Novo vprašanje poročilo clio 2

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
Glede na moje težave s cliotom, katerih še nisem rešil bom postavil kratko vprašanje, ki je plod tri tedenskega ukvarjanja s problemom. Abto dela klo klo klo kot bi šel po treh cilindrih.
Ko dam iz prve ali četrte svečke, ciklindra, kabel dol, se opazi znatna razlika v delovanju avtomobila in praviloma ugasne. Ko to storim z drgim ali tretjim cilindrom, razlike ni nobene, če pa dam kable dol iz obeh, torej tretje in druge svečke pa avto ugasne. Iz logike potem sklepam, da ne delata oz. slabo delata drugi in tretji cilkinder. Naj povem, da so vsi kabli o, cin špula je nova svečke so nove.
Kaj torej, ali sta pol dva injektorja zanič. Mojster, ki popravlja injektorje in jih puca mi je povedal, da je star 56 let in da je spucal že stotine injektorjev in da še nikoli nista bila na enem avtu dva zanič. Vaše izkušnje.Mnenja. Kaj je narobe z avtom, antifriza ne pupca popolnoma nič, olja pa normalno ves čas že 20 let po mlaem, razlike ni, tudi dim je normalen kot ves čas.Ni črn, ni moder, normlalno sivo modro bel.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
677
352
63
Kakšne barve je Clio? Bog ne daj povedat mašine ali pa letnika, to skrivaj do konca, neglede na to koliko te sprašujejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ko dam iz prve ali četrte svečke, ciklindra, kabel dol, se opazi znatna razlika v delovanju avtomobila in praviloma ugasne. Ko to storim z drgim ali tretjim cilindrom, razlike ni nobene, če pa dam kable dol iz obeh, torej tretje in druge svečke pa avto ugasne. Iz logike potem sklepam, da ne delata oz. slabo delata drugi in tretji cilkinder. Naj povem, da so vsi kabli o, cin špula je nova svečke so nove.

Iz tega opisa se da sklepat, da je nekaj narobe MED 2. in 3. cilindrom: prebito tesnilo glave, počena glava ali počen blok. Meritev kompresije bi morala to potrditi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sem tudi sam mnenja, da se najbrz veliko boljsi avti znajdejo na odpadu.
Drugace pa takega clia dobis za 100 evrov, glej da ima dober motor in motor menjas ce ze imaš kaksne sentimentalne spomine na njega.
Najbrž je menjava motorja ceneje kot pa iskanje napake in menjava pol motorja, pa napaka se kar ni odpravljena