provansa- vprašanje

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
7-10 dni, verjetno konec aprila. Zanima me, če je že kdo bil v tem letnem času oz. če ni mogoče bolje počakati sezono sivke- sredino junija? Kaj je "must" (oz. kaj vas je razočaralo) in koliko vas je tako potepanje z avtom v celoti stalo?
 

pikanika

Pripravnik
26. nov 2007
131
0
16
Mi smo šli lani takoj po koncu šole, se pravi konec junija.
14 dni nas je prišlo cca 2000 € za 3 osebe, komplet hrana, bencin, vstopnine, spanje ...
Letos gremo spet, smo lani čisto preveč stvari izpustili.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
14 dni? Kar precej... kje vam je bilo pa najbolj všeč ( bom morala precej omejiti oglede)
kako je bilo pa z zasedenostjo kampov?
a polja lavande ste še videli?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Jaz sem tudi bil lansko leto 14 dni v Provansi in to julija. Lavanda in sončnice so bile v polnem cvetenju in RES je vredno to videti.
 

pikanika

Pripravnik
26. nov 2007
131
0
16
Citat:
Uporabnik decva pravi:
14 dni? Kar precej... kje vam je bilo pa najbolj všeč ( bom morala precej omejiti oglede)
kako je bilo pa z zasedenostjo kampov?
a polja lavande ste še videli?

Gužve ni bilo prav nobene, placa povsod dovolj. Ker v Franciji imajo še šolo do konca junija, prava turistična sezona in gužva se pa začne tam okoli 14. julija, ko imajo praznik padca bastilje. To praznovanje se sicer splača videti, samo je pa gužva takrat že kar velika, tako da smo mi bili takrat že doma.
Smo šli pa do Languedoca in Carcasson je definitivno bil eden od najlepših mest. Drugače pa standard, polja sivke, pšenice in sončnic, so res nekaj nepozabnega. Takrat so ravno začeli z žetvijo. Samo ne mislim, da se malce vozakaš gor pa dol po Provansi in je povsod sivka, se moraš odpeljati malce bolj na sever, tam kjer so polja, najlepša so na planoti Vaucluse.

Soteska reke Verdon je tudi vredna ogleda, pa Avignon, Camargue, Pont du gard - skratka standard, ki ga najdeš v vseh vodičih.

Konkretno za kampe ne bi vedela, mi smo spali v apartmajih in hotelih.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
hvala za odgovore&nasvete!
zmaga.gif
zadeva je okvirno zmenjena.
vodiče/campe začnem študirat maja (bo še kako vprašanje), zdajle nama je vpadlo še nekaj dni siciije
cheer.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Citat:
Uporabnik decva pravi:
hvala za odgovore&nasvete!
zmaga.gif
zadeva je okvirno zmenjena.
vodiče/campe začnem študirat maja (bo še kako vprašanje), zdajle nama je vpadlo še nekaj dni siciije
cheer.gif

Na Siciliji obvezno probita arancine v Catanii v Pasticceria Savia na Via Etnea. Boljši niso nikjer.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
hvala za namig... ampak bova odkrivala svoje kotičke... in se pustila presenetit...