Predčasno delno poplačilo stanovanjskega kredita

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Je pa ključno tudi tole:

Ureditev velja za pogodbe, ki so bile sklenjene po 7. avgustu 2010, za pogodbe, sklenjene pred tem datumom, takšna ureditev ne velja, so pojasnili na Banki Slovenije.

Torej za mene ne bo nič, sem sklenil par mesecev prej. Se tolažil, da je bilo samo 80€ stroškov odobritve
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Še vedno me zanima, če ve kdo, kako se izračunajo ti stroški, ki bi ti jih naj banka povrnila? Ker po različnih portalih omenjajo različne stvari, od stroškov do obresti, itd.. Pozna kdo koga, ki se spozna na to? So ti podatki (kaj vse bi naj dobil povrnjeno v določenem deležu) kje natančno opisani ali si vsaka banka po svoje izračuna te stroške, ki jih je treba povrnit?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Še vedno me zanima, če ve kdo, kako se izračunajo ti stroški, ki bi ti jih naj banka povrnila? Ker po različnih portalih omenjajo različne stvari, od stroškov do obresti, itd.. Pozna kdo koga, ki se spozna na to? So ti podatki (kaj vse bi naj dobil povrnjeno v določenem deležu) kje natančno opisani ali si vsaka banka po svoje izračuna te stroške, ki jih je treba povrnit?

Takole. Banke so pred leti spraševale Banko Slovenije, če je potrebno vprašati sorazmerni del stroškov. Ogovor je bil NE. Potem pa padla sodba na Poljskem, kjer je sodišče odločilo, da se sorazmerni del vprača. Potem jw Banka Slovenije naročila bankam, da morajo sorazmerni del vpršati.

Ko so vprašale Banko Slovenije za metodologijo, je bil odgovor, da morajo to Banke same urediti. Tako je danes; verjel ali ne; vsaka banka ima svojo metodologijo. ..
 
  • Wow
Reactions: ales85

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Še vedno me zanima, če ve kdo, kako se izračunajo ti stroški, ki bi ti jih naj banka povrnila? Ker po različnih portalih omenjajo različne stvari, od stroškov do obresti, itd.. Pozna kdo koga, ki se spozna na to? So ti podatki (kaj vse bi naj dobil povrnjeno v določenem deležu) kje natančno opisani ali si vsaka banka po svoje izračuna te stroške, ki jih je treba povrnit?
Bančniki so ja poštenjaki, ki te ne bodo nategnili. :fredi:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
no, tole nisem jaz, ampak enak odgovor:

Tole pojasnilo drži vodo ali ne? Ne bom nagajala, če imajo point, ampak drugače jih pa direkt prijavim. Pa naj se jajcajo z inšpektorji, če je to manj stresno in ceneje kot z menoj.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Poizusiš lahko, izgubiti ne moreš ničesar. Jaz nameravam poizkusiti, ampak bom še malo počakal (kredit sicer, ne lizing).
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Ok, vidim da vsak nekaj po svoje muti. Torej men je banki trdila da imajo zastaralni rok 5 let. Je to kje dejansko omenjeno ali me je okol prinesla?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ok, vidim da vsak nekaj po svoje muti. Torej men je banki trdila da imajo zastaralni rok 5 let. Je to kje dejansko omenjeno ali me je okol prinesla?
Omenjeno je tukaj. Razen, ce zelis bolj verodostojen vir.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
V medijih sem zasledil zastaralni rok 5let, zato niti nisem dal prosnje za povracilo leasing odobritve (poplacan 2017).

Pri stanovanjskem kreditu mi niso delali nobenih problemov (poplacan 2022), so mi januarja vrnili sorazmerni delez.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Klicak Addiko. Po telefonu so mi naročili, da naj jim pošljem mail, a na mail že 2 dneva nisem dobil odgovora.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.966
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Addiko je banka:
- če si kredit vzel po 7. avgustu 2010
- če si predčasno poplačal kredit manj kot 5 let nazaj
- ti morajo vrniti sorazmerni del stroškov, ki jih mora kreditojemalec plačati ob odobritvi kredita; RAZEN : notarski stroški, nekatere zavarovalne premije, stroški, povezani z vpisom v zemljiško knjigo, in nekateri drugi stroški, ki jih zaračunajo tretje osebe za že opravljene storitve.

Če ne bodo, prijavi.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Addiko je banka:
- če si kredit vzel po 7. avgustu 2010
- če si predčasno poplačal kredit manj kot 5 let nazaj
- ti morajo vrniti sorazmerni del stroškov, ki jih mora kreditojemalec plačati ob odobritvi kredita; RAZEN : notarski stroški, nekatere zavarovalne premije, stroški, povezani z vpisom v zemljiško knjigo, in nekateri drugi stroški, ki jih zaračunajo tretje osebe za že opravljene storitve.

Če ne bodo, prijavi.
Odgovarjam vsem alinejam :)