovcev pri nas. Takrat se bo tud polnilna elektrika drago zaračunavala.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Model, ni tako preprosto, če želiš EV v vsak dom. Fanatiki.
hysterical-1.gif

Tako je, ne bo šlo. V balkanistanu mislim da za našega življenja ne bo nič. Mogoče bo zlezlo na ene 10 %. Vozil mislim, ne koles in tistih escooterjev z mercatorja.

Standard praviš Andy je že določen OK. Kdaj bodo vse polnilnice v SLO ustrezno zamenjali, dopolnili. Še nekaj Save bo preteklo mimo mene. Dobro da sploh imamo tolko polnilnic v SLO, ko sem zadnjič neki na netu gledal. Čeprav najbližja je od mene oddaljena 45 km.
evil.gif

Če nas bo 10% bo čisto ok. Ostalih 90% se pač boste vozili z 5x dražjim gorivom.

Zakaj bi jih bilo potrebno dopolniti? Schuko vtičnica je najnižji imenovalec in so vse že obstoječe polnilne postaje čisto ok. Nove se pač postavljajo z vgrajeno Mennekes vtičnico.

Ti še vedno živiš v mentaliteti fosilnih goriv, kjer si lahko tankal le na bencinski črpalki. Tvoja najbližja polnilnica je pri tebi doma.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Infrastrukture ne bo, ker tudi elektrika mora prihajati iz elektrarn. Pa sonce ne bo dovolj, prej kakšna nuklearka, ups, ne bo šlo
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Ponoči je elektrike viška še pa še. Samo pri Elektro Ljubljana za 60.000 vozil.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Vtičnice, ki jih imam doma so namenjene paličnemu mešalniku, sušilniku za lase, polnjenju tablice in telefona itd.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.815
1.952
113
najrajš na babi
Zakaj bi jih bilo potrebno dopolniti? Schuko vtičnica je najnižji imenovalec in so vse že obstoječe polnilne postaje čisto ok. Nove se pač postavljajo z vgrajeno Mennekes vtičnico.

Ti še vedno živiš v mentaliteti fosilnih goriv, kjer si lahko tankal le na bencinski črpalki. Tvoja najbližja polnilnica je pri tebi doma.

[/QUOTE]

Delno to sicer drži. Ne vem kako bi moj enofazni tok v 6. nadstropju stanovanja napajal cca slabih 100 metrov super kabla, katerega bi imel skozi okno speljanega k vozilu. Na koncu bi še blok zažgal. Dokler pa občini ni v interesu, da bi na parkirni prostor, ki je v njeni lasti in ga uporablamo vsi, ne samo stanovalci pripeljali vsaj eno vtičnico s te moke ne bo kruha. Samo za primerjavo. Optični kabel je cca 30 metrov od bloka, pa se ne morjo zment, če bojo prekopali državno cesto. Ko bi jo enkrat prekopali, bi imeli na cca 100x100 m2 velikem zemljišču cca 400 stanovanj in odjemalcev, zraven so pa še hiše. V bistvu ne občina, ne ponudniki interneta, ki bi z minimalnim vložkom, zaradi gostote gospodinjstev na določenem prostoru lahko lepo služili. Njim se pa jebe. To je pač naša mentaliteta, večje mesto še kje kej dobi, ostali nič. Da pridem danes na občino z to idejo o električni vtičnici me takoj prisilno hospitalizirajo k vam v prestolnico.
jezen.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.698
800
113
Ma dej Davidoff nehaj trolat, kaj bo prinesla prihodnost ne vemo, vse kaže da za NEKATERE elektrika je alternativa, če se bo pokazala kot cenovno ugodna, drugi boste pač obsojeni na uproabo nafte ali pa uporabo javnih prevoznih sredstev in rent-a-car ko ga boš potreboval.

What is your problem?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Življenjsko vam poskušam predstaviti problem s težavami. Mama ti trola.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Zakaj bi jih bilo potrebno dopolniti? Schuko vtičnica je najnižji imenovalec in so vse že obstoječe polnilne postaje čisto ok. Nove se pač postavljajo z vgrajeno Mennekes vtičnico.

Ti še vedno živiš v mentaliteti fosilnih goriv, kjer si lahko tankal le na bencinski črpalki. Tvoja najbližja polnilnica je pri tebi doma.

Citat:
Delno to sicer drži. Ne vem kako bi moj enofazni tok v 6. nadstropju stanovanja napajal cca slabih 100 metrov super kabla, katerega bi imel skozi okno speljanega k vozilu. Na koncu bi še blok zažgal. Dokler pa občini ni v interesu, da bi na parkirni prostor, ki je v njeni lasti in ga uporablamo vsi, ne samo stanovalci pripeljali vsaj eno vtičnico s te moke ne bo kruha. Samo za primerjavo. Optični kabel je cca 30 metrov od bloka, pa se ne morjo zment, če bojo prekopali državno cesto. Ko bi jo enkrat prekopali, bi imeli na cca 100x100 m2 velikem zemljišču cca 400 stanovanj in odjemalcev, zraven so pa še hiše. V bistvu ne občina, ne ponudniki interneta, ki bi z minimalnim vložkom, zaradi gostote gospodinjstev na določenem prostoru lahko lepo služili. Njim se pa jebe. To je pač naša mentaliteta, večje mesto še kje kej dobi, ostali nič. Da pridem danes na občino z to idejo o električni vtičnici me takoj prisilno hospitalizirajo k vam v prestolnico.
jezen.gif

Živim v 3. nadstropju bloka in sem si potegnil kabel do parkirnega mesta drugi kleti v garaži, to je 6 nadstopij navzdol. Kabla imam kapacitete za do 25A, torej lahko hkrati polnim in Ampero in Vectrix-a hkrati, ali pa Ampero, pa še sesam zraven.





Če hočeš v življenju samo videti probleme, jih boš imel. Nekateri pa probleme rešujemo.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Življenjsko vam poskušam predstaviti problem s težavami. Mama ti trola.

Težavo imaš ti, ker se obnašaš tipično slovensko, to je, če ti ne moreš, tudi drugi ne bodo.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.815
1.952
113
najrajš na babi
Andy mogoče se nisva dobr razumela. Ne razumi to kot nekaj osebnega. Sam sem pristaš takšnih vozil. Tukaj sem tudi napisal svoje potrebe po prevozu in en mali električni avto bi prav prišel.

https://www.alter.si/tabla/show...rue#Post1557054

Konfiguracija terena je takšna ki tega ne omogoča, če bi imel garažo pod blokom je drugo. Tako pa stanovanje z nobeno stranjo ne gleda proti parkirnem prostoru. Kar kol bi naredu bi mogel kabel peljati okoli celega bloka, pa še do tal pa še pod pešpotmi do parkirnega prostora, po številnih sosednjih balkonih itd. če bi imel parplac direktno pod stanovanjem bi še šlo, pa še to če bi bilo v moji lasti in absolutno samo jaz tam parkiram. Mogoče z kakšnim brezžičnim polnjenjem.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.815
1.952
113
najrajš na babi
@Andy

Še eno vprašanje. Recimo mali czero, kolko bi bil čas ponjenja na 3 faznem toku? Druga varjanta je polnitev pri tastarih v bajti, ki so cca 4 km stran. nekaj ur polnenja odpade vsak drugi dan. Če bi se pa v kakšne pol ure do ene ure nafilalo, bi blo pa vredi. Vsosednji bife bi skoču na kak pir ali 2 pa da bi blo polno.
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.915
2.357
113
Pomurje
Kaj vam je zdaj?
Prvo kot prvo ste v napačni temi, @Andy1 ti bi to lahko vedel in uredil debato.
Tisti, ki nima možnosti poljnjenja elektrike, ima na izbiro veliko drugih možnosti prevoza, ki pa so dražje.
Ta ki Andy-ju zavida, da se pelje za 2€/100km mu ne rabi, ker se mu bo investicija isplačala veliko kasneje kot vam, vaš golf , clio itd.

@Davidoff meni je jasno, da stanovalci v starejših blokih ne morejo polnit E avtov. Vsi ostali pa imajo doma (novi bloki z garažo in hiše) 220V elektrike, ki lepo nafila baterijo.