Radar mestnega redarstva

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.397
833
113
In kako naj na osnovi slike, po možnosti zadnjega dela vozila, kjer se jasno vidi samo tablica, prekrškovni organ ugotovi kdo je vozil avto?
Mora storiti vse, da ugotovi.
Šele nato lahko pozove voznika, da se izjasni. Drugače gre za lenobo.
Velikokrat se jasno razloči na sliki moški/ženska, višina voznika, celo obraz, pa vseeno dobi lastnik plačilni nalog.
V zgornjem je evidentno, da Prekrškovni organ ni opravil svojega dela in išče bližnjico...
 
  • Haha
Reactions: msenjur

sass

Guru
1. sep 2007
5.168
817
113
kot je tudi evidentno, da je nekdo storil prekršek in mu nekateri predlagate, kako poiskati bližnjico, da se izogne plačilu...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.497
4.460
113
49
Na sončni strani ALP
In kako naj na osnovi slike, po možnosti zadnjega dela vozila, kjer se jasno vidi samo tablica, prekrškovni organ ugotovi kdo je vozil avto?
Pravilno bi bilo,da pošlje lastniku vozila, da se izjavi o dejstvih in okoliščinah prekrška. Vendar po postopek zavleče in nastajajo dodatni stroški zato prekrškovni organ po hitrem postopku zaključi s plačilnim nalogom na katerem pa so navedena pravna sredstva.

Tu ne gre za lenobo prekrškovnega organa ampak za možnosti, ki jih tudi ponuja Zakon o prekrških.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.002
3.773
113
kot je tudi evidentno, da je nekdo storil prekršek in mu nekateri predlagate, kako poiskati bližnjico, da se izogne plačilu...
Če bi namesto obešanja blagajn na kandelabre dejansko opravljali svoje delo in skrbeli za varnost ne bi bilo prav nobenega problema z ugotavljanjem kdo je vozil. Da me kaznujejo če vozim prehitro je njihovo delo. Da mi pošiljajo kazni za prehitro vožnjo, medtem ko sem v pisarni pa njihova lenoba in jih qrc gleda. Ne gre za 60 eur in 3 pike, ampak za princip. Lahko jim kvečjemu poleg dokaza da so falili naslov zapakiram še drek. To mi res ni težko.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.528
2.595
113
še v SLO - ampak komaj
Nekako se mi zdi, da tisti, ki najbolj tulijo, da so stroški JS previsoki, tudi najbolj tulijo, da morajo policija iskalne akcije sprožati, da najdejo voznika, ki je vozil prehitro.
Bemu sunce - prihitro vozil, ustavljen na licu mesta - kazen vozniku. Slikan - poziv lastniku, ki se lahko opere krivde brez, da koga “ovadi”.

Jodlarji pa švabi tu nič ne komplicirajo - lastnik plača, če ne ve kdo je kdaj vozil njegov avto. Dajo pa “odpustke”, če ne komplciraš in “takoj” plačaš - nižja kazen, manj do nič pik.
Lahk pa tudi gori majmuna spilaš - a pritožba stane.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.397
833
113
kot je tudi evidentno, da je nekdo storil prekršek in mu nekateri predlagate, kako poiskati bližnjico, da se izogne plačilu...

Meni je slovenska situacija absurdna. Avto je lahko smrtonosno orožje, lastniku pa ni treba nositi odgovornosti za to, kdo ga uporablja? Kdo je tu nor?
Smrtonosno orožje je lahko praktično vsaka stvar... Začenši z blazino. Pa kamenje z njive in palica iz hoste, pa voda v potoku.....

Dajte se raje malo umirit. Ne ubija orožje ampak storilec...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.755
10.420
113
kod Džej-Zija
Pa dajmo takole: prekršek je bil storjen. Nekdo mora zanj prevzeti odgovornost. Če se nihče drug ne javi, naj bo pa to lastnik. Konec koncev naj bi imel nadzor nad tem, kaj se z vozilom počne.

Zanimivo, da nihče ne protestira, ko dobi kazen za napačno parkiranje. A se tam tudi izgovarjate, da ga niste vi tja postavili? Začuda lastništvo ni več ovira.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.002
3.773
113
Parkiranje z varnostjo nima veze, kase na kandelabrih pač. Prevzemam popolnoma vso odgovornost. Odgovornost za kaznovanje prevzema pa kdo?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.397
833
113
Pa dajmo takole: prekršek je bil storjen. Nekdo mora zanj prevzeti odgovornost. Če se nihče drug ne javi, naj bo pa to lastnik. Konec koncev naj bi imel nadzor nad tem, kaj se z vozilom počne.

Zanimivo, da nihče ne protestira, ko dobi kazen za napačno parkiranje. A se tam tudi izgovarjate, da ga niste vi tja postavili? Začuda lastništvo ni več ovira.
Prej si neko orožje omenjal... Zdaj ga kar naenkrat primerjaš s parkingom...

Nekdo mora prevzeti odgovornost... A Za umor boš tudi prvega, ki bo šel mimo zagrabil, ker nekdo mora prevzeti odgovornost..
In pa za posilstvo... Ker imaš orodje zanj v hlačah

Če bi malo poznal pravo... Bolje je da je 100 kriminalcev oproščenih, kot pa 1 po nedolžnem zaprt (pa vendar se tudi to dogaja)
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.080
1.377
113
Nekdo mora prevzeti odgovornost... A Za umor boš tudi prvega, ki bo šel mimo zagrabil, ker nekdo mora prevzeti odgovornost..

Definitivno bi kot lastnik morilskega orožja bil med glavnimi osumljenci. Ne vem če bi jim bilo dovolj, da rečeš, da si sicer pištolo posodil ampak ne rabiš povedati komu.
Pa nehajmo mešati prekrškovno in kazensko pravo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.755
10.420
113
kod Džej-Zija
No, pa je. Poguglaj “vehicular manslaughter”. Upravljanje avta pač ni še ena brezvezna zadeva, ker napaka/objestnost/neprevidnost/jebivetrstvo lahko privede do hudih posledic.
Z orodjem v hlačah se moraš malo potruditi za posilstvo, ne gre za “nesrečo”, ampak zavestno dejanje. Z avtom ”ponesreči” nekoga ubiti ni prav zahtevno. “Malo smo se hecali”, avto pa okrog drevesa in pobita mladina v notranjosti.
In ja, lastnina za sabo potegne tudi odgovornost. Če jebivetru (za katerega se zavedaš, da je tak) posojaš avto, pa on_a naredi pizdarijo, si zaradi svoje lahkomiselnosti odgovoren tudi ti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga in gr69