plačilni nalog - napačna oseba

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Citat:
Uporabnik juris pravi:

Lej, povedaj je takoj policajema (ju ni brigalo), povedaj je takoj na PP (jih ni brigalo), 6 prič je podalo izjavo, da tistega znaka tam ni bilo že nekaj dni, ne zgolj točno takrat, tisto uro in minuto, ti se pa obešaš na malenkosti.
Če bi sodišče zavzelo stališče, da je tam naselje, potem te kregarancije z znakom sploh ne bi bilo. Saj pravim, kakšen domorodec bo najbolj vedel ali je tam tabla za naselje ali ne.

P.S.
Če bi že policaja zavzela stališče, da je vozil v naselju, bi mu -zločincu- to takoj povedala in vse pritožbe glede neobstoječega znaka bi takoj odpadle. Torej?
Policista ko sta kršitelju povedala da znak stoji, ker sta preverila sta s tem pokazala da ju ne briga. OK
Dež. policist na PPP je s tem ko je kršitelju razložil kako naj zavaruje dokaz in poda ZSV, pokazal da ga ne briga.
Jst tudi lahko najdem 6 prič ali pa še več, da bodo kaj rekli v mojo korist.
In kot sem napisal, nimam vpogleda v sodbo, tako da ne vem kakšno stališče je sodišče zavzelo, ti ki pa ta pogled očitno imaš lahko to trdiš.
govora je bilo o znaku, ali ta je oz. ali ga ni in ne o tem ali je naselje ali ni. Kršitelj je trdil da znaka ni, policista pa da znak je in tu sploh ni važno ali je naselje ali ni. Lahko bi mu seveda rekla, saj je vseeno ali je tabla ali je ni tu je še vedno omejitev 50 zaradi naselja, samo to ni bilo jedro spora.

@exhair
Zapisnik o preizkusu se izpolnjuje samo takrat ko nekdo napiha nad dovoljeno mejo.
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
Citat:
Uporabnik juris pravi:

Lej, povedaj je takoj policajema (ju ni brigalo), povedaj je takoj na PP (jih ni brigalo), 6 prič je podalo izjavo, da tistega znaka tam ni bilo že nekaj dni, ne zgolj točno takrat, tisto uro in minuto, ti se pa obešaš na malenkosti.
Če bi sodišče zavzelo stališče, da je tam naselje, potem te kregarancije z znakom sploh ne bi bilo. Saj pravim, kakšen domorodec bo najbolj vedel ali je tam tabla za naselje ali ne.

P.S.
Če bi že policaja zavzela stališče, da je vozil v naselju, bi mu -zločincu- to takoj povedala in vse pritožbe glede neobstoječega znaka bi takoj odpadle. Torej?
Policista ko sta kršitelju povedala da znak stoji, ker sta preverila sta s tem pokazala da ju ne briga. OK
Dež. policist na PPP je s tem ko je kršitelju razložil kako naj zavaruje dokaz in poda ZSV, pokazal da ga ne briga.
Jst tudi lahko najdem 6 prič ali pa še več, da bodo kaj rekli v mojo korist.
In kot sem napisal, nimam vpogleda v sodbo, tako da ne vem kakšno stališče je sodišče zavzelo, ti ki pa ta pogled očitno imaš lahko to trdiš.
govora je bilo o znaku, ali ta je oz. ali ga ni in ne o tem ali je naselje ali ni. Kršitelj je trdil da znaka ni, policista pa da znak je in tu sploh ni važno ali je naselje ali ni. Lahko bi mu seveda rekla, saj je vseeno ali je tabla ali je ni tu je še vedno omejitev 50 zaradi naselja, samo to ni bilo jedro spora.

@exhair
Zapisnik o preizkusu se izpolnjuje samo takrat ko nekdo napiha nad dovoljeno mejo.
Če je znak tam stal, zakaj hudiča je potem cestno podjetje tam postavilo novega, enakega?
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

Če je znak tam stal, zakaj hudiča je potem cestno podjetje tam postavilo novega, enakega?

o moj bog
hysterical-1.gif
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik kamela213 pravi:
Citat:
Uporabnik juris pravi:

Lej, povedaj je takoj policajema (ju ni brigalo), povedaj je takoj na PP (jih ni brigalo), 6 prič je podalo izjavo, da tistega znaka tam ni bilo že nekaj dni, ne zgolj točno takrat, tisto uro in minuto, ti se pa obešaš na malenkosti.
Če bi sodišče zavzelo stališče, da je tam naselje, potem te kregarancije z znakom sploh ne bi bilo. Saj pravim, kakšen domorodec bo najbolj vedel ali je tam tabla za naselje ali ne.

P.S.
Če bi že policaja zavzela stališče, da je vozil v naselju, bi mu -zločincu- to takoj povedala in vse pritožbe glede neobstoječega znaka bi takoj odpadle. Torej?
Policista ko sta kršitelju povedala da znak stoji, ker sta preverila sta s tem pokazala da ju ne briga. OK
Dež. policist na PPP je s tem ko je kršitelju razložil kako naj zavaruje dokaz in poda ZSV, pokazal da ga ne briga.
Jst tudi lahko najdem 6 prič ali pa še več, da bodo kaj rekli v mojo korist.
In kot sem napisal, nimam vpogleda v sodbo, tako da ne vem kakšno stališče je sodišče zavzelo, ti ki pa ta pogled očitno imaš lahko to trdiš.
govora je bilo o znaku, ali ta je oz. ali ga ni in ne o tem ali je naselje ali ni. Kršitelj je trdil da znaka ni, policista pa da znak je in tu sploh ni važno ali je naselje ali ni. Lahko bi mu seveda rekla, saj je vseeno ali je tabla ali je ni tu je še vedno omejitev 50 zaradi naselja, samo to ni bilo jedro spora.

@exhair
Zapisnik o preizkusu se izpolnjuje samo takrat ko nekdo napiha nad dovoljeno mejo.
1. A, torej sta preverila, da znak stoji!? Očitno torej table za naselje ni!? In ti hudič ravno v tistem času, ko sta onadva začela meriti, je nekdo sredi belega dne ukradel znak in nihče ga ni videl. Ti smola pa taka.
2. Zakaj policist s PP ni prijavil Cestnemu Podjetju, da je bil znak ukraden?
3. He, he, he, ja genau. Ravno o tem govorim. Tudi jaz zlahka najdem 6 policajev, ki bodo pričali v mojo škodo.
grims-1.gif


Zakaj ne vložiš kazenske ovadbe zoper vsakega od 6-ih lažnivcev?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.137
3.608
113
Marlbor
Dnevno se vozim po regionalni cesti skozi naselje, kjer je signalizacija urejena identično kot v tem primeru. Je tabla za naselje, tik za njo omejitev 70 in čez 200m prečrtana omejitev za 70. O tem smo se že prepirali in večina folka trdi, da preklic omejitve pomeni nadaljno omejitev 90. Kako je sedaj v praksi?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.137
3.608
113
Marlbor
Mogoče res, ampak dejstvo je, da za Avstrijo njihovo tolmačenje pravil dejansko res velja.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.528
2.595
113
še v SLO - ampak komaj
50 km/h - dokler ni table konec naselja ali kaksna druga omejitev (spet 70 ali pa dol 40).
Na "konec 70 km/h" zakonsko NI obvezno dodati table "omejitev 50 km/h".
Ne pozabiti, da taksnih "70" razveljavi vsako krizisce in za kriziscem velja spet splosna omejitev skozi naselje.
Tip v opisanem primeru se je pritozil (vsaj tako je razumeti iz prispevka), da po "konec 70 km/h" ni bilo table "omejitev 50 km/h", ker pa zakonsko niti ni potrebna je pritozba seveda bila zavrnjena.
Vecjo moznost na uspeh bi imel, ce bi se pritozil, da je znak postavljen predalec od roba ceste.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
To je tako kot, da bi v Lj po Celovški kjer je omejitev 70km/h ob razveljavitvi te omejitve (razveljavitve pač niso potrebne, ker le to razveljavijo križišča) pičil direkt v center z 90km/h.
confused-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.137
3.608
113
Marlbor
Dejansko so znaki tako postavljeni. Kdor se dosti vozi po tujini bo opazil, da se pri spremembi na nižjo dovoljeno hitrost pojavi dodatna omejitev, ne pa preklic prejšnje. Saj dejansko dodatna omejitev logično prekliče prejšnjo.
Pri spremembi na višjo dovoljeno hitrost, pa uporabijo preklic prejšnje omejitve. S takšno logiko so urejene tudi vse cone 30 in podobno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.528
2.595
113
še v SLO - ampak komaj
A tuji zakoni veljajo pri nas?
rolleyes-1.gif


Se pa strinjam, da je ta konkretna situacija "nerodna" - zato pa so na preklice visjih hitrosti v naselju priceli dodajati "ta nizjo".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.137
3.608
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
A tuji zakoni veljajo pri nas?
rolleyes-1.gif
Ne, hočem pa s tem povdarit, da imajo tuji zakoni neko logiko, pri nas so pa zakoni tako napisani, da si vsak lokalni prdec lahko po svoje zamisli prometno signalizacijo, zato pa ni nobenega reda, nobene logike, nobene usklajenosti ... nikakršen sistem. Sistem postavitve se spremija od občine v do občine.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.528
2.595
113
še v SLO - ampak komaj
Se ne strinjam. Ima nas zakon zal nekaj nedoslednosti (ali ponesrecenih resitev - ravno ta primer z omejitvami v naselju bi potreboval "dodatek", da je obvezno poudarit / ponoviti prejsno omejitev) - vendar manj kot v tujini. Prometni predpisi iz nemsko govoecega podrocja (se vozim in tudi preberem zakone) ima cisto konkretno precej nerodno reseno veljavnost omejitve po kriziscu - tam namrec krizisce NE razveljavi omejitve. Zdaj sie pa predstavljaj, da iz stranske zapeljes na glavno - tam je bilo pred "tvojim" kriziscem omejitev 40 km/h (ki jo seveda nisi mogel videti) - ti veselo 100 naprej - za drugim ovinkom pa radar. Zdaj pa dokazuj od kod sie prisel na to cesto.
rolleyes-1.gif
.In verjemi, da niso to osamljeni primeri.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Dejansko so znaki tako postavljeni. Kdor se dosti vozi po tujini bo opazil, da se pri spremembi na nižjo dovoljeno hitrost pojavi dodatna omejitev, ne pa preklic prejšnje. Saj dejansko dodatna omejitev logično prekliče prejšnjo.
Pri spremembi na višjo dovoljeno hitrost, pa uporabijo preklic prejšnje omejitve. S takšno logiko so urejene tudi vse cone 30 in podobno.
Točno tako. Pa saj je tudi pri nas v večini primerov tako. Kolikor me moj spomin ne vara tam znaka za naselje ni in če ga ni, je omejitev po preklicu pač 90. Kje je kakšen domačin z Vrhnike, da bi nam to potrdil?
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
preberi se še enkrat pa boš mogoče potem uspel ( čeprav dvomim) napisati smiselen odgovor mojemu postu. Nevem od kje tebi dilema ali je postavljen znak za naselje ali ne ker je problem v znaku za omejitev na 50.

Kje piše, da dež. policist na PP ni prijavil manjkajočega znaka? Očitno imaš spet dostop do podatkov ki jih ostali nimamo, tako kot pri zavzemanju stališča sodišča v sodbi. Žal zopet težko komentiram, ker je moj edini vir medij.

Hjao...
bonk.gif



Prav tako nevem zakaj bi jaz moral zoper kogarkoli podati kazensko ovadbo, za kaznivo dejanje ki najverjetneje sploh ne obstaja in je zopet zgolj plod tvoje domišljije. Sicer pa če lahko jaz, lahko tudi ti podaš kazensko ovadbo zoper policiste, in dež. ppp za kaznivo dejanje ki obstaja.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Daj preberi prosim moje poste od začetka! Ves čas namreč trdim, da je problem v znaku!!!
Kot ves čas tudi trdim, da policista lažeta. In zelo težko me boš prepričal v nasprotno. Imam 6 prič.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.168
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Dejansko so znaki tako postavljeni. Kdor se dosti vozi po tujini bo opazil, da se pri spremembi na nižjo dovoljeno hitrost pojavi dodatna omejitev, ne pa preklic prejšnje. Saj dejansko dodatna omejitev logično prekliče prejšnjo.
Pri spremembi na višjo dovoljeno hitrost, pa uporabijo preklic prejšnje omejitve. S takšno logiko so urejene tudi vse cone 30 in podobno.
Točno tako. Pa saj je tudi pri nas v večini primerov tako. Kolikor me moj spomin ne vara tam znaka za naselje ni in če ga ni, je omejitev po preklicu pač 90. Kje je kakšen domačin z Vrhnike, da bi nam to potrdil?

Je znak za naselje na glevni cesti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.122
1.168
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik juris pravi:
Daj preberi prosim moje poste od začetka! Ves čas namreč trdim, da je problem v znaku!!!
Kot ves čas tudi trdim, da policista lažeta. In zelo težko me boš prepričal v nasprotno. Imam 6 prič.

Tule debata itak teče na podlagi rekla-kazala. Vprašanje, ali sta policista govorila o znaku 50 - morda sta trdila, da znak za neselje (zaradi katerega tudi je na mestu merjenja omejitev 50) je pravilno postavljen in ne manjka, tip je pa o tem dodatnem znaku gooril.
V vsakem primeru je zaj... sodišče, ki bi morali le zapisat, da je vseeno, ali tam znak 50 je ali ni - omejitev je v vsakem primeru 50, zato je to, ali znak je ali ni, irelevantno, kazen pa je upravičena. pa ne bi bilo nebenih ropotanj po cajtngih.