Prihaja inflacija

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Kako je z belo tehniko ne vem, glede gradbeništva je pa podobno kot zgoraj, izvajajo se samo infrastrukturni projekti javnega značaja. Teh je pa v tem trenutku v resnici veliko, toda počasi bo ponarejeno - ponovil se nam bo scenarij 2008.
Dej ne pisi o stvareh o katerih pojma nimas.

Folk ma dnar ker je nasparal, banke kredite dajejo zastonj. Prenavlja se vse, gradi se na polno. Vse privat projekti.

Kot obicajno spet v prazno nabijas. Dej raj o kakih gobelinih in cipkah pisi. Majhna ciljna grupa in z nebulozami ne mores veliko skode narest.

Point je da se je zaradi omejitev pri covidu ustavila proizvodnja. Potrosnja ne. Ko se sprosti bo slo vse naprej. Potrosnje je pa dovolj.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Pa mimgrede tud ti nabijaš u prazno.
Eni res imajo, večina pa ne. Raja ni našparala tega denarja. Razlogi za ta keš v vlogah so različni, še najmanj pa je tu raja prispevala.

Se bo pa počas začelo, Kitajc že stiska vse za jajca, draži surovine, polizdelke, cene transporta so tudi ponorele zadnje dni, izdelki iz Kitajske ne prihajajo ali prihajajo z zamudo...
Počas nam bo Kitajc pokazal kdo je gazda na tem svet.
Cene bodo ponorele. Očitno si bo moral zahodni svet najti druge kitajce
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Pa mimgrede tud ti nabijaš u prazno.
Eni res imajo, večina pa ne. Raja ni našparala tega denarja. Razlogi za ta keš v vlogah so različni, še najmanj pa je tu raja prispevala.

Se bo pa počas začelo, Kitajc že stiska vse za jajca, draži surovine, polizdelke, cene transporta so tudi ponorele zadnje dni, izdelki iz Kitajske ne prihajajo ali prihajajo z zamudo...
Počas nam bo Kitajc pokazal kdo je gazda na tem svet.
Cene bodo ponorele. Očitno si bo moral zahodni svet najti druge kitajce
Ja ker transport in izdelki s kitajske vplivajo na gradbeni sektor ki gradi za privat investitorje. Sej ne bi verjel ce ne bi sam prebral.

Ti ocitno ves kdo tocno je nasparal, sposobnost analize stanja pa je neizmerljiva. Jaz sem samo dejstva napisal.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113

Priponke

  • C113BEDE-D07D-4A2A-B8EB-5350364522B5.jpeg
    C113BEDE-D07D-4A2A-B8EB-5350364522B5.jpeg
    820,6 KB · Ogledi: 155

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Tako kot je napisal nekod, to ne pomeni da ima vsak 2000€ več na računu, ampak da ima zgornjih 0.1% toliko več kot prej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Kar se gradbene industrije tiče, se trenutno dela nenormalno. Tudi surovine gredo v nebo. Pri priznanih gradbincih čakaš za gradnjo hiše več kot eno leto.

Banke so pa tudi kar radodarne z obrestnimi merami. Avtomobilska industrija ima tudi pomanjkanje delov (tudi revoz je stal zaradi nekih čipov/procesorjev) in če se ne motim ne dosegajo povpraševanja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Jaz bi bolj rekel, da je to vpliv tega, da se ne zapravlja za potovanja, itd. In gre potem denar v bajto.
Prodaja avtov pa je kolikor vem manjša.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in mirsi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Avtov se ne rabi več, ljudje so se naadli delat od doma in vidijo da je zguba časa se vozit vsak dan eno uro v/iz službe.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
zakaj je treba pisat na pamet? prodaja avtomobilov se je zmanjšala, kar je logično, daleč od tega pa da bi blo tak kot hočete eni prikazat.

večji problem je proizvodnja trenutno, kot povpraševanje.

idite v kak salon vprašat o dobavnih rokih.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
lani ja, ker ga fizično nisi mogel kupit, pa je malo zastalo, letos bodo vsi šli all-in...
Podatki za januar: -26%
V ZDA je tudi -30%.
Sedaj pa nakladaj naprej.
Delno je tudi težava v tem, da se določenih vozil ne da dobit, ampak trg avtomobilov se je konkretno skrčil.
Zanimivo, da so v ZDA profiti prodajalcev šli pa v nebo, ker ni zalog in ni popustov in predvsem stroškov financiranja vozil na zalogi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
šihtov v us of a sicer kar mrgoli

Se je treba vprašat zakaj jih ne najdejo. Razlog je preprost. Natisnili so ziljone dolarjev, ki jih talajo med rajo. In ljudje dobijo več, kot da bi dejansko delali. In se jim ne splača delat
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in sad