Program za vodenje podjetja (spletni ali ne?)

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pozdravljeni,

mene pa zanima, ali kdo od alterjev uporablja spletne programe za vodenje podjetja - minimax ali e-racuni.com?

Namrec, cez cca 2 meseca ali prej bom(o) potrebovali program za vodenje d.o.o. - prenos iz s.p..
Trenutni program ni dovolj obsežen in ga ni mogoče nadgraditi, zato iščem novo zadevo.

Gre se za proizvodno podjetje, zato mora (katerikoli) program omogočati kosovnice in delovne naloge.
Podjetje je majhno, trenutno so trije zaposleni, vendar se dela za avtomobilsko industrijo in računa na razvoj (širitev ).

Sedaj pa naslednja zadeva: želja je, da je omogočeno delo na več lokacijah (pisarna, delavnica, zunanje računovodstvo).
S tega stališča se mi zdi spletni program zelo uporaben, ampak se mi zdi, da se rahlo zatakne vse skupaj pri uporabnosti.

Preizkusil sem minimaxa in se mi zdi počasen... kaj menite uporabniki?

Rad bi preprosto rešitev, ki bo delovala. Če bi bila zadeva na spletu, mi prihrani kar nekaj €, ker vse fakture sedaj vnašam v program že jaz (zaradi evidence in plačevanja), tako, da bi jih kasneje računovodkinja samo pregledala in poknjižila glavno knjigo, pripravila plače itd.

Kaj menite o spletnih programih, koliko vas uporablja ta sistem, kako je sistem zanesljiv?

Hvala za odgovore
cheer.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pa še to:
zunanje knjigovodstvo ne uporablja kakšnega večjega programa, ki bi omogočal spojitev z zunanjimi uporabniki, tako, da taka možnost odpade.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Sam uporabljam e-racune tretje leto. Nimam pripomb. Tudi sestavnico, kosovnico in delovni nalog podpira, vendar ni v osnovnem naboru ampak za doplačilo. Hitrost je zadovoljiva, le pri izpisu faktur se mi zdi, da zadnje čase malce dlje traja preden jo prikaže.
Meni je spletna zadeva všečna zaradi tega, ker nisem vezan na pisarno, svoj pc ali podobno. Nimam stroškov s serverjem, arhiviranjem... Tudi če sem pri stranki lahko uporabim njihov računalnik da narediti ponudbo, dobavnico... V končnem sem lahko na dopustu in delam kot da sem doma.
Dobro, če bi pa dela neke večje posle z več 10 zaposlenimi bi pa prešel na svojo opremo!

Minimaxa pa nisem testiral. Me pa res zanima razlika, če je kdo oba preizkusil!
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V prejšnji firmi smo uporabljali program Biromatik, podjetje pa je bilo proizvodno - trgovsko. Biromatik je bil od nastanka podjetja (par zaposlenih), dokler ni postal "premajhen" - 60 zaposlenih in širitev na veleprodajo zdravil.

Biromatik je zamenjal SAP, vendar je cena tega znašala okrog 300 - 400 k€. Verjetno preveč za tebe, vendar pa lahko samo gledaš, kako program vse dela, ti pa se praskaš po riti..

Poznam še eno firmo Jamada iz Maribora, ki dela programe za s.p. in d.o.o., vendar ne poznam njihovih izdelkov niti cen, so pa baje zelo dobri.

LP
Gargy
 
Nazadnje uredil moderator:

halo007

Pripravnik
15. avg 2007
176
0
16
miniMAX poznamo že nekaj časa in je kul. Res ima nekaj pomanjkljivosti (hitrost, kakšen bug občasno), vendar se dela na odpravljanju tega tako da ni problema. Odzivi uporabnikov so dobri. Omogoča pa vse kar si naštel zgoraj, zanimivo je tudi to, da se lahko v primeru, da gre za večji obseg posla poveže z njegovim sestrskim - bolj zmogljivim programov in potem ni več kakih težav.

Za mlada podjetja smo uvedli tudi MP računovodstvo, ki omogoča pomoč računovodje pri poslih, ki so preveč zapleteni za podjetnika:
http://mladipodjetnik.si/podjetniski-koticek/racunovodstvo/storitve/mp-racunovodstvo
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Hvala vsem za odgovore!

Najboljše bo, da še enkrat stestiram oba programa in se potem odločim.
 

Lukezio

Zelenc'
8. dec 2007
28
0
1
mene pa zanima kako je s temi spletnimi programi in poslovanjem s tujino? se da ali ne?
 

halo007

Pripravnik
15. avg 2007
176
0
16
V kakšnem smislu? Račun lahko izdaš za tujino in tudi vneseš račun, ki je prišel iz tujine..
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
sem si "vzel" testno še minimaxa.....

Zdaj mogoče je krivo to, da e-račune uporabljam že dve leti ampak vseeno....

Kaj pa je boljšega v minimaxu? razen, da je PRECEJ dražji? V bistvu me ni nič konkretnega prepričalo v menjavo. Pa sem zelo dovzeten za nove in boljše rešitve!

Če sem pa kaj spregledal bi prosil za komentar.....