Prihaja inflacija

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
OSB plošče so šle res x3.

Žagan konstrukcijski les je pri meni poskočil iz 190 €/m3 na 300 €/m3.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.496
14.074
113
Jaz sem nedolgo nazaj malo kovino (cevi manjših premerov) kupoval, cene so šle gor na uč za okoli 60-70%. Lahko pa da je šlo potem še kaj dodatno gor.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.065
5.712
113
pri taščici
No ampak to ni inflacija, to je pac kmet podrazil hlodovino. Sej ga hosta nic vec ne stane kot prej.
Seveda, ker kmet se vedno dela zastonj.
Ima pa vedno manj kmetov zbanje in mehanizacijo za v gozd. Zato se storitve secnje najemajo. Te pa kot spremljam ne bodo vec po istih cenah. Potem pa se stroski in birokracija okoli certifikatov.
Po drugi strani je pa seveda tudi res. Znanec, mal kmeta mal zagarja, je raje hlode prodal po 100 kot pa doma sezagal in plohe prodal. Tudi ne ve kaj bo baredil okoli certifikata za zagan les Pridobitev certifikata stane baje 4+ jurje, potem pa se obnavljanje al kako ze?
Kot "samozadostni" kmet mora pol leta gratis zagat hlode da bo plačal certifikat.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.601
2.339
113
Pomurje
Certifikat bi moral biti že od 2012 naprej.
Ker smo v Sloveniji in je delo na črno šport št.1 ni tega nihče gledal.

Ni vsak za certifikat, saj vidiš da si osnovne kalkulacije ne vedo narediti, kaj šele les certficirat.

Je 4jurje je pa bil tudi voucer s 50% popusta.

Upam da ta CE certifikat naredi malo reda na trgu
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.065
5.712
113
pri taščici
Pa temu da "ni vec fusarjev" brez certifikata.
Koliko so certifikati, izpiti in atesti vredni smo videli v primeru snega na adriji v novem mestu.
Medtem ko so fusarski kozolci stari 100 let sneg prestali, je uradna, nova nadstresnica adrijje pocepnila pod snegom.
So ugotovili kater certifikat je manjkal?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V bistvu je pa tko, da če hočeš imeti red, morajo vsi biti za njega. Kaj ti nuca certificiran izvajalec, materiali ... projektant, če se pa na koncu špara. In to zaradi požrešnosti, da bo jasno. Ko se ti zgodi tak primer, neseš še malce denarja odvetnikom da potegnejo meglo čez, potem pa zavarovalnica veselo plača, stvar rešena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.446
9.136
113
V bistvu je pa tko, da če hočeš imeti red, morajo vsi biti za njega. Kaj ti nuca certificiran izvajalec, materiali ... projektant, če se pa na koncu špara. In to zaradi požrešnosti, da bo jasno. Ko se ti zgodi tak primer, neseš še malce denarja odvetnikom da potegnejo meglo čez, potem pa zavarovalnica veselo plača, stvar rešena.
Izvajalec, ki da nekaj nase, se bo zahvalil in pustil drugim, da delajo streho, ki se zruši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in piagolo

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.601
2.339
113
Pomurje
Pa temu da "ni vec fusarjev" brez certifikata.
Koliko so certifikati, izpiti in atesti vredni smo videli v primeru snega na adriji v novem mestu.
Medtem ko so fusarski kozolci stari 100 let sneg prestali, je uradna, nova nadstresnica adrijje pocepnila pod snegom.
So ugotovili kater certifikat je manjkal?
Fušarji s potratno birokracijo so pogreb te države. Na žalost gre to z roko v roki
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik