plačilni nalog - napačna oseba

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
če pa on tako pravi, potem sta se pa res brez dvoma zlagala, ker to da bi nekdo v izogib globi odstranil prometni znak se še ni zgodilo.
Očitno bo sedaj potrebno pred merjenjem tudi fotografsko zadokumentirati samo mesto meritve s pripadajočimi prometnimi znaki.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Se mi je zdelo da bo kakšen policaj kaj takega odgovoril. Dokazi?

Lažnivih protidokazov je presneto dosti:
- slika, ki je nedvomno elektronska in ima v datoteki vtisnjen datum o nastanku (nedvomno poneverjen)
- direktna izjava "zločinca"takoj po zločinu, da ni videl nobenega znaka, ko sta bila policaja še tam (prepričati se nista hotela..)
- takojšen prihod "zločinca na policijsko postajo, kjer je podal svojo izjavo in kjer so mu "svetovali" naj poslika zadevo
- izjava 1. priče (lažnivec !)
- izjava 2. priče (lažnivec !)
- izjava 3. priče (lažnivec !)
- izjava 4. priče (lažnivec !)
- izjava 5. priče (lažnivec !)
- izjava 6. priče (lažnivec !)

Dokazi na strani svete in zveličavne resnice:
- izjava dveh javnosti nerazkritih policajčkov, da sta "predhodno preverila prometno signalizacijo".


Kveščn?
Komu bi vi verjeli, če bi bili Kadija?
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Mene pri vsem tem v tej zgodbi moti to, da je govora o prekoračitvi hitrosti o "naselju". Ker če je dejansko ta odsek označen kot naselje (po odseku se nisem že nekaj časa peljal) nima popolnoma nobene veze ali je spodaj znak 50 ali ne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.168
113
www.adriamedia.si
Debata je itak povsem akademska, ker je vseeno, a tabla 50 je ali ni. Stvar je v naselju, najprej je tabla 70, potem konec 70. Torej je omejitev 50. Tol da so dodali tablo 50, je sicer lepo, ker je ta varianta, da se moraš spomnit, ali si še v naslenju ali ne, ko je konec 70, bedasta, ampak po črki zakona je tam avtomatsko spet 50 ...
Vprašanje je, ali je bila tabla za začetek naselja - tega pa ni slikal, zgleda. In je čisto možno da je ni, tam okoli se da v marsikatero naselje pipeljat ne da bi šel mimo table. AMpak kot rečeno, tega očitno ni slikal in se na to ni pritožil (vsaj tako se bere iz članka).
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Prekrškovni organ je v svoji sodbi zavzel stališče, da je tam omejitev 50, ker stoji znak za to omejitev in ne zato, ker je tam naselje ter da je zločinca doletela pravična kazen, saj tega znaka ni upošteval. Ne sklicujeje se na to, da je itak vozil v naselju.

Še enkrat: problem je v tem, da uradna institucija apriori verjame uradnikom in apriori predvideva, da so vsi civilisti lažnivci, prevaranti in lopovi.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
In zakaj mu je potem prekrškovni organ izdal plačilni nalog s pripadajočimi kazenskimi pikami za vožnjo skozi naselje, glede na to, da je za isti prekršek izven naselja predvidena petkrat manjša kazen prez pik?
Verjamem, da tebe tisto muči, ampak zgodba ima po mojem mnenju večjo luknjo.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
(4) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom dovoljeno hitrost v območju za pešce, v območju umirjenega prometa ali v območju omejene hitrosti , se kaznuje za prekršek z globo:

1. 300 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost do vključno 10 km/h. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke;

2. 500 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

3. najmanj 1.000 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila;

4. najmanj 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.
-----------------------------

Kje imaš tu omenjeno naselje?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tole velja za cono 30 in podobno. Drugače bi moral sam plačati 300 EUR in 3 pike, ko me je v Zg. Gameljnah dobil 47km/h na omejitev 40 km/h. Kazen pa je bila 100 EUR brez pik (in pa seveda polovička v 8 dneh).

Kolikor sem pa videl, so njega ustrelili na omejitvi 50km/h v naselju.
Sedaj, kot je videti iz kazni, so ga kaznovali po napačnem členu?!
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Javi naj se kakšen domorodec iz tistega konca in pove ali stoji tabla za naselje ali ne, da bo konec tega dvoma!
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
zakaj predpostavljaš da je še isti dan fotografiral kritično mesto, oz. da ga je slikal takoj po dogodku. Lahko da ga je, lahko da ga ni. Ali si pa ti bolj seznanjen z omenjeno zadevo kot ostali ki se informiramo iz medija. tudi v samo sodbo nisem imel vpogleda tako da žal ne morem kometnirati kakšno stališče je sodišče zavzelo. Lahko pa seveda, kaj na pamet napišem
smile-1.gif

je pa verjetno hitrost o kateri govori, že z odšteto toleranco oz. pogreškom, zato je potem taka globa.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.996
6.719
113
Citat:
Uporabnik juris pravi:
(4) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom dovoljeno hitrost v območju za pešce, v območju umirjenega prometa ali v območju omejene hitrosti , se kaznuje za prekršek z globo:

1. 300 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost do vključno 10 km/h. Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke;

2. 500 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

3. najmanj 1.000 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila;

4. najmanj 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.
-----------------------------

Kje imaš tu omenjeno naselje?

To je en lep dokaz, da osebek pametuje pa sploh ne ve kateri cleni veljajo na katerih cestah in omejitvah. Prvo se do te mere seznani z zakonodajo da bos za na cesto pol pa od drugih zahtevaj naj komentirajo.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Dej vesoljček, kaj pametnega doprinesi k debati ali pa pojdi štrajkat, bo bolj koristno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.996
6.719
113
Ja saj sem, pokazal sem da sploh ne ves o cem pisaris pa bi rad se kar drugim pametoval. Beri ZPRCP ko ga bos prebral pa spet komentiraj.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.498
833
113
Iz članka:
Citat:

Po podatkih Direkcije Republike Slovenije za ceste je v povprečju na leto odtujenih nekaj več kot 100 prometnih znakov, škode je za 8700 evrov. Največkrat so po njihovih podatkih odtujeni prav prometni znaki za omejitev hitrosti – predvsem na 30 in 50 kilometrov na uro. »Predvsem na lokacijah, kjer policija izvaja nadzor nad hitrostjo,« so sporočili z direkcije.
Domneval bi, da so prav ti uporabni za darila ob okroglih obletnicah. Vsaj na eni taki sem bil...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.498
833
113
Glede na stanje (odločbe ni videti nikjer) je bil kaznovan po 46. členu (4), 3. alinea
Citat:

(1) Najvišja dovoljena hitrost vozila je:
1. na cestah v naselju 50 km/h;
2. v območju omejene hitrosti 30 km/h;
3. v območju umirjenega prometa in v območju za pešce 10 km/h.

(4) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom dovoljeno hitrost v območju za pešce, v območju umirjenega prometa ali v območju omejene hitrosti, se kaznuje za prekršek z globo:
2. 500 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

Pa še: da sta policaja trdila, da tabla stoji, piše v članku in je lahko (ali pa ne) novinarjeva domneva (FDV). Citirano je, da sta policaja preverila cestnoprometno signalizacijo in ta je bila, kot se zdi, v redu. Ne najprijaznejša, a v redu.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
zakaj predpostavljaš da je še isti dan fotografiral kritično mesto, oz. da ga je slikal takoj po dogodku. Lahko da ga je, lahko da ga ni. Ali si pa ti bolj seznanjen z omenjeno zadevo kot ostali ki se informiramo iz medija. tudi v samo sodbo nisem imel vpogleda tako da žal ne morem kometnirati kakšno stališče je sodišče zavzelo. Lahko pa seveda, kaj na pamet napišem
smile-1.gif

je pa verjetno hitrost o kateri govori, že z odšteto toleranco oz. pogreškom, zato je potem taka globa.

Lej, povedaj je takoj policajema (ju ni brigalo), povedaj je takoj na PP (jih ni brigalo), 6 prič je podalo izjavo, da tistega znaka tam ni bilo že nekaj dni, ne zgolj točno takrat, tisto uro in minuto, ti se pa obešaš na malenkosti.
Če bi sodišče zavzelo stališče, da je tam naselje, potem te kregarancije z znakom sploh ne bi bilo. Saj pravim, kakšen domorodec bo najbolj vedel ali je tam tabla za naselje ali ne.

P.S.
Če bi že policaja zavzela stališče, da je vozil v naselju, bi mu -zločincu- to takoj povedala in vse pritožbe glede neobstoječega znaka bi takoj odpadle. Torej?
 
Nazadnje urejeno:

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
pa o kakem zapisniku vi tu sanjate? podpise se edino zapisnik o preizkusu alkoholiziranosti in pa placilni nalog kjer s podpisom potrjujes da si ga prejel. Vroca se po ZUP, ce podpis odklonis, se to na nalogu zabelezi nato pa se ti ga vroci.

Ja sej, v čem je finta? Če podpišeš ga dobiš v roke, če ga ne podpišeš, se pa na list napiše, da si ga dobil v roke.
confused-1.gif


Še nekaj me zanima. Zakaj se ne da več papirja, da si napihal v mejah normale ali pa sploh ne. Ampak se samo še nekaj zabeleži v beležko. 1x na hitri cesti proti Wajdušni smo šli ko po tekočem traku.
rolleyes-1.gif
A lahko zahtevam list za svoj record, se to sploh še prakticira ali bo policaj spet mislil, da ga jebem.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Še nekaj me zanima. Zakaj se ne da več papirja, da si napihal v mejah normale ali pa sploh ne. Ampak se samo še nekaj zabeleži v beležko. 1x na hitri cesti proti Wajdušni smo šli ko po tekočem traku.
rolleyes-1.gif
....
Zato da gre kot po tekočem traku, brez zastojev. Saj veš da so vsi utemeljeno osumljeni da so pijani, zato jim lahko dajo pihat.
Je treba pokasirat tudi tistim, ki so kaj malega spili, vozijo pa normalno in ne izstopajo v ničemer od drugih.

Čeprav jest imam drugačno izkušnjo izpred več let. Policaj mi je po pihanju rekel, da je vse v redu, ampak da mora zapisnik vseeno napisati. In je rekel vse je uredu, samo tu spodaj se podpiši, vmes je pa obkrožil da sem pijan. K sreči sem zapisnik prebral in opazil goljufijo, no potem je pa še dolga zgodba, ki sem jo že tu pisal.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
V članku piše "v okolici Loga pri Brezovici. "
Torej ne v naselju, ampak v njeni okolici.

Zdaj koliko se je novinar zmotil, pa ne vem.