požari na krasu...

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113
lol

kje na Krasu? Kr povsod?

in kaj se zgodi, če zalutaš v gozd?
lahko strgaš hlače tko kot floki, nabereš za tri mestno cifro klopov... še kaj hudega?
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
zdej pa upam, da se bodo fantje in dekleta mal posedli za eno okroglo mizo in se s poročili s terena dogovoriti za vnaprej, kako se pripraviti na take dogodke. ker tole je bila idealna prilika (na žalost), da se ugotovi šibke točke vseh sodelujočih služb.
no, vsaj jaz bi to naredil...če bi bil ena višja gnada :)

me pa zanima, če so določene fejstbukove objave glede sms 1919 resnične (rahlo dvomim-ampak, hej, na žalost smo v sloveniji...) - namreč to, da denar bolj kot ne ostane v krovni organizaciji in stežka pride do posameznih pgd-jev...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in 8888

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Stevilke lokalnih pgd so javni objavljene. Lahko vsak nakaže.
Vsak tudi lahko gre na kaksno veselico na "druzinsko" večerjo. Hitro pustis zelenca tisti vecer tam.
Je pa res da en % zneska unicene opreme gzs refundira. Koliko tocno ne vem.
Ne vem pa kako bo s povrnitvijo ostalih stroskov. Recimo, samo goriva en gasilski kamion dnevno porabi za nekaj 100 evrov....
Bom "zvrtal" koliko bodo lokalci dobili povrnjenega. Ce ne prej, pa na oz ko bo blagajnik podal porocilo ;)
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.635
113
Gasilci bodo verjetno dobili Goloba na strehi namesto vrabca v roki...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Gasilci bodo verjetno dobili Goloba na strehi namesto vrabca v roki...
Kot fizicne osebe skoraj zagotovo.
In v clanku so pravi pomisleki. Ko bodo gasilci 1x dobivali denar za tako gasenje, groI nevarnost razpada sistema.
To se.dogaja pri kelnarcah na veselicah.
Ko so drustva zacela.placevat kelnarce za veselice so sosednja drustva ki tega placila niso ponudile pocasi zacela ostajat.brez kelnarc. Ker punce niso zelele vec kelnarit na veselicah zastonj(za tringelt).
Zato na veselicah pustite kelnarci kdaj pa kdaj drobiz.
Ce pa ste domacini pa si pojdite sami po pijaco/hrano, ne pa da pol ure cakate kelnarja za mizo, potem pa jezno odditete in to vsem poveste.
Drustvo ki ima aktivnih nekaj 10 članov, tezko postreze 1000+ ljudi ki pride na veselico.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.739
6.171
113
PROSTOVOLJNO gasilsko društvo

Verjetno bi bilo (če tega še ni) vpeljati sistem, da država krije nadomestilo delodajalcu za odsotnost od dela. Kot rezervisti v vojski.


Ob prvi katastrofi mahati okoli s davkoplačevalskim denarjem pa je višek populizma. Še Mesec se ne bi šel takih akrobacij.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.635
113
višek populizma
wjuPdbd.png
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Letalstvo je naredilo ogromno ampak, da se navija za candair je pa bedarija. Pa ne zaradi tega ker ima samo morje in bohinjsko jezero ampak ker ne gori samo na Krasu ampak povsod po Sloveniji, ki pa je več ali manj gorata in strma. Bolj primeren je helikopter pa naj bo to 412 ali kragulj (cugar) pride nekam v bližino in se ne čaka 15 minut za krog.
Ni mi pa jasno zakaj niso poklicali Čehov in njihove specializirane enote s gasilskim tankom za gašenje minskih polj in drugih nevarnosti https://www.garaz.cz/clanek/specialy-ve-sluzbach-hasicu-od-tanku-po-obojzivelniky-21005398
Policijski vodni top se je dobro obnesel za razbijanje žarišč do 30 m v globino in preventivno zalivanje da nimaš gasilca na strehi. V topu pa fajn pokrivaš 360 okolice iz notranjosti.
Pa opazil sem, da so bazeni za napajanje živine bili neuporabni za zlate zaloge vode.
Neverjetni so bili domačini, ki so se samoiniciativno zoorganizirali in si pri njih dobil od hrane, pijače do gat, autana in lekadolov. Upam, da se bo država spomnila tudi na njih.
Škoda da vojska ni dala SDOjev za na teren saj za prve dva dni, ko so se več ali jedli sendviči in frutabele.
To da se bo dal € za to da si šel prostovoljno gasit je samo pomiritev ljudstva izplačil ne bo ampak bo šlo vse za opremo noben gasilec ni šel gasit zaradi tisti par €. BTW med korono se je tudi plačevalo ;)
Večji problem so zavarovanja prostovoljnih gasilcev, ki so brezposelni oni ne dobijo nič odškodnine v primeru poškodbe ker nima bolniške. Saj tako je bilo omenjeno na plenemu GZS.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.497
6.231
113
okoli tega zavarovanja... jaz nisem gasilka, moji otroci so, ampak najstarejši ima komaj en križ na grbi, tako da tega ne vem... je pa eden izmed prostovoljnih gasilcev "pojamral", da mora imeti nek status operativnega gasilca, ki ni samoumeven, če je član PGD in kdor ga nima in gre gasit ali neko intervencijo, ni zavarovan, če se mu kaj zgodi. mislim, da je osnova, da se to rešuje na posamični ravni, če drugače ne gre. Kdor gre v uniformi nekega PGDja ( ali druge take organizacije, saj je vseeno) nekam kožo prodajat, je vsaj za posledice točno tiste intervencije zavarovan. tudi nezgodno in življenjsko, ne samo za bolniško. imaš spje, imaš brezposelne, imaš lahko tudi smrtno žrtev, ki ima doma kaka usta za nahraniti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Podobne teme