požari na krasu...

mr_

Guru
20. sep 2007
9.279
2.668
113
Idealno blizu so Ronke. Če.pa je možno iz Ajd. ali Mirna no mogoče kdo pogooglal. Tonin se ne bo nič pohvalil da je kupil takšnega Spartana?
Ybtnd pa spet cel referat o Krasu in granatah, pojma pa realno nič.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.461
2.780
113
v lokalni ostariji
Saj imajo gasilci zaposlene tajnice obenem so pa prostovoljci tisti ki gasijo.
Kot so že pisali, stvar se ni zgodila v lublani in to je to.
Vpraša se pa lahko na občino in ti bodo povedali zakaj se ni čistilo.
No, u lublan so par let nazaj imeli hude poplave. Ker se ni čistilo vodotokov.

Težava je, ker če ne bo del izvajal pravi bo hitro se razširilo kako grdo se zapravlja denar .
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
tole kjer zdej gori je Gomila... en tak kuceljček na Lokvico
Untitled-4.jpg


tule so italijani med ww1 imeli dva protiletalska položaja
seveda gre spet za iste sorte teren:

20060401-154151.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113

Avtor posnetka je gasilec PGD Hrvatini Klemen Gorup, ki je za N1 opisal okoliščine, v katerih je ta nastal. “Požar se je začel širiti proti Trstelju, mi smo bili razporejeni na cesti proti lovski koči z namenom, da kočo ubranimo pred ognjem. Tam je bilo kakšnih 15 cistern, ki so bile pripravljene na umik v primeru, da se zgodi, kar se nato žal tudi je zgodilo. Ko se je požar približal cesti, smo ga začeli umirjati. Nekaj časa nam je uspevalo, potem pa je zapihal veter, zato se je požar s spodnje strani ceste zelo hitro približal. Tako da nas je obkolilo, ogenj smo imeli zgoraj in spodaj. Nismo se mogli niti umakniti, bili smo odrezani na tisti cesti, v dimu, kakšni dve uri. Poskušali smo se spopadati s tem. Kanader je prišel nenačrtovano. Mislim, da je spustil vodo na nas, ko nas je zagledal in videl, kakšna je situacija,” je povedal Gorup.
 

Podobne teme