Novo vprašanje poročilo clio 2

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
T+o naj ti pogleda en mehanik. Na forumu ne boš rešil / ugotovil tega. Pelji do nekoga in prosi za meritve kompresije.
ja saj bom šel, vseeno me zanima glede na to kar si napisal tisti medkompresijski prostor a to je prostor kjer bat hodi, se pravi po tvoje bi šlo za preboj bloka med drugim in tretjim cilindrom tam kjer bat hodi gkledano prečno na prerez
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Saj boš videl, da je ni. Nima zaj veze kolk je. Če je majn kot na zunanjih je ni.
 

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
Saj boš videl, da je ni. Nima zaj veze kolk je. Če je majn kot na zunanjih je ni.
sej to imaš prav, brezevze merit ker vem da ni kompresije. vprašanje, ki se tu poraja je, ali lahjko kompresije ni tudi zaradi zanič injektroja.in vprašanje, ki sem ga gori zastavil in je tisti medkompresijski prostor a to je prostor kjer bat hodi, se pravi po tvoje bi šlo za preboj bloka med drugim in tretjim cilindrom tam kjer bat hodi gkledano prečno na prerez
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
in še koliko je kompresija okvirno za zdrav cilinder 12 10 al kok
kompresijo lahk zmeriš doma relativno enostavno "na oko".

Vzameš dol mikrojermen, da ne vrtis dodatkov zram. Pobereš ven vse svečke in na roke zavrtis motor. Potem pa daš svečko v vsak cilindr posebi in spet vrtis. Ko boš prišel do cilindra z slabo kompresijo bo tudi ob sukanju motorja opazna razlika v moči, katero rabiš da zasukneš motor. Alternativna opcja je da ti nekdo drzi prst na mestu svečke. Tam k je kompresija bo tut vlekl bolj not :)

Tko, malo po domače, če že nočeš mehaniku.

Lahko si pa kupiš set za meritev za ca 20€ z evrope in zmeriš to precej natančno

https://www.aliexpress.com/item/100...592-4762-40be-a68c-de3c9180a937-2&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000026754498067"%7D&pdp_pi=-1%3B14.85%3B-1%3B-1%40salePrice%3BEUR%3Bsearch-mainSearch
 

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
kompresijo lahk zmeriš doma relativno enostavno "na oko".

Vzameš dol mikrojermen, da ne vrtis dodatkov zram. Pobereš ven vse svečke in na roke zavrtis motor. Potem pa daš svečko v vsak cilindr posebi in spet vrtis. Ko boš prišel do cilindra z slabo kompresijo bo tudi ob sukanju motorja opazna razlika v moči, katero rabiš da zasukneš motor. Alternativna opcja je da ti nekdo drzi prst na mestu svečke. Tam k je kompresija bo tut vlekl bolj not :)

Tko, malo po domače, če že nočeš mehaniku.

Lahko si pa kupiš set za meritev za ca 20€ z evrope in zmeriš to precej natančno

https://www.aliexpress.com/item/1005002642111902.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2b035883e2ZPn4&algo_pvid=56940592-4762-40be-a68c-de3c9180a937&algo_exp_id=56940592-4762-40be-a68c-de3c9180a937-2&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000026754498067"%7D&pdp_pi=-1%3B14.85%3B-1%3B-1%40salePrice%3BEUR%3Bsearch-mainSearch
to hojnik, take odgovore jaz rabim, ne pa sam preša preša. jaz sem ti že razložil zakaj bi rad ta avto popravil, na njega sem lani zmetal od ležajev do vsega za 500 evrov a zdej ga nej pa stran vržem.
vprašanje, ki mi ga niste odgovorili je, kaj je to medkompresijski prostor. kje se to tehnično nahaja. lej da jest zdej menjam injektor pol pa to ne bo to pa sem ob 100 evrov, nimam denarja ej. bil sem že pri mehanikih vsak je povedal drugače.kaj nej zdej mehanike financiram da mi bodo ugibal pa menjaval , če je je, če ne bomo pa še kaj drugega menjal, ja daj na svoje stroške ne na moje. razumeš. zato rabim kle odgovore
 

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
kompresijo lahk zmeriš doma relativno enostavno "na oko".

Vzameš dol mikrojermen, da ne vrtis dodatkov zram. Pobereš ven vse svečke in na roke zavrtis motor. Potem pa daš svečko v vsak cilindr posebi in spet vrtis. Ko boš prišel do cilindra z slabo kompresijo bo tudi ob sukanju motorja opazna razlika v moči, katero rabiš da zasukneš motor. Alternativna opcja je da ti nekdo drzi prst na mestu svečke. Tam k je kompresija bo tut vlekl bolj not :)

Tko, malo po domače, če že nočeš mehaniku.

Lahko si pa kupiš set za meritev za ca 20€ z evrope in zmeriš to precej natančno

https://www.aliexpress.com/item/1005002642111902.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2b035883e2ZPn4&algo_pvid=56940592-4762-40be-a68c-de3c9180a937&algo_exp_id=56940592-4762-40be-a68c-de3c9180a937-2&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000026754498067"%7D&pdp_pi=-1%3B14.85%3B-1%3B-1%40salePrice%3BEUR%3Bsearch-mainSearch
drgač pa set za merit kompresijo je 20 evrov v lj https://www.lincos.si/kategorije/sp...i_877_merilec-kompresije-za-bencinske-motorje
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
-ne, slab injektor nima zveze s kompresijo v takem smislu, da bi menjava injektorja kompresijo popravila (je pa lahko slab injektor uničil motor). Ne drži pa navedba dizel mehanika, kot si pisal v sosednjem forumu, da je nemogoče, da bi imel motor 2 injektorja fuč. Fant je navajen dizelskih 4-cilindrskih igračk, ki bi ob tem morda res že crknile, ampak taki niso vsi avti... Rabiš samo avto z motorjem z dovolj valji, pa bosta tudi 2 popolnoma fuč. Vzameš 15 let star bencinski bemfl z V8 motorjem in 500k km, pa bosta 2 injektorja na mizi vidno curila ko zmaj...

-za 20 eur ti kompresijo izmeri tudi vsak mehanik. To bi bilo smiselno narediti preden v ta avto vložiš en sam evro.
 

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
-ne, slab injektor nima zveze s kompresijo v takem smislu, da bi menjava injektorja kompresijo popravila (je pa lahko slab injektor uničil motor). Ne drži pa navedba dizel mehanika, kot si pisal v sosednjem forumu, da je nemogoče, da bi imel motor 2 injektorja fuč. Fant je navajen dizelskih 4-cilindrskih igračk, ki bi ob tem morda res že crknile, ampak taki niso vsi avti... Rabiš samo avto z motorjem z dovolj valji, pa bosta tudi 2 popolnoma fuč. Vzameš 15 let star bencinski bemfl z V8 motorjem in 500k km, pa bosta 2 injektorja na mizi vidno curila ko zmaj...

-za 20 eur ti kompresijo izmeri tudi vsak mehanik. To bi bilo smiselno narediti preden v ta avto vložiš en sam evro.
iz tvoje nevedbe torej izhaja, da injektor ni fuč, saj četudi bi bil bi bila še vedno kompresija ok, ali pravilno razumem. čeravno mi ni jasno, kako ima lahko cilinder kompresijo, če ne dela, dela pa zato ne, k injetor nč bencina ven ne šprica. nedelujoč cilinder pa normlana kompresija mi ne gresta skupaj
 
  • Haha
Reactions: crashednburnt

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Lej, fant, na enem drugem forumu sem ti že napisal, pa se očitno ni prijelo, bom še tukaj: ti teh stvari (še!) ne razumeš. Mešaš vse po vrsti. Ni pa nujno, da teh stvari ne bi mogel naštudirati, ampak ne bo šlo čez noč. Ker je očitno, da te motoroznanstvo zanima: najprej bo treba samo brati forume ene 10 let, vmes prebrati vse kolumne Click&Clacka na www.cartalk.com (prve so iz leta 1987 in boš porabil nekaj časa zanje), pogledati nekaj sto YT videov. Nato naštudiraj servisne intervale za vse avte pri hiši in ti vozi avte k mehaniku in spremljaj, kaj ti čudni možje pišejo na račune.

Nato bo treba tudi kaj pošravfati, za začetek npr. menjaj brisalce in mikrofiltre. (Da prideš do te točke bo mimogrede na koledarju leto 2027.) Ker imaš očitno neko patološko afiniteto (da ne boš mislil, da sem tle žaljiv: mene je6e isti problem) do starih kant, ki jih še na odpadu ne bi vzeli, boš vmes seveda moral naštudirati dolivanje olja in vode (kar pa še ni menjava olja in ne odzračevanje hladilnega sistema!).

Nato kupiš nekaj orodja in npr. krokodil dvigalko in menjaš zimske feltne. In ko to dobro obvladaš bomo recimo leta 2030, in takrat boš pa kompetenten iz motorja odršavfati svečke in zmeriti kompresijo, ter nato svečke tudi nazaj pravilno prišravfati, brez da bi naredil škodo. Kar hočem povedati: nemogoče je pričakovati, da bo začetnik rešil uničen motor. To preprosto ne gre, saj vidimo, da ga tudi diagnosticirati sam (še) ne more.

Naj na forumu zberemo 20 EUR, da boš dal zmeriti kompresijo, presneto?
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
iz tvoje nevedbe torej izhaja, da injektor ni fuč, saj četudi bi bil bi bila še vedno kompresija ok, ali pravilno razumem. čeravno mi ni jasno, kako ima lahko cilinder kompresijo, če ne dela, dela pa zato ne, k injetor nč bencina ven ne šprica. nedelujoč cilinder pa normlana kompresija mi ne gresta skupaj

Kompresija ni _edini_ pogoj, da cilindr dela. Je le en izmed več potrebnih pogojev, da imaš delovanje.

Da se cilindr normalno deluje, potrebuje dovolj veliko kompresijo (torej ok cilindr, bat, obročke, ventile in vse kar zadrzuje zrak) IN primerno iskro IN primern vbrizg goriva.

Pa seveda še druge (tudi bistvene) tehnikalje kot je prost pretok zraka (zabit filter ali kakšen kink v intake sistemu) IN prost pretok izpušnih plinov (zabit katalizator itd). Ampak te bodo praviloma vplivale na vse cilindre enako.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
to hojnik, take odgovore jaz rabim, ne pa sam preša preša. jaz sem ti že razložil zakaj bi rad ta avto popravil, na njega sem lani zmetal od ležajev do vsega za 500 evrov a zdej ga nej pa stran vržem.
vprašanje, ki mi ga niste odgovorili je, kaj je to medkompresijski prostor. kje se to tehnično nahaja. lej da jest zdej menjam injektor pol pa to ne bo to pa sem ob 100 evrov, nimam denarja ej. bil sem že pri mehanikih vsak je povedal drugače.kaj nej zdej mehanike financiram da mi bodo ugibal pa menjaval , če je je, če ne bomo pa še kaj drugega menjal, ja daj na svoje stroške ne na moje. razumeš. zato rabim kle odgovore
Hec je, ker je emocionalna navezanost na avto (za kar tukaj gre) lahk stane precej živcev in denarja. Upoštevaj moj nasvet, ki sem ti ga ze dal pred časom and cut your losses. Ta avto obdrzi, če imaš na njega navezanost in kupi drugega, enakega, ki je izpraven.
Dodaten bonus pri tej potezi bo to, ker boš imel za skoraj cel avto rezervnih delov.

To je edina smiselna pot, ko imaš star avto za par 100€ in šraufaš sam.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
iz tvoje nevedbe torej izhaja, da injektor ni fuč, saj četudi bi bil bi bila še vedno kompresija ok, ali pravilno razumem. čeravno mi ni jasno, kako ima lahko cilinder kompresijo, če ne dela, dela pa zato ne, k injetor nč bencina ven ne šprica. nedelujoč cilinder pa normlana kompresija mi ne gresta skupaj
stari, tebi ni čist nič jasno.
 

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
stari, tebi ni čist nič jasno.
en čas tabim da zakapiram, ker pač osnov mehanike nimam, nisdem v to šolo hodil, no sem pa skapiral zadeve, ker mi je hojnik kvalitetno razložil. sedaj natančno razumem kaj je kompresija in kako vpliva na delovanje motorja in da je to eno in četudi ima cilinder ok kompresijo ni nujno da dela, ker če je injektor fuč ne bo delal, ti pa kompresija pove veliko, recimo če cilinder nima kompresije je lahko počena glava ali blok motorja. zdele sem naročil tisti komplet za merjenje pa bom imel za zmer, ko zmerim javim konc tedna,. če pa bi kdo še kaj dodal pa naj kar napiše. hvala za vsa mnenja
 
  • Haha
Reactions: shift