PRVI LETOŠNJI KILOMETRI

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ufff ....
cheer.gif

Pa sem naredil danes 54km !
Idealno vreme, suha cesta ...

Mogoče pa me je kdo videl na relaciji Ptuj - Maribor . ....

Več o prvi Ðiro Di Mariboro pa tukaj ... Klikni spodnjo pasico.

 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Sem tudi sam danes naštel cca 4 motoriste po Lj. Jaz idejo sem imel v glavi,ampak na mraz pa nebi šel
grin1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ti povem, da na soncu je bilo prav prijetno po dolgem času.
Ko sem na sebe poveznil zimsko motoristično opravo je bilo prav prijetno se peljati.
Petkov dež na štajerskem je pripomogel k temu, da so se ceste sprale kamenčkov in soli, ter se do danes posušile.
Na travnikih je tu in tam kakšna fleha snega, ki bo v naslednjih dveh dneh izginila.

V naslednjem tednu bodo spet temperature za kakšno furco.
Kaj naj rečem ..... začelo se je, to je dejstvo.
cheer.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
prav fouš sm ti
aplauz.gif

jaz sem danes delal.se je pa en mimo bolnice peljal z repsolko kar konkretno hitro.matr sm mu zavidal
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Današnji (ponedeljkov) pogled čez okno ni pa nič več navdušujoč
cry12bpy.gif



samo po moje bo že tekom dneva ta zdriza izginila.

Jaz zaenkrat nimam problemov 'da bi'...ker ne morem (neja tablice)...bi bil pa vesel kake lepe sobote, ker ima kar nekaj opravil okoli motorja.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Praviš nimaš tablice ?
Sam sem mislil motor registrirat šele enkrat sredi marca, ampak nisem zdržal.
V petek sem se odpravil in registriral zadevo. Vremenske napovedi so bile vzpodbudne.

No, v MBju ne dežuje in ne sneži.
cheer.gif

Malo je "pikalo" zjutraj ko sem šel v službo, ampak ni omembe vredno.

Vincent, kaj moraš postorit okrog motorja ?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Mal štorasto je imeti moped registriran 19.02. a ni?
grin1.gif
Res, da so pri vas bolj mile zime, sam februar je pa februar. Pri nas je še vedno pol metra snega...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
smile-1.gif


vseeno bom probal vzdržat vsaj tja do 15. marca (če drugega ne, ko bo treba vozit moped na tehničnega, da se be bom po snegu lomil).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Vincent, kaj moraš postorit okrog motorja ?

stršat vzmet (OK...verjetno časovno ne dosti dela, samo v prvo, ter fazi raziskovanja bo trajalo dlje)...plan je iz pozicije 2 na 4 (od 7ih..ker sem zasledil da je trdota nastavljena na voznika s 75 kg...jaz sem pa precej nad to vrednostjo
tongue-1.gif
), montirat distančnike na ogledala (ker trenutno ne vidim nič nazaj), poštimat nosilček za garmina (luknjo v vijak, montaža), speljat napajani kabel od akku-ja do balance (oz. nosilca).

Toliko je za enkrat...pa seveda detajlni pregled motorja...namen imam odstranit vso okrasno plastiko, da pridem do čim več komponent...ker bi rad vedel pri čem sem.

Naročeni nosilček:
http://www.hermann-mechatronik.de/index.php?c=lia&itlia=K1701

Montaža na vijak:
http://www.hermann-mechatronik...T300E_2_BIG.jpg

Naročeni napajalni kabel za garmina:

http://www.tronicsale.com/-12V-miniUSB-Ladekabel-mit-offenen-Enden-Motorrad/a-272046/
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Zakaj pa rabiš še en napajalnik za Garmina? A si ne boš naredil vtičnice? Če je nimaš v načrtu, ti jo priporočam za dvignit kakšno blazino ali za polnjenje telefona - pride prav.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:


vseeno bom probal vzdržat vsaj tja do 15. marca (če drugega ne, ko bo treba vozit moped na tehničnega, da se be bom po snegu lomil).

Itak imaš prvih pet let mir in ni potrebno motorja fizično vozit na tehničnega, tako da zaradi tega ker je reg. v februarju se ne obremenjujem, druge je če je kdo res doma v nekih hribih, kjer je še marca sneg, potem je stvar popolnoma drugačna.

Konec koncev se motor nabaše na kombi in se tja odpelje, plu tega pa so zime iz leta v leto bolj mile.
Druga varjanta, ki je prav tako možna pa je, da motor po petih letih odjaviš iz prometa in ga recimo registriraš v Aprilu.

Verjetno je še kdo ki ima v Februarju registracijo, tako da zame osebno to ni moteče.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
kaj misliš s tem še en napajalnik?

Ne bom delal vtičnice, ker malo cvikam zaradi vode...tole bom potegnil direkt pa bo za garmina, drugega ne bom tlačil na motor (vsaj v kratkoročnem planu nimam nič takega, da bi razmišljal v smeri vtičnice).

HITMAN: saj mislim da v februarju (vsaj proti koncu) se vedno že najde termin, ko ni snega (so ceste suhe) ter je razmeroma toplo. Tako da...načeloma se da.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Aja, mislil sem, da boš uporabil obstoječega v kombinaciji z vtičnico. Z vtičnico pa ni kakšnih posebnih težav, sam jo imam kar na krmilu zraven števca in z vodo ni težav, samo svojo varovalko mora imet - kljukca.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
, samo svojo varovalko mora imet - kljukca.

Kljukca?

Kako močno varovalko pa imaš za vtičnico?

Ker jaz opažam da ta moj naročeni polnilec za garmina nima varovalke...pa jo bom verjetno jaz vezal vmes (mislim da imam še nekje od ojačevalca)...le v dilemi sem kako močno varovalko naj uporabim ..3 A ..5 A (predvidevam da nekaj minimalnega)?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Če se ti fila na USB, je to 500mA na 5V, kar je 2,5W moči. Če daš 1A na 12V imaš 12W moči, kar bo več kot dovolj.
Je pa polnilec vrjetno tako narejen, da varovalke ne rabiš (ima vso potrebno zaščito vgrajeno).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Mal štorasto je imeti moped registriran 19.02. a ni?
grin1.gif
Res, da so pri vas bolj mile zime, sam februar je pa februar. Pri nas je še vedno pol metra snega...

Saj velja še 30 dni, tako da lahko 19.03 naslednjič podaljšaš.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Zakaj pa rabiš še en napajalnik za Garmina? A si ne boš naredil vtičnice? Če je nimaš v načrtu, ti jo priporočam za dvignit kakšno blazino ali za polnjenje telefona - pride prav.

Na nekaterih motorjih niti ni prostora za vtičnico. Da ne omenim kako šele potem štrli, ko v takšno vtičnico daš garminov prikop, ki je bikast.
Za ostalo pa sploh ne rabim vtičnice
smile-1.gif