Prehod iz wp na android

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Še en ki noče razumet. Sicer pa napoved Gartnerja je zopet rast v zadnjem kvartalu 2016 in prvem 2017.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Vse to spominja na (l)user error
smile-1.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Ali pa crap aparat. Jaz fb in messenger na telefonu ne uporabljam prav veliko, ampak obešata se pa ne. Kot rečeno luser error
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Kaj pa japka? Tu so podprte vse MS storitve. Za mail je Outlook app, ki ga razvija MS, ki sploh ni slaba aplikacija in ima integrirano podporo za OneDrive in dropbox. Navigacije so vse, ki obstajajo. Office tudi.
Japka ne pride v poštev, sem zagrizeno proti.
tongue-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik srv pravi:
tole si poglej ...
http://www.aqua-mail.com/?page_id=22
Si to kaj testiral, deluje kot mora?
Meni je prioritetno, da ko sem nekje izven pisarne, da pogledam na telefon službene maile in takoj vidim v kateri mapi je nov mail. In sistema predalčkanja mailov ne bom menjal samo zaradi Android telefona.
Edino, če gornja (ali katera druga aplikacija) dela brezhibno kot maili na WP.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Škoda, da zaradi predsodkov že v začetku odpišeš najboljšo opcijo
smile-1.gif
Na androidu pa bi jaz vzel samo in edino Nexus. Kmalu verjetno pridejo novi modeli.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
tole si poglej ...
http://www.aqua-mail.com/?page_id=22
Si to kaj testiral, deluje kot mora?

Meni je prioritetno, da ko sem nekje izven pisarne, da pogledam na telefon službene maile in takoj vidim v kateri mapi je nov mail. In sistema predalčkanja mailov ne bom menjal samo zaradi Android telefona.
Edino, če gornja (ali katera druga aplikacija) dela brezhibno kot maili na WP.

Uporabljam že nekaj let, vse dela bp! Sicer pa stestiraj, je brezplačna verzija na voljo in če ti sede in se odločiš za Androida, jo kupiš, saj je đabe za tako dovršen app. Si boš verjetno mislil kot večina, kaj hudiča nisem že prej prešaltal.
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Škoda, da zaradi predsodkov že v začetku odpišeš najboljšo opcijo
smile-1.gif
Na androidu pa bi jaz vzel samo in edino Nexus. Kmalu verjetno pridejo novi modeli.
Ti si pa ena posebna sorta, nič pametnega ne napišeš, trolat pa tudi ne znaš
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.106
6.480
113
Citat:

Sicer pa win10 ima sestra na 930, pa je drek, facebook se sesuva, messeger isto, maila ji noče poslati (še nisem imel časa pogledat), zadnjič se je kr reštartal, pa so svetile spodnje tipke in bliskavica... Spominja bolj na polizdelek, sploh z win10, na 8.1 je nekako še delalo.

No ja...jaz imam 930 in delujejo OK mailih, tudi z več mailboxi. FB in msg pa logo ne uporabljam, pa tudi OPja mislim da to ne zanima? Edino kar me zeza je koledarski tile, kateri se je pred kratkim spremenil in kaže zdaj tudi več opravkov naenkrat, ampak meni to neha delat, po tem ko je en opravek za mano.

Baterija pa...je boga ja, ampak to je cigl od telefona, ne vem kaj bi kdo pričakoval
smile-1.gif


Če bi bil jaz na mestu OPja, bi tudi razmislil o japki, če zaradi telefona, ki je verjetno na primerni premium izdelavi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Počakajmo na novo Nokio potem pa bo odločitev lažja
smile-1.gif
no, WP je pa žal mrtev
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.106
6.480
113
Tudi tako dober telefon, ne bo spremenil dejstva, da je OS zanič, vsaj kar se tiče "premium" "biznis" uporabe.

Se pa m$ zadnje čase pospešeno trudi in predeluje lastne aplikacije za ios/android, tako da kar se tega tiče jaz ne bi pričakoval težav.

Dvomim pa, da bo nokia karkoli spremenila, bila bi rahla neumnost ponujat nek high tech na trg, ko nisi bil prisoten nekaj let in vreči bajne denarce v razvoj, potem pa ne bi bilo nič iz tega. Se mladi sploh še spomnijo, kaj je nokia, se mi zdi da je to bolj za nostalgike.

Največji preskok, kar se tiče telefon, se pričakuje od microsoft surface telefona, potihoma se še vedno navija za prvi x86 telefon, ki bi znal v celoti nadomestiti tablice/laptope.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
No in da bo debata na nivoju, za razliko od tebe, na WP je uporabniku bolj enostavno uporabljati telefon, boljše je tudi poskrbljeno za nadgradnje, boljše deluje backup slik, podatkov, kontaktov, programov in za piko na i meni boljše izgleda, bolj moderno in pregledno. Aja pa manj baterije kuri, pa glance funkcija je top, pa live tilei so svetlobna leta naprej proti invalidnim gadgetom. Pa tipkovnica je vrhunska.

Zdaj lahko pišeš za android kar ti srce poželi, samo ne mi nakladat da je prednost to da imam na voljo miljone aplikacij, ker zame to ni noben relevanten podatek.

Ojoj, vidim da imamo opravka z hardcore vernikom in s takimi ponavadi nima ravno smisla razpravljat.
Zanimivo je pac da te oh in ah zadeve vec zivi bog noce kupit
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Zanimivo je, kako ti kot vrhunski poznavalec....NOT, ne znaš nekih argumentov napisat.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Nova Nokia bo kitajc u pravem pomenu besede
smile-1.gif
WP pa nič ne kaže, da je mrtev. Ali po čem ti to sklepaš?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Pa dobro no, kake argumente bi ti rad slisal? Kratko in jedernato, kot wp user ti povem, da je zanic in to je znano dejstvo. Ker ce bi dejansko zadeva bila dobra, bi to ljudje kupovali. In prodajne stevilke nakazujejo na to, da gre pocasi na smetisce zgodovine
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Nova Nokia izgleda da ne bo tipičen kitajc. Kolikor sem razbral bo za oblikovanje in tudi programsko izkušnjo (Z launcher) skrbelo finsko podjetje, katero vodijo stari mački iz Nokie. No, pa saj bomo kmalu izvedeli....že ob koncu leta verjetno. Nekaj se tudi šušlja okoli grafena in kamere...zna biti zanimivo.
Jaz bom do takrat ostal na lumii 1020, ki mi služi odlično. Če ne bo nič iz nokie, jah surface phone takoj...zadnja opcija apple?
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Zame je WP super, zate pač ni. Argumentirati, da je nekaj "zanic in to je znano dejstvo", pa je smešno.

WP verjetno nikoli (več) ne bo imel pomembnejšega deleža, ker imata Android in iOS enostavo prevelika tržna deleža. Ljudje so navajeni na Android in iOS in zlepa ne bodo izbrali česa drugega. Zgoditi bi se moralo res nekaj novega, da bi se karte spet premešale, to pa je v tem trenutku težko verjeti.

Škoda tako dobrega OS-a.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
Nova Nokia izgleda da ne bo tipičen kitajc. Kolikor sem razbral bo za oblikovanje in tudi programsko izkušnjo (Z launcher) skrbelo finsko podjetje, katero vodijo stari mački iz Nokie. No, pa saj bomo kmalu izvedeli....že ob koncu leta verjetno. Nekaj se tudi šušlja okoli grafena in kamere...zna biti zanimivo.
Jaz bom do takrat ostal na lumii 1020, ki mi služi odlično. Če ne bo nič iz nokie, jah surface phone takoj...zadnja opcija apple?

Novi Nokia androidni telefoni? Upam, da se zgodi čudež, pričakujem pa ne veliko. Verjetno bo nek srednji razred, daleč od bleeding edge tehnologije, daleč od premium občutka starih Nokia flagshipov.