plačilni nalog - napačna oseba

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.170
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
To je pa veliiika razlika, če je avto bil njen. Načeloma si ti sam odgovoren kaj se dogaja s tvojim avtom. V tem primeru pa so ga obtožili za vožnjo nekega xy vozila.

Nobene razlike ni. Če lahko vzbudiš zadosten dvom (z dokazi) v to, da si vozil, nisi kaznovan. Konec zgodbe.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Ne, sintetični mož, ni pomota. Gre ali za lažnivo naznanitev ali pa zavestno malomarnost. EMŠO se ne izpiše sam, nekdo ga je tam zapisal, namerno ali pa iz malomarnosti. Pomota je izključena.
Takšne zločince bi bilo treba namočit v Ljubljanico.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
V službi so dobili podatek kdo je vozil.
Pogledali so stanovalce na naslovu in dali emšo napačnega.
Po pritožbi bodo dali plačilni nalog na pravega.
= malce odloga
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
....... dali emšo napačnega. ...
grims-1.gif
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Ta veronika od vrhniskih redarjev je tut mene slikala v rit na motorju. In isto taka slika, od stran, brez vidne registrske tablice na tem dokazu. Vsaj pri meni se ne vidi, pri tvojem primeru mogoce se (ker je tablica vecja). Salabajzerji katere mormo placvat...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
....... dali emšo napačnega. ...
grims-1.gif

Ja, naslednjič bodo malce manj malomarno pogledali in pač usekali pravega. Domnevate da so povsem neumni, ne samo tipično zanikrni in polsposobni.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Človek je zaradi takšne "napake" lahko ob izpit. In zaradi tega je lahko ob službo. In ne pretiravam niti malo, take stvari so se že zgodile.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Zato imamo pa zadevo, ki se ji reče pritožba.
Meni so posledice jasne, saj ne zagovarjam nikogar, samo pravim, da je tisto dokazovanje butasto, ker je itak prišla zadeva na napačno osebo.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Zelo očitno nisi še nikoli izkusil takšnega ali drugačnega postopka pritožbe na lastni koži. Ne bom rekel, da v tem primeru ne bo uspela, a običajno ne uspe. Odvetniki, stroški in nerazumna izguba časa in živcev je običajen scenarij v našem sistemu "pritoževanja".
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Potem je kje zgoraj tvoj odgovor, da je pritožba nesmiselna, draga in izguba časa in živcev?

Po mojih izkušnjah pa utemeljene pritožbe dosežejo svoje.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
378
123
43
od kdaj pa te lahko v rit slikajo? a ni tko, da te morajo merit in slikat od spredaj?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Potem je kje zgoraj tvoj odgovor, da je pritožba nesmiselna, draga in izguba časa in živcev?

Po mojih izkušnjah pa utemeljene pritožbe dosežejo svoje.
Prej omenjena kolegica ni vozila in ni napravila prekrška, dobila pa je kazen, na katero se je pritožila, v pritožbi navedla dokaze, da ni vozila, pa so ji pritožbo zavrnili.

Na koncu se je izkazalo, da je bila njena pritožba nesmiselna, izguba časa in živcev, pa tudi draga, saj je morala plačat polno kazen (izgubila pravico do polovičke) in še stroške postopka, in to za prekršek, ki ga ni naredila.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Potem je kje zgoraj tvoj odgovor, da je pritožba nesmiselna, draga in izguba časa in živcev?

Po mojih izkušnjah pa utemeljene pritožbe dosežejo svoje.
Prej omenjena kolegica ni vozila in ni napravila prekrška, dobila pa je kazen, na katero se je pritožila, v pritožbi navedla dokaze, da ni vozila, pa so ji pritožbo zavrnili.

Na koncu se je izkazalo, da je bila njena pritožba nesmiselna, izguba časa in živcev, pa tudi draga, saj je morala plačat polno kazen (izgubila pravico do polovičke) in še stroške postopka, in to za prekršek, ki ga ni naredila.

A je kolegica tudi priložila navedene dokaze in vse skupaj napisala v dveh izvodih?
Če dokazov ne priložiš takoj jih kasneje v postopku ni možno in se ugovor zavrne.

Pred kakšnim mesecem je žena parkirala na pločniku na ižanski cesti, redarji so avto poslikali in plačilni nalog so poslali meni kot lastniku avta, ker sem bil pa ravno takrat na službeni poti v tujini sem napisal ugovor priložil dokaze (tel izpisek, račun plačan v tujini, ki se je glasil na moje ime) navedel sem tudi priče in predlagal naj se jih zasliši in postopek je bil ustavljen.

Odpiralcu teme, obvezno napiši ugovor oziroma zahtevek za sodno varstvo kar ti pač piše v pravnem pouku priloži verodostojne dokaze navedi priče in predlagaj naj jih zaslišijo in postopek zoper tebe bo zagotovo ustavljen.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Citat:
Uporabnik juris pravi:
In zakaj nisi naročil ženi naj plača za svoj zločin?

Se pravi po tvoje bi moral jaz opravljati delo redarjev in raziskovati kdo je naredil kje kakšen prekršek.
bonk.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Zločin ne sme ostati nekaznovan, še posebej če je zločinec žena.
Točno tako. Zato mi je nerazumljivo, zakaj policaji niso zločin raziskovali toliko časa, da bi našli zločinca.