Probaj malo zreklamirat zadevoPri nas tam enkrat na teden pride nekdo po par litrov mleka. Ga dam za 50 centov, kar je še zmeraj več kot dobim od mlekarne. To je žal tudi vse kar je od prodaje doma.
Probaj malo zreklamirat zadevoPri nas tam enkrat na teden pride nekdo po par litrov mleka. Ga dam za 50 centov, kar je še zmeraj več kot dobim od mlekarne. To je žal tudi vse kar je od prodaje doma.
Tole računico bi pa res rad videl. 5 krav na paši, pa namolzejo za 3 jurje mleka mesečno? Lahk to mal bolj podrobno opišeš kako to zgleda?5 krav je danes se vedno izguba za vecino kmetov. Mogoce ne za tiste ki jih imajo lahko vsaj pol leta na pasi in da jih kljub temu molzejo doma . Tudi ce mleko proda doma po evro liter v kanglici.
To je do 100 evrov dnevno. 3 jurje mmesecno. Zato je vedno vec kmetov na dojiljah, da se izognejo molze in obveznosti v hlevu 2x.dnevno.
tako je. pove se od kdaj bo pripravljeno in do kdaj je prevzem. deluje podobno pri lokalni kmetiji že dolgo.Evo, tipičen problem nezmožnosti niti minimalne organizacije in JAMBRANJA, kako se vse nič ne da.
Eno jebeno razpedelnico odpreš v google sheets, stalne stranke imajo praktično vedno stalne in predvidljive poti in lepo se vsak zacahna 1 dan prej, kaj bo rabil in kdaj pride iskat ali če je ziher za stalen urnik, se ga pač vnese vsak torek in četrtek. Možen čas prevzema določiš, ko ti najbolj ustreza in si itak doma (molža, itd.). Zjutraj vstaneš, pogledaš razpredelnico in pripraviš kar je za tisti dan. Stranka pride, jo že čaka pripravljeno. Vsi zadovoljni. Ti ker nimaš 100 klicev na dan, stranka, ker se lahko kadarkoli sprdne in zacahna v razpredelnici, kaj rabi.
Ampak ne, tipičen slovenček bo našel tisoč in eno težavo zakaj kaj ni možno. Še v šoli tako laufa odjava kosil/malice, tako da ne vem zakaj ne bi pri kmetu.
PS: Če sam ne zna, sem ziher, da mu sin to spravi skupaj v 5-ih minutah.
PS2: pol pa še študenstsko tarifo zmešaj zraven ja. Ker te si pa to ena velika mlekarna, ki proda 3.000 litrov dnevno in si lahko privošči človeka samo za to.
Sam veš kaj je problem: pol ne moreš jamrat, kak si ne moreš privoščit študentatako je. pove se od kdaj bo pripravljeno in do kdaj je prevzem. deluje podobno pri lokalni kmetiji že dolgo.
naročiš preko smsa, čas kdaj je možen prevzem je pa znan. nič high tech ali zapleteno.
1 krava da 20litrov mleka dnevnoTole računico bi pa res rad videl. 5 krav na paši, pa namolzejo za 3 jurje mleka mesečno? Lahk to mal bolj podrobno opišeš kako to zgleda?
pa 20 t lubenic po2,5 EUR v Dupleku zraven pridelaš, pa gre.1 krava da 20litrov mleka dnevno
5krav = 100l
Napisal sem ceno liter za evro. (Prodaja na drobno na domu/mlekomatu.
100€*30dni= 3 jurje.
Ce pa mislis da bos obogatel ce bos mleko molzel na virovitico in ga prodajal po pol evra liter pa....
Pa se nekaj bal prodaspa 20 t lubenic po2,5 EUR v Dupleku zraven pridelaš, pa gre.
Te pa še z mlekom alivaš, kar ga ne prodaš. Ekstra mlečne lubenice.pa 20 t lubenic po2,5 EUR v Dupleku zraven pridelaš, pa gre.
Ga mami pridaja zadnje litre sosedom.Glej če bi bilo tako preprosto s kravami bi vsi prodajali mleko.