Predčasno delno poplačilo stanovanjskega kredita

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Tqrzan sem mislil :) sicer pa tvoja rešitev je bila dokaj idealna, da sta imela vsak nekaj od tega.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.282
5.324
113
Niti ne.... Vzela sem pri drugi banki, ki je bila kljub temu ugodnejša. Z vsemi notarji in jajci...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.023
567
113
stara tema ampak da na začenjam nove.

ista banka za najem novega stanovanjskega kredita za poplačilo starega manj ugodnega stanovanjskega kredita zahteva energetsko izkaznico za hišo. hiša je pod hipoteko.
lastnik hiše sem od leta 2010 in je ne mislim prodajat, prav tako lastninska struktura ostane enaka.

je to možno?
v splošnih informacijah o stanovansjkih kreditih tega ni nikjer napisanega.

ma kdo kaj izkušnje s tem?

hvala in lp
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
stara tema ampak da na začenjam nove.

ista banka za najem novega stanovanjskega kredita za poplačilo starega manj ugodnega stanovanjskega kredita zahteva energetsko izkaznico za hišo. hiša je pod hipoteko.
lastnik hiše sem od leta 2010 in je ne mislim prodajat, prav tako lastninska struktura ostane enaka.

je to možno?
v splošnih informacijah o stanovansjkih kreditih tega ni nikjer napisanega.

ma kdo kaj izkušnje s tem?

hvala in lp
Gres do sefa pa ga vprasa po zdravju. Imajo nova interna navodila in tam pise, da je za odobritev kredita poleg ostalega potrebna tudi enegetska izkaznica in pri tebi ne morejo narediti kljukice. Pogovor z vodjo ponavadi pomaga in se naredi pac eno izjemo.
Energetska sicer stane ene 100 eur ali manj.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.023
567
113
no se mi je zdelo da bo tk. hvala za odgovora.

sem prebral splosne pogoje za stanovanjski kredit pa nikjer ni to omenjeno.

ener. izkaznica pa stane nekje 150e plus ddv.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Malo poklici okrog ce jo bos res rabil. So ze kar precej pod 100 eur. Razen ce so jih v zadnjega pol leta tako zelo podrazili.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.023
567
113
no da napišem še epilog.
so se opravičili, ne potrebujem ener. izkaznice, ker se ne gre za prodajo ali nakup nepremičnine ampak za poplačilo manj ugodnega kredita. lastniki se ne menjajo.

hvala vsem.
 
27. jan 2022
4.777
1.727
113
Zaradi te izkaznice so najemne pogodbe samo za 11 mesecev.
Lahko za 365 dni = 12 mesecev/1 leto, za več je potrebna EI. Jo pa dobite "dopisno" za 40€ - spet en umotvor EU, ki se pri nas iznakazi.

PS: je pa zahteva Banke lahko legitimna, kot bo čez par let legitimno dokazilo o energetski prenovi/obnovi, saj se predvideva, da bo zakonodaja za vsako transakcijo z nepremičnino zahtevala nek minimalen energetski razred.
EU gre v 3PM, pa še v k.rac zraven!
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
jaz sem šel vprašat na banko ker sem 2016 predčasno odplačal. Imajo zastaralni rok 5 let. Tako da nisem nič dobil. Sodelavec je pa dobil 2500 nazaj. Imel je 3 kredite.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.023
567
113
Ker se zadnje čase kar piše o povračilu stroškov ob predčasnem poplačilu kredita... Za leasinge verjetno to ne velja?
Za leasing ne vem za kredit pa velja tudi pri avto ponudnikih.

Jaz sem napisal vlogo sem imel kredit za avto leta 2017 in ga predčasno odplačal konec 2020 in dobim nazaj. nekaj malega.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Tudi sam sem predčasno odplačal 4 kredite (nekateri so bili dokaj majhni) in pred dobrim tednom oddal vlogo, danes dobil nakazanih par stotakov.. ;)

Berem malo te članke in nikjer ne najdem nekih pametnih informacij, kako naj bi banke preračunavale ta vračila stroškov.. Je kje jasno objavljeno, kateri stroški se povrnejo in bi lahko te povrnjene cifre preveril (vsaj približno)? Ker pri Intesa banki ne dobiš nobenega dokumenta, samo znesek dobiš nakazan.. In če ni jasno zapisanih pravil, bi tudi banke lahko preračunavale te strošne "po svoje" (seveda v njihovo korist)..

Torej, je kje objavljeno dokaj natančno, kako bi se naj izračunalo, koliko bi ti naj banka povrnila? Mogoče pozna kdo koga, ki se spozna na ta izračun?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85