Razglabljanja

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
k je glih nekdo tvoj OPEN THEME stavek povedal
wink-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.920
9.614
113
malo je zdaj problem favšije...tudi sam bi se z veseljem vozil na elektriko, a je nakup tovrtsnega avtomobila enostavno predrag in zaenkrat še ne vzdrži vode, vsaj pri meni. Vzporednos prodajo električnih vozil se bo širila tudi ustrezna infrastruktura, to je fakt, je pa fakt tudi da bo el. energija kot pogonsko sredstvo vzporedno tudi dražja.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
Ce se lahko malo "vmesam"
smile-1.gif

To je tudi mene zanimalo zakaj jemljes tako visoko ceno elektrike za 100 km? OK, zdaj si povedal, da to jemljes ceno cez 5 let, ampak, zakaj pa potem jemljes danasnjo ceno bencina/dizla? Mocno dvomim, da bo cena bencina cez 5 let "samo" 1,5 EUR. Prej 2, ali pa se vec. Tako da bi za bencin/dizel na 100km moral tudi napisat vsaj 9-10 EUR. Ce gledam moj avto, si lahko samo zelim, da bi danes dal "samo" 9 EUR za 100km
wink-1.gif


@Davidoff
Se pravi po tvoje te skrbi, da bo drugo leto DNEVNIH migrantov v LJ, kateri bodo imeli elektricni avto in bodo vsi hoteli polnit naenkrat 100.000?? To je se prvo aprilska sala, ne?
100.000 elektricnih avtov v CELOTNI Sloveniji nebo se vsaj 15 let, ce ne 20... Do takrat pa verjamem, da bodo baterije ze toliko izboljsane, da bodo taksni avti, kateri imajo danes domet 100 ali 150 km, imeli takrat vsaj 3 do 4x daljsega...
Danes, pa tako kot ti je ze Andy rekel, elektricni avto ni za vsakega. Kaj bo cez 10 let, bomo vidli...
wink-1.gif

Kapaciteta je lahko tudi 10.000 km, kaj mi to pomaga, če se bo polnil en dan.

A ta stavek je vse kar si uspet skupaj spravit?
rolleyes-1.gif

Glede na tvojo izjavo, je cisto brezveze s tabo debatirat, saj tudi, ce bi avto vzdrzal 1 milijon km in bi ga ti ubogi revez potem moral 1 dan polnit, bil potem takem zate totalno neuporaben avto, ker bi bil ti 1 dan hendikepiran...
bonk.gif


Sicer pa kot je ze bilo nekajkrat napisano, morale bi se uvest standardne baterije, katero bi tistim, kateri nimate nikakrsnjih moznosti za polnjenje avtomobila doma, pac na polnilni postaji avtomatsko zamenjali v par minutah. Ali bi to po tvoje se vedno bil najvecji drek, kaj se jih je clovestvo izmislilo??
rolleyes-1.gif
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
879
341
63
ksz

zanimivo mi je dejstvo, da je sorazmerno malo predelav starejših malih avtomobilov na elektriko.

Pri današnji dostopnosti tehnologije ( regler, motorji...) , katera je že globoko v zreli dobi za brezskrbno uporabo.

Se res ne splača ali so potem birokratske ovire previsoke za spravit tak avto na cesto ?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Kljub vsemu so home made rešitve še vedno drage, poleg tega moraš pa delati kompromise (gretje, hlajenje, zavore, volan,..).
Poleg tega en predelan Smart stane toliko, ko si dobil Citroena C-Zero lansko jesen.
Veš, da raje vzamem C-Zera.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Za razliko od tebe ne rabim veliko napisati, da povem bistvo.

Kar se pa tiče glede tvoje ideje, menjava baterije na polnilnicah, ideja je bila, vendar že v kali zatrta. Zakaj? Ugani.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
malo je zdaj problem favšije...tudi sam bi se z veseljem vozil na elektriko, a je nakup tovrtsnega avtomobila enostavno predrag in zaenkrat še ne vzdrži vode, vsaj pri meni. Vzporednos prodajo električnih vozil se bo širila tudi ustrezna infrastruktura, to je fakt, je pa fakt tudi da bo el. energija kot pogonsko sredstvo vzporedno tudi dražja.

Ni fovšije, razen uporabnosti. Hibrid, kul, pure EV je no go oz. ga še niso razvili do uporabnosti kot jo potrebujemo danes.
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
879
341
63
So drage, ker pač vse delaš iz nule.

Čakam elektro "kit komplet" za avto (mali) . Tehnologija je tu, cenovno dostopna . Ni mi jasno zakaj tega še ni na trgu.

Brez neke high tec opreme in super duper baterij , bi cena bila zelo zemeljska.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Za razliko od tebe ne rabim veliko napisati, da povem bistvo.

Kar se pa tiče glede tvoje ideje, menjava baterije na polnilnicah, ideja je bila, vendar že v kali zatrta. Zakaj? Ugani.

Nobenega bistva nisi povedal, ampak totalno bedarijo... Problem ti bi bil polnit 1 dan ce bi ti avto potem vzdrzal 10.000km...
13.gif

A uporabljas telefon? Pa ne mi rect da uporabljas za delovanje baterijo???
shocked-1.gif

Najboljse, da si kupis takega na bencin...
bonk.gif


In potem v naslednjem tvojem postu omenis da DANES ni take tehonologije...
Ce bi bral poste malo boljse bi videl, da ti vsi hocemo dopovedat, da DANES niso elektricni avti za vsakogar, ti pa se kr bluzis nekaj v tri dni kak to nebo nikoli uprabno...
uf-1.gif


Ideja je bla zatrta ja, itak. 100% so meli nekaj pri tem tudi taki ozkoglednezi kot ti...
rolleyes-1.gif

Lepo voznjo na bencin/dizel ti zelim se nadaljnih 50 let.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Za razliko od tebe ne rabim veliko napisati, da povem bistvo.

Kar se pa tiče glede tvoje ideje, menjava baterije na polnilnicah, ideja je bila, vendar že v kali zatrta. Zakaj? Ugani.

A ti isto vidiš? Bla bla bla

Zdržim tako, da imam rezervno baterijo vedno polno, a si lahko zamisliš kaj takšnega?

Kako, da niso za vsakega, ko se pa vedno delajo primerjave z današnjimi modernimi avtomobili, ki so gnani na bencin oz. dizel? EV te košta toliko na 100 km, je res, da je začetni vložek večji, vendar se ti bo splačalo po 10ih letih plus subvencijo boš dobil. To je običajno otvoritveni stavek pro EV vozilo.

Ne, projekt je bil zavrnjen zato, ker eko friki ne dojamete, da za eko so potrebne investicije, ki pa ne padajo iz neba plus to, da moraš imeti kritično maso, ki bo storitev uporabljala. A sem ti kaj razširil obzorja al ti je še bolj tema na oči padla?

Hvala, bencin mi ustreza. V dobrih petih minutah imam poln tank, ki je pripravljen na naslednjo turo, brez, da razmišljam kje se bom ustavil na kosilo, ki bo trajalo najmanj štiri ure.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Znanca, ki sta jeseni kupila C-Zera za 16kEUR se vozita dnevno iz Bleda v Lj in iz Stične v Lj, torej delata konkretne kilometre. Avto se jima bo v celoti povrnil v nekaj letih.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.981
6.687
113
Kakšno indukcijsko polnjenje bi morali pogruntat, da si na tla v garaži daš neko zadevščino in potem vedno, ko parkiraš not, se avto polni. Vsem se nam je že kdaj zgodilo, da smo pozabili napolniti telefon, če se to zgodi pri avtu, je lahko naslednji delovni dan dokaj klaveren.
Saj načini/teorije za EV vozila so, pa niso pretirano high tech zadeve, bi se komot implementirale ob pravi podpori kapitala.
Ampak največje vprašanje še vedno ostaja, od kod dobiti vso to silno elektriko, ki bi se jo potrebovalo, če bi "vsi" šli na EV. Osebno tudi dvomim, da je naše omrežje povsod sploh možno prenesti takšne obremenitve?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Talna indukcijska polnjenja so že kar razvita in se testirajo. Je pa res, da je pri takem polnjenju nekaj dodatnih izgub.

Kar se pa tiče, da bi pozabil priključiti... Od 2008, odkar imam Vectrix-a in zdaj Ampero, nisem pozabil priključiti niti enkrat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.981
6.687
113
Kolikorat pa si recimo pozabil priključiti telefon/laptopa? Mogoče si izjema
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Se mi še ni zgodilo, da bi ostal s prazno baterijo v telefonu ali prenosniku.

Ampak, če imaš polnilni kabel čakajoč na domačem parkirnem mestu oz. garaži, se je moreš faliti. Postane to rutina, da ko parkiraš, primeš ročko za polnjenje in jo vtakneš v avto. Stvar petih sekund.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.981
6.687
113
Potem pa si izjema, ali pa zelo vesten človek, pohvalno
smile-1.gif

Saj...kabel ni problem..ampak imagine..imaš otroka, začne se panika ko pride domov, hitro ga je treba dat not...na wc ali kaj podobnega...in se zamotiš, recimo
smile-1.gif


Ampak ok...indukcija bi bila tu čisto na mesto, če so izgube mi je v bistvu vseeno, štrom avta ne bi imel v prvi meri da bi privarčeval teh nekaj eurov, ampak bolj zaradi udobne vožnje.
Indukcijsko polnjenje + neke sončne celice po avtu, pa smo že bližje širši uporabi.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.112
311
83
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Se mi še ni zgodilo, da bi ostal s prazno baterijo v telefonu ali prenosniku.

Ampak, če imaš polnilni kabel čakajoč na domačem parkirnem mestu oz. garaži, se je moreš faliti. Postane to rutina, da ko parkiraš, primeš ročko za polnjenje in jo vtakneš v avto. Stvar petih sekund.

Ravno danes sem pozabil napajalnik od prenosnika doma
uf-1.gif
. Bo treba čez 2 urci skočit ponj.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.112
311
83
Teoretično bi bil super zadevca. Imam dobrih 10 km do pisarne. Sam je vseeno toliko nepredvidljivih poti in ipravkov, hibrida se pa nebi branil. Še kakšna generacija za počakat, da se cene spustijo.