Prestop v Hong Kongu in izhod

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Živjo, a kdo ve, če lahko v Hong Kongu skočim ven na ogled mesta. Imam postanek za 7 ur pa nekaj.....
Pot je pa taka: BKK - Hong Kong, Dubai - VCE.
Hvala za odgovore.
pozdrav.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Cool, je že kdo bil, pa kako je izkoristil tiste 4 ure?
cool-1.gif

Oziroma kaj se splača naredit v teh 4 urah.....
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Lani sem imel 2x po sedem ur med Dubajem in Bangkokom (predvidevam, da imaš enako).

Greš na mejo, običajno je ogromna vrsta, ampak ne čakaš dlje kot 15-20 minut, vize ne rabiš, samo štemplja te (vendar pa na letalu prej izpolni imigracijsko kartico), na drugi strani sale je vlak Airport Express, ki vozi v mesto, povratna v center s povratkom v istem dnevu stane 100 HK$ = cca 10 €, jemljejo kreditne kartice. Vlak vozi vsakih 10 minut, vozi 25 minut. Prej si na letališču dobi kak brezplačen zemljevid, jih talajo na več koncih.

Jaz in kolega sva se prvič odpeljala v center (bilo je popoldne), malo razgledala okolico končne postaje (neverjetna gužva, velikanske stolpnice, čistoča, red, hkrati pa še vedno prava Azija), nato pa šla peš na Victoria Peak, kjer je odličen pogled iz razglednic na Hongkong zemljevid, cca ena počasna Šmarna Gora - da se tudi s tramvajem, ampak po dolgem sedenju paše malo miganja.

Nazaj grede en mesec kasneje sem šel v mesto sam (bilo je zvečer), enako do končne postaje, tam pa imaš trajekte v Kowloon (3 HK$), vozijo nonstop. Vsak večer ob osmih se na pomolu desno od prihoda trajekta začne Symphony of lights, kjer ob dokaj cheesy azijski muziki v ritmu utripajo luči več deset stoplnic na tej in oni strani zaliva. Pač šov, če si stran od tega zaliva, ti ni nič jasno, zakaj nenadoma na različnih stolpnicah požmigava en kup reflektorjev, laserjev, ledic itd.
Nato sem šel počasi peš do druge postaje Airport Expressa v Kowloonu (Sky 100) - no ja, če ne drugega, v tako čistem javnem skretu nisem bil niti v Švici - v draguljarno De Beers pa nisem šel, neobrit pa brez kravate ...
grin1.gif


2 predloga, ki sem jih obdelal, gotovo pa se da še kaj. Kakorkoli, gnit na letališču se ne splača, za 10 evrov imaš enkraten ogled Hongkonga. Je pa McD na letališču precej cenejši kot pri nam v Sloveniji, če boš kaj lačen. V mestu je tudi marsikaj in zelo poceni, samo le, če boš vedel, kaj naročiti, veliko je pekočega, kar ne priporočam preveč za kasnejše dolgotrajne polete.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Še to sem pozabil: za kakršnokoli šetanje po Hongkongu imej pripravljeno tudi kako majico za preoblečt ter kako vodo. Zdajle kake silne vročine ne bo (lani sem imel konec februarja okoli 15°), bo pa vsekakor zelo vlažno.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Ja, skupno čakam 7 ur pa 5 minut na let naprej proti Dubai-ju, torej računam, da imam 4 ure čistega.
Bom probal eno tako šetnjo nardit kot omenjaš...Se kaj splača dol kupit mimogrede?
Tko imam feeling, da v HK bi moralo bit vsega živega za kupit...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kaj pa vem. To kar sem omenjal, je drag del Hongkonga. Sicer sem šel tudi skozi luksuzni shopping center, kjer je tudi kaj pametnega za kupit (razprodaje so bile), samo je zanimivo, da so bile pred večino trgovin vrste, čeprav je bilo notri komaj kakih 10 ali 15 nakupovalcev. Je pač drugačen red. Zlato in dragulji so glede na evropske cene precej popularni in cenejši (ampak to te verjetno ne zanima toliko ...). Prav tako so cenejše dizajnerske stvari, takih trgovin je olala. Da boš kupil iPhone za pol cene, pa odmisli. Zanimivo je tudi, da je poštna znamka za razglednico za EU stala le 0,30 €.

Male trgovinice tudi na pomembnih punktih za vodo in prigrizke dovolj poceni (nekje na nivoju naših trgovin), le imej par evrov razmenjanih v njihove dolarje.

Vsekakor pojdi pogledat, tako poceni variante vsaj na hitro doživeti pravi orto nagužvani in hkrati zlahka obvladljivi metropolis ne boš doživel praktično nikjer drugje. Časovno imaš več kot zadosti časa, nama je uspelo priti z aviona skozi celotno letališče (ki je že samo po sebi ogromno) in procedure, kupovanje vozovnice in menjavo denarja ter nato z vlakom do centra HK v 1 uri 15 min. Za iti na vrh je rabilo 1h10 počasnega tempa (vendar je dobro imeti vsaj malo kondicije, da preveč ne švicneš v vlagi), dol pol hitreje. Lahko pa greš tudi ob obali, tam nisem šel, je pa gotovo tudi kaj za videti. Vsekakor je obvezen zemljevid - papirnat!

Važno je, da si natempiraš tako, da se boš na vlak za letališče usedel najkasneje 2 uri pred vzletom letala - check-ina namreč ne boš imel, samo pregled osebne prtljage in standardno mejno proceduro, ki ne bi smela trajati veliko časa. To je dovolj, da še kaj poješ na letališču - kot sem omenil, je poceni.

Še dve moji sliki:
Pogled iz Victoria peak (malo nižje, kjer je zastonjska lokacija):


Pogled iz Kowloona iz pomola, kjer se dogaja Symphony of lights - ni slikano ob tistem času (lahko poiščeš na youtube par videov)
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
zanimivo...
kaj si namigoval z zlatom in dragulji. Misliš da se splača kupit par cekinov, če seveda ni ilegalno in jih doma prodat in si povrnit stroške poti morda??
grims-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Z zlatom in dragulji sem omenjal nakit. V Hongkongu je zlatarn in draguljarn vsehsort kolikorhočeš, ker so ti nori na to (imajo ogromno bogatašev). Zato so tudi cene primerljivih izdelkov nižje kot v Evropi. Ampak za kaj resnega rabiš imeti proračun več tisoč ali desettisoč evrov. Kot popotnik se pa lahko samo sliniš ob izložbah in gledaš nore cene izdelkov.
 

pro12245

Pripravnik
12. jan 2011
83
1
8
Zelo ugodno lahko kupiš tudi kaj takega ...jaz sem jih vzel nekaj kosov...in si tako doma ob prodaji povrnil nekaj stroškov...
cheer.gif

Breitling-Bentley-62163-1-bbwatches.jpg
 

pro12245

Pripravnik
12. jan 2011
83
1
8
verjemi če je kopija dobra...(kar pa se tam da dobiti)...je ura prodana tukaj v enem dnevu
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Glede na to, da imaš potem do doma še dva osebna pregleda prtljage, se jaz ne bi hecal s ponaredki.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Je tako, sploh pa ce gres cez München ne bos prisel skozi (iz veckratnih lastnih izkusenj), zato gledam lete samo se iz Benetk.
 
Nazadnje urejeno:

PPoce

Zelenc'
10. dec 2011
15
0
1
Po moje se na hitro splača pogledat Symphony of lights, ki štarta ob 8 zvečer (in traja 15min se mi zdi). Na nakupe tehnike (foto) je okolica Mong Kok postaje v Kowloonu. Sicer pa kot pravi keber.
LD