požari na krasu...

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Tisto pršenje z vodo 300 metrov nad terenom je itak bedarija.
Posnetek zaslona 2022-07-24 123129.png
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.798
384
83
Vipavska dolina
Vsaj za Štanjel bi morala kar velika večina vedet, pa čeprav tam ni nobene gostilne ali kaj podobnega. A vi poznate kraje samo če ima gostilno, trgovino, pošto ali kaj podobnega?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.313
3.372
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
no teh krajev na zemljevidu običajnega slovenca ni... tko kot še marsičesa ni... sej za jezersko na primer tud ne slišiš kej dost, razen tega da tam ni fajn bit ovca...

tko pač je... kle pač ni nič... še oštarij ni... ok, je ena v opatjem selu, odprta samo čez vikende... včas je bla ena v hudem logu tud samo čez vikende odprta, pa je že par let ni več... sm moral jest prijavit na gugl maps da so jo izbrisali... baje je tud ena v temnici pa ne vem če sem že kdaj kakšen avto videl tam parkiran

v selih baje gradijo en avtokamp... če ga, ker letos okol prvega maja ko sem bil en teden tam ni blo videt kakšne hude aktivnosti...
Ravno po takih krajih se gre na izlet... Manj gneče, manj turistov (Italijanov), pa greš na Trstelj na šnopčke in narezek (tisto malo hoje nobenemu ne škodi), pa...
Ogromno za videt, če imaš rad naravo... Zdaj pa...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Vsaj za Štanjel bi morala kar velika večina vedet, pa čeprav tam ni nobene gostilne ali kaj podobnega. A vi poznate kraje samo če ima gostilno, trgovino, pošto ali kaj podobnega?

zalaufej googl maps, pa poglej kje je štanjel pa kje opatje selo
pa seveda v štanjelu ne boš ostal ne lačen ne žejn
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ah, datum nima veze... No, še boljše je, ko so osmice...

ma veze, brez skrbi

koča na trstelju je odprta ob vikendih in praznikih
in 27.4. je bil en tak praznik... da se ni dal za mizo usest je bilo bolj ali manj pričakovano, da je bila za šankom desetmetrska vrsta še tud razumem
ampak da so mi pa na par 1000 watov nabijal dragojeviča je blo pa preveč
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.313
3.372
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
ma veze, brez skrbi

koča na trstelju je odprta ob vikendih in praznikih
in 27.4. je bil en tak praznik... da se ni dal za mizo usest je bilo bolj ali manj pričakovano, da je bila za šankom desetmetrska vrsta še tud razumem
ampak da so mi pa na par 1000 watov nabijal dragojeviča je blo pa preveč
Moram priznat, da 27.4. še nisem bil gor...
Glede na to, kar si napisal, tudi ne bom...
Ti verjetno tudi ne...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.494
6.229
113
Kar se izgovorjave tiče... Golnik je dalec od nepoznanega, sploh zadnji 2 leti, pa se zdaj se ga narobe vcasih narobe naglaša. Ni da bi se sekiral, ce kraj kaj pametnega nudi, se bodo ljudje ze naucili pravilno naglasat. Pa tudi ce ne, ima dovolj substance, da so druge stvari bolj pomembne.

Po drugi strani pa cela slovenija pravilno izgivarja Brnik, samo lokalci ne...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.740
431
83
Goriška
www.avtopro.si
no teh krajev na zemljevidu običajnega slovenca ni... tko kot še marsičesa ni... sej za jezersko na primer tud ne slišiš kej dost, razen tega da tam ni fajn bit ovca...

tko pač je... kle pač ni nič... še oštarij ni... ok, je ena v opatjem selu, odprta samo čez vikende... včas je bla ena v hudem logu tud samo čez vikende odprta, pa je že par let ni več... sm moral jest prijavit na gugl maps da so jo izbrisali... baje je tud ena v temnici pa ne vem če sem že kdaj kakšen avto videl tam parkiran

v selih baje gradijo en avtokamp... če ga, ker letos okol prvega maja ko sem bil en teden tam ni blo videt kakšne hude aktivnosti...

Nisem mislil specifično teh krajev, kjer gori, ker niti sam nisem od tam, sem namreč iz Vipavske doline. Mislil sem celotno Goriško oz mogoče celo severno Primorsko. Spremljam zadeve že dlje časa - na Alterju smo itak slabo zastopani (to je sicer "naš" problem), ampak tudi mediji nam ne namenijo kaj dosti pozornosti.

V Opatjem selu je gostilna Štirna (od covida naprej sicer res samo še za vikende), potem pa imaš v sosednji vasi tudi lokal pri spomeniku Cerje, ki je precej obiskan in ponuja hrano in pijačo. V Temnici, Lipi in Selih na Krasu so pa osmice, torej kot take običajno odprte po 2x na leto po 10 dni. Torej, če so boš na naključen dan tam pojavil je zelo majhna verjetnost, da boš ravno zadel pravi termin.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.494
6.229
113
Bedarija. Kaj so prišli gasit ali testirat?
6 ton ima da rukne v požar. Testiranje, kaj in kako se preizkuša pred akcijo.

Torej gredo zdele na malce nepoznan teren (dobesedno in metaforicno). Ker niso vadili prej nic, bido ostali doma. ALI sicer nismo vadili nic, bomo najprej malo testiral kako in kak in potem akcija.

Za katero opcijo se odločiš?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.740
431
83
Goriška
www.avtopro.si
Še par fotografij iz Temnice od včeraj. Tukaj pristajajo helikopterji in polnijo gorivo (dovaža vojska). V sosednji vasi (Lipa) so pa bazeni z vodo. Štab civilne zaščite je v Opatjem selu, glavni štab gasilcev itd je pa v Kostanjevici na Krasu.
 

Priponke

  • temnica1.jpg
    temnica1.jpg
    320,8 KB · Ogledi: 119
  • temnica2.jpg
    temnica2.jpg
    151,1 KB · Ogledi: 119
  • temnica3.jpg
    temnica3.jpg
    280,9 KB · Ogledi: 117
  • temnica4.jpg
    temnica4.jpg
    291,5 KB · Ogledi: 115

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.740
431
83
Goriška
www.avtopro.si
Pa še kot zanimivost ... na prvih dveh slikah je viden modro-rdeč avstrijski helikopter. Po besedah krajanov je velika razlika med tem in madžarskima helikopterjema. Avstrijski se baje dvigne / spusti z lahkoto, medtem ko sta madžarska precej bolj okorna, potrebujeta dosti več časa za tak manever in povzročata več "vetra". Razlago zakaj je tako pa prepuščam nekomu, ki se morebiti spozna na te helikopterje.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Nisem mislil specifično teh krajev, kjer gori, ker niti sam nisem od tam, sem namreč iz Vipavske doline. Mislil sem celotno Goriško oz mogoče celo severno Primorsko. Spremljam zadeve že dlje časa - na Alterju smo itak slabo zastopani (to je sicer "naš" problem), ampak tudi mediji nam ne namenijo kaj dosti pozornosti.

V Opatjem selu je gostilna Štirna (od covida naprej sicer res samo še za vikende), potem pa imaš v sosednji vasi tudi lokal pri spomeniku Cerje, ki je precej obiskan in ponuja hrano in pijačo. V Temnici, Lipi in Selih na Krasu so pa osmice, torej kot take običajno odprte po 2x na leto po 10 dni. Torej, če so boš na naključen dan tam pojavil je zelo majhna verjetnost, da boš ravno zadel pravi termin.

no sej, glih štirno sem mislil
tist bifejček na cerju mi je pa res ušel iz spomina - letos ko sem bil tam je bil celo odprt... je bil pa zato stolp zaprt, čeprav po urniku ne bi smel bit... pa je kar nekaj turistov tam naokoli zijala prodajalo

osmice pa ja... zelo fajn, ampak to je dvakrat na leto... ta, ki si jo tud omenil, na selih pri krčarju je pred korono imela fajn urnik - za martinovo pa pred 1. majem... zdej so ga pa čist zmešal... lani je bilo junija enkrat, letos marca... letos sem za rep ujel eno v brjah...

v glavnem, kr tko med tednom je problem...
 

Podobne teme