plačilni nalog - napačna oseba

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
A je kolegica tudi priložila navedene dokaze in vse skupaj napisala v dveh izvodih?
Če dokazov ne priložiš takoj jih kasneje v postopku ni možno in se ugovor zavrne.
Kolegica je vse dokaze priložila takoj, v koliko izvodih je napisala, pa res ne vem, tolk podrobno nisem spraševal. A na policiji/sodišču nimajo kopirca?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Citat:
Uporabnik juris pravi:
In zakaj nisi naročil ženi naj plača za svoj zločin?

Se pravi po tvoje bi moral jaz opravljati delo redarjev in raziskovati kdo je naredil kje kakšen prekršek.
bonk.gif
In to brezplačno?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Zločin ne sme ostati nekaznovan, še posebej če je zločinec žena.
Točno tako. Zato mi je nerazumljivo, zakaj policaji niso zločin raziskovali toliko časa, da bi našli zločinca.

Morda zato, ker vidva jurišnika ne ločita med zločinom in prekrškom.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Očitno še nisi na višji stopnji življenske univerze. Kar stori narobe žena, je zločin. Kar stori narobe mož, je zgolj pomota, pa še to ne njegova.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Citat:
Uporabnik juris pravi:
In zakaj nisi naročil ženi naj plača za svoj zločin?

Se pravi po tvoje bi moral jaz opravljati delo redarjev in raziskovati kdo je naredil kje kakšen prekršek.
bonk.gif

Tako ali tako si ga že opravljal, ko si zbiral dokaze in zapravljal svoj dragocen čas in živce, da si jim dokazoval, da nisi bil ti. Enostavno bi jim poslal enostavčni dopis, da je inkriminirana oseba tvoja boljša polovica. To bi ti verjeli brez dodatnih dokazov.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.168
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Zločin ne sme ostati nekaznovan, še posebej če je zločinec žena.

Citat:
Uporabnik juris pravi:
Očitno še nisi na višji stopnji življenske univerze. Kar stori narobe žena, je zločin. Kar stori narobe mož, je zgolj pomota, pa še to ne njegova.

evil.gif


aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.168
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Citat:
Uporabnik juris pravi:
In zakaj nisi naročil ženi naj plača za svoj zločin?

Se pravi po tvoje bi moral jaz opravljati delo redarjev in raziskovati kdo je naredil kje kakšen prekršek.
bonk.gif

Tako ali tako si ga že opravljal, ko si zbiral dokaze in zapravljal svoj dragocen čas in živce, da si jim dokazoval, da nisi bil ti. Enostavno bi jim poslal enostavčni dopis, da je inkriminirana oseba tvoja boljša polovica. To bi ti verjeli brez dodatnih dokazov.

Ne, ker ne živimo v pravni državi in pristojni organi ne dojamejo tistega, kar si napisal malo višje. Pa večinoma so sodnice itak babe.
In zato bi od tebe popolnoma neupravičeno zahtevali, da dodaš ženino izjavo, da je ona vozila, kar ti povzroči dodatno delo, še posebej, če baba noče podpisat ...
 
Nazadnje urejeno:

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
A to se da? Recimo - teoretično - da fotru/kolegu/mat/ženi gre izpit zaradi teh treh točk, pa se javim jaz z izjavo, da sem jaz vozil in plačam in vzamem točke i nikome ništa?
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Da se...
A si dobil ZS?

Dobil, hvala, narejeno. To samo teoretično sprašujem, za naprej, če bo taka situacija... mogoče bi lahko na bolhi "prodajal" pike od raznih babic, ki ne vozijo že 40 let...
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Tu je en lep, čisto vsakdanji primer kako pri nas poteka pritožbeni postopek. Ne glede na jasne nasprotne dokaze, pritožbeni organ seveda predpostavlja podmeno krivde, poštenost hitro pokvarljivih policajev in lažnivo genetsko dediščino obtoženega.

To je rezultat!
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Mene so na isti cesti enkrat ustavili s kombijem, vendar nisem podpisal zapisnika, ugotovil naknadno da so me snemali pred naseljem, a so me že sami klicali policaji, naj prinesem nalog nazaj.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.457
1.034
113
Titograd
saj podpis zapisnika ne pomeni da se strinjaš, očeta so ustavili, češ da bi naj nekaj km prej nekoga izsilil pri vključevanju na prednostno cesto, je podpisal zapisnik in napisal pritožbo, mu je uspelo.

Sam sem dobil obvestilo redarstva o napačnem parkiranju, avto pa sem nekaj dni predtem prodal, sem lepo napisal da nisem lastnik avta ter kdo ga ima in so me obvestili daje postopek proti meni ustavljen.

Ne vem no, jaz avta sploh ne posodim, če oseba ni pripravljena prevzeti svoje krivde nase
bonk.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.996
6.719
113
pa o kakem zapisniku vi tu sanjate? podpise se edino zapisnik o preizkusu alkoholiziranosti in pa placilni nalog kjer s podpisom potrjujes da si ga prejel. Vroca se po ZUP, ce podpis odklonis, se to na nalogu zabelezi nato pa se ti ga vroci.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Pusti te nepomebne podrobnosti, vesoljček, raje pokomentiraj svoja kolega poštena policajčka, kako sta se debelo zlagala, da sta predhodno preverila prometno signalizacijo in namočila nedolžnega človeka, zato da sta zaščitila svojo lastno rit!
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Na, nej ti bo, ka s'glih policaj!

Bistveno je tole:

"....Policista sta Bradešku povedala, da je prekoračil hitrost v naselju, vendar jima je odvrnil, da ni videl nobene table za omejitev prometa. »Rekel mi je, da tabla stoji,« je povedal Simon in policistu verjel na besedo. Ko sta mu izročila položnico za 500 evrov, s katero si je prislužil tudi pet kazenskih točk, pa mu vseeno ni dalo miru. »Odšel sem na postajo prometne policije na Griču in jim pojasnil položaj. Rekli so mi, naj grem fotografirat stanje in naj se pritožim,« je pojasnil Simon. Sledil je njihovim priporočilom in šel fotografirat stanje ter vložil pritožbo.

Kljub temu je potegnil krajši konec, saj je ljubljansko okrajno sodišče zavrnilo zahtevo za sodno varstvo in mu dodelilo še dodatnih 150 evrov stroškov. Policista namreč trdita nasprotno, da je tabla stala. »Policista sta pred opravljanjem meritev preverila prometno signalizacijo,« je zapisano v obrazložitvi sodbe okrajnega sodišča.

Policijo smo povprašali, ali sta policista oziroma policija preverila navedbe Bradeška, da table ni, vendar odgovora nismo dobili. »Zaradi spoštovanja določil o varstvu osebnih podatkov policija ne more odgovarjati na vprašanja, ki se nanašajo na konkretne fizične osebe,« so pojasnili. Ob tem so še zagotovili, da »na splošno velja, da policisti pred meritvami hitrosti na določeni relaciji preverijo postavljeno signalizacijo«.

Bradeško na drugi strani vztraja, da table ni bilo, kar so mu potrdili tudi krajani Loga pri Brezovici. Šest Ložanov je tudi podpisalo pisno izjavo, da v času, ko so policisti ustavili Bradeška, table za omejitev hitrosti ni bilo. Po navedbah direkcije za ceste pa je pristojni koncesionar obvestilo o odtujitvi prometnega znaka posredoval upravljavcu ceste šele v začetku maja 2011 in ga ponovno postavil junija 2011.
......"