Prehod iz wp na android

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Tri leta sem precej zadovoljen uporabnik Lumie 920, ki pa se bo morala počasa posloviti. Na telefon in operacijski sistem nimam večjih pripomb, edini večji minus je seveda manjko nekaterih aplikacij.
Gledam ponudbo novih WP telefonov pri Telekomu, ki je zelo okrnjena. Nisem tako zahteven uporabnik, da bi potreboval "top shit" aparat iz vrha ponudbe, torej bi Lumio 950 mirno spregledal. A kaj ko so preostali modeli vsi nekako okrnjeni. Edini ostali pogojno primeren model je Lumia 650, ki pa ima iz nekega čudnega razloga, ki ga poznajo samo pri Microsoftu, precej slabo kamero. Ta pa je na moji listi zahtev precej visoko.

Zaradi tega sem začel razmišljati o prehodu na androida, vendar imam nekaj pomislekov glede prehoda:

- pri microsoftu imam zakupljeno večjo shrambo na storitvi Onedrive, kamor shranjujem vse slike in posnetke. Je to storitev možno povezati tudi z androidom?
- sam prenos kontaktov poteka gladko? Ne bi rad ostal brez vseh emailov in ostalih podatkov, ki so pripisani mojim kontaktom (poslovni podatki)
- kakšne so možnosti navigacije na androidu? Na lumijah se Here drive obnese odlično in še brezplačen je. Kako je s tem na androidu?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Sam imam enak problem. Sem imel 920, super zadovoljen. Nato sem nabavil 640XL ravno zaradi kamere, pa je prevelik, kamera pa je na nivoju 920. Sedaj bi rad nekaj majhnega, pa me muči prehod iz WP na karkoli drugega. Tudi WP10 mi ne ustreza, ker je vse bolj podoben androidu. WP 8.1 je čista zmaga. Nobenih posodobitev, brez kakršnegakoli zatikanja, izredno hiter in ima vse, kar rabim.

Škoda.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Sam imam enak problem. Sem imel 920, super zadovoljen. Nato sem nabavil 640XL ravno zaradi kamere, pa je prevelik, kamera pa je na nivoju 920. Sedaj bi rad nekaj majhnega, pa me muči prehod iz WP na karkoli drugega. Tudi WP10 mi ne ustreza, ker je vse bolj podoben androidu. WP 8.1 je čista zmaga. Nobenih posodobitev, brez kakršnegakoli zatikanja, izredno hiter in ima vse, kar rabim.

Škoda.
Poizkusi dobiti kakšno skoraj novo 1020-ko in ti bo čista zmaga
wink-1.gif
. WP8.1 in to je to.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Citat:
Uporabnik ojanez pravi:
- kakšne so možnosti navigacije na androidu? Na lumijah se Here drive obnese odlično in še brezplačen je. Kako je s tem na androidu?

here drive ne deluje več. Vsaj na w10 ne. Zdaj je microsoftova aplikacija maps
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Jaz pa mislim, da ima L650 precej na enakem nivoju kamero kot L925, kar se tiče optičnega dela. Je pa dejstvo, da ima L650 vsled nativnega WM10 precej boljši softwareski del. Na primer na L925 ni Rich Capture-a, HDR-a pa zaenkrat tudi panorama ne deluje, kar na L650 imaš. Za teh 150€ je po mojem dober nakup, jasno pa da se ne gre primerjat z nečim kar košta 3x toliko.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Gre vseeno za star aparat, jaz bi dal prednost novemu, pa čeprav manj zmogljivemu. Če bi bilo moč kupiti L930 novega, potem bi bil tudi opcija, čeprav po mojem strada baterija, L930 ni bleščeč v tem, ali pač? Lahko komentiraš, kolikor vem imaš L930.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Jaz imam enak problem, zadnja 3 leta sem priklopljen na WP, ampak me je Nokia 930 začela nekaj zezat, pa pogrešam vrsto aplikacij, ki so na Androidu. Sicer nisem naredil upgradea na Win10, tako da imam še Here navigacijo, ampak je podpora s 30. junijem letos ugasnila.
Na živce mi gre tudi, da je včasih cela drama s kakšnim app, za primer: s kamerami okrog hiše sem se matral s programerjem 2 dni, da sem jih spravil na telefon, medtem ko sem jih ženi na Android phoneu sam nastavil v dveh minutah.

Zakaj ne grem še dol iz WP? Ker imam službene maile razporejene v določene mape in mi tudi na telefonu iz Exchangea lepo pobere dol maile ter tudi takoj pokaže v kateri mapi je nov mail. To je zame priceless.
Ali obstaja že kakšen Android odjemalec, ki bi to zmogel? Vem, da obstaja Office for Android, ampak ne vem, če je že sposoben take sinhronizacije.

Drugače si pa sedaj malo ogledujem Lenovo K5 Note, Nexus 6P ali S7 Edge ali prihajajoči Note.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Jbg, android je igračka. Nekje pride prav, drugje pač pogori. Exchange je tipičen primer, ko na androidu ni enega pametnega odjemalca.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Kaj pa japka? Tu so podprte vse MS storitve. Za mail je Outlook app, ki ga razvija MS, ki sploh ni slaba aplikacija in ima integrirano podporo za OneDrive in dropbox. Navigacije so vse, ki obstajajo. Office tudi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Jbg, android je igračka. Nekje pride prav, drugje pač pogori. Exchange je tipičen primer, ko na androidu ni enega pametnega odjemalca.

Ti si cela igracka ja. Android je v vseh pogledih svetlobna leta pred wp polomijo in ni ene tocke, kjer bi bil wp v prednosti.
Jaz sicer ne vem kake izkusnje imas ti z exchange, ampak pri nas na firmi je vecina na android, nekaj na wp in se noben ne pritozuje da exchange nebi delal.
En izmed nesrecnikov na wp sem tudi sam. Cakam dan, ko ta kanta crkne, da dobim androida. Samo hudic se ne da, pa ga skoraj vsak dan po pomoti na tla vrzem.

Ko vidis da se najbolj zagrizeni uporabniki zapuscajo potapljajoco se barko, potem ves da je konec na vidiku.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Ti si cela zmeda, še sam trdiš da zadeva kar dela in noče crknit. WP bo živel naprej, pa če se ti s tvojimi trditvami brez osnove na trepalnice postaviš. Očitno ne razumeš poante kaj želi MS dosežt, ali pa nočeš razumet.

Drugače sem sam naWP pristal bolj po naključju, za test in exchange katerega administrator sem, dela v kombinaciji z WP boljše kot mail klient na androidu, ki je živ obup ali celo na iOSu ki ima tudi svoje bedaste muhe.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
No in da bo debata na nivoju, za razliko od tebe, na WP je uporabniku bolj enostavno uporabljati telefon, boljše je tudi poskrbljeno za nadgradnje, boljše deluje backup slik, podatkov, kontaktov, programov in za piko na i meni boljše izgleda, bolj moderno in pregledno. Aja pa manj baterije kuri, pa glance funkcija je top, pa live tilei so svetlobna leta naprej proti invalidnim gadgetom. Pa tipkovnica je vrhunska.

Zdaj lahko pišeš za android kar ti srce poželi, samo ne mi nakladat da je prednost to da imam na voljo miljone aplikacij, ker zame to ni noben relevanten podatek.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Kaj želi MS dosežt je eno, če bo pa trg to sprejel, je pa druga zgodba. Zaenkrat niso na dobri poti in potrebujejo resnično chef-d'œuvre, da se njihova zgodba obrne v drugo smer.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Delež je že po 2%...pa jih še kar ne strezni

Še tisti, ki vztrajamo, bomo šli, definitivno.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Imel bi prav, če misliš oziroma želiš pisce aplikacij pustit na stari poti, to je klasične win32 aplikacije. To bo prej ko slej prenehalo obstajat, kot bo tudi nekoč x86 ali pa x64 platforma romala v pozabo. Resnici na ljubo bi morala že deset let nazaj it v muzeje. In to da ni šla, so krive samo aplikacije, ki drugače kot na teli platformi ne delajo. Edina rešitev da jo končno spravimo v muzej je UWP in hvala q**u da je nekdo to pokapiral in da bodo razvijalci u to prisiljeni. Edino tako bodo enake aplikacije enako delale in vsaj podobno če ne že enako izgledale na različnih napravah. UWP se že konkretno širi in v roku nekaj let bo mainstream, ker boljše alternative enostavno ni in je nikoli niti ne bo. Za široko publiko je to to.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
2% bi že bilo veliko :D
Bolj se vlečejo nad 0.5%
Link: https://slo-tech.com/novice/t680370#crta

Sicer pa win10 ima sestra na 930, pa je drek, facebook se sesuva, messeger isto, maila ji noče poslati (še nisem imel časa pogledat), zadnjič se je kr reštartal, pa so svetile spodnje tipke in bliskavica... Spominja bolj na polizdelek, sploh z win10, na 8.1 je nekako še delalo.