Pošta slovenije

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.924
4.980
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Aha, še tole mi razloži! Zakaj pa bi bila štala če bi poštarji delali tudi popoldan? Misliš da bi bili edini, al kaj?
rolleyes-1.gif

Če bi bil malce bolj razgledan bi ugotovil da obstajajo tudi majhne pošte (ups.. glej ga zlomka Slovenija sega tudi izven meja Ljubljanske obvoznice), in v teh je zaposlen samo eden poštar. In po tvojem naj ena oseba servisira tvoje želje danju i noču...
Pa vem da boš pameten in rekel, pa naj zaposljo dva. Potem se bodo pa storitve podražile in spet bo ogenj v strehi.

V glaven prav je tako kot je, le lene osebke (morebiti v tistem trenutku je bil to študent) bi bilo treba izločit in bi bilo vse v najlepšem redu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
V glaven prav je tako kot je, le lene osebke (morebiti v tistem trenutku je bil to študent) bi bilo treba izločit in bi bilo vse v najlepšem redu.

zmaga.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Meni grejo pa bolj kot Pošta Slovenije na k...c razni šalabajzerji iz door-to-door podjetij.

Dobil sem že komplet gum, vreden cca 600€ na dovozu pred hiso. Nihce me ni nic klical, nic podpisal, ali karkoli. Mimoidoci bi si jih lahko nabasal v avto in sel.

Veckrat tudi dobim posiljke od soseda pred mojimi vrati. Pa smesno je, da dostikrat na paketu pise "poklicite XXX-XXX-XXX pred dostavo". Seveda ga nihce ne poklice, oni kar vrzejo paket vreden par 100€ pred moja vrata.

Kar se pošte tiče, nimam slabih izkušenj. Moti me edino to, da dostikrat niti ne pozvonijo, ko pridejo. Pa je dostikrat kdo doma. Oni kar vržejo listek u kaslc in potem moram čakat do 15h, da lahko grem paket iskat osebno na pošto, ker jim je očitno zabavno vozit pakete okoli.
 
Nazadnje urejeno:

bugmenot

Pripravnik
20. maj 2009
103
0
16
podpis pod tole - se mi dogaja isto. Paket gre čez pol sveta, pol na koncu ga pa en šimpanz sosedu da. Ti pa študiraj kje je paket.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
Celotne teme se mi ne da brati, tako da če je že kdo odgovoril, se popipam, škode pa verjetno ne bo, če se 2x pove isto.

V kolikor je paket s storitvijo"signed", potem ti ga mora vročiti osebno. Opcija je še pri sorodnikih, ampak potem se mora ta oseba podpisati 2x, prvo čitljivo, s velikimi črkami, drugo lastnoročni podpis.

Če pa je paket brez podpisa, pa ga lahko da poštar "tudi k sosedu", oz vsaj včasih je bilo tako, so imeli to napisano v svojih splošnih pogojih.

Tako da..vedno iz tujine zahtevati paket, katerega se mora podpisati, drugače....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Če je poštar stalen.......ve da se obiraš
evil.gif
....in če je paket za plačat....sam listek napiše...

Al pa druga opcija.......ve da si ti naroču paket......tvojga avta ni na dvorišču ker si v službi.....ok starši so doma ampak:

Ding-dong......dobr dan mam paket za creep-a........in pol se začne komplikacija.....ja ni ga doma....OK ni blema bom listek napisal.....ja kolk je pa za plačat? Ja tolk......a tolk velik?.....JA tolk ane
bonk.gif
Joj gospod nevem....ne odpiram vaših paketov!!! Ja sam mal počakte bom pogledu če mam dovolj $$$......5minut iskanja $$$ ....joj neee nimam bi mogu it na bankomat kr listek napište....

In ti si ob 15-20 minut za en paket
cry12bpy.gif


Listek pa čao
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
P.S.: se pa ne strinjam s tem da nekdo vredno stvar ali paket pušča nezavarovan zunaj pred vrati
bonk.gif
Za to naj kar odgovarja!
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
DPD mi je enkrat pustil pred vrati 2-stanovanjske hiše paket z robo za cca. 1200 eur. Sem klical kasneje v centralo in se pritožil, kjer so mi pritrdili, da mi brez podpisa pošiljke ne bi smel predati in da je govedo poštarsko preprosto "ponaredilo" moj podpis. Če je moja pritožba kaj zalegla pa nevem.
crazy1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Kaj se pa ti razburjaš Kamele0n?
hysterical-1.gif


Sej pa je situacija čist dobro rešena. Poštar napiše listek in odnese paket nazaj na pošto. kaj bi ti zdaj rad? Da se kljub temu dela drugače ali kaj? Da se puščajo paket pred vrati? Da prej vprašaš, če bo paket šel v kastlc take in take dimenzije?

Kaj je na vasi drugače? Ravno tako dobiš listek in greš na pošto iskat.
confused-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Razlagam razvajenim foteljašem zakaj!
smile-1.gif
Zato ker se svet 24/7 pač ne vrti samo okol njihove riti....

Ja na vasi......greš ena vrata naprej v soseda po kruh pa mleko....usput pa še na pošto...3-4 korake pekete pekete
evil.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Recimo, da to leti name.
Nočem nobenega spraviti v slab(ši) položaj na delovnem mestu. Nikakor! Sem mnenja, da se vse da zmeniti. Vendar, ker me med tednom ko hodijo pošiljke ni doma, se težko sam pogovorim s poštarjem. Sploh ne vem kdo poštar je, nimam njegovih kontaktnih podatkov, ničesar. Kako potem naj urejam zadeve če ne preko pošte?
Saj nočem nič slabega, kar je - je, vendar pa nočem, da se mi to dogaja v prihodnje (puščanje paketov na nabiralnikih ipd.).

Sicer mislim, da te je nekdo že vprašal, pa sem mogoče spregledal odgovor. Kako pa veš, da je pošiljka bila dostavljena preko Pošta Slovenije?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Ponavad ma vsaka poštna dostava svoj logotip firme na nalepki.....

EDIT: seveda pa ni nujno da ti ga je prinesel tvoj lokalni poštar......lah je bla vzporedna dostava koga druzga...
 
Nazadnje urejeno:

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Potem pa ti še nisi bil na vasi, če misliš, da maš do pošte 3-4 korake. Jaz imam 5 kilometrov...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Meni grejo pa bolj kot Pošta Slovenije na k...c razni šalabajzerji iz door-to-door podjetij.

Dobil sem že komplet gum, vreden cca 600€ na dovozu pred hiso. Nihce me ni nic klical, nic podpisal, ali karkoli. Mimoidoci bi si jih lahko nabasal v avto in sel.

Veckrat tudi dobim posiljke od soseda pred mojimi vrati. Pa smesno je, da dostikrat na paketu pise "poklicite XXX-XXX-XXX pred dostavo". Seveda ga nihce ne poklice, oni kar vrzejo paket vreden par 100€ pred moja vrata.

Tebi jih pripelje na dom, mene pa poklice če jih lahko pridem iskat, da se on v rovte ne bo vozil ... 30km daleč! Če ne pridem bo dostavil pa mogoče čez dva tedna, ali pa kar pustil na najbližjem petrolu (25km stran od mojega naslova)!
confused-1.gif
Tako da NIKOLI (več) ne naročam ničesar po webštacunah, ki imajo za dostavo "paketno dostavo"! Da ne govorimo o tem da Pošta dostavi vse naslednji delovni dan (pa živim v rovtah), medtem ko ima paketna dostava interval dostave nekje od 3 do 7 dni.

Torej Pošta je v vseh pogledih OK in tudi cene so prave za kvaliteto kot jo nudijo!
zmaga.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:Tebi jih pripelje na dom, mene pa poklice če jih lahko pridem iskat, da se on v rovte ne bo vozil ... 30km daleč! Če ne pridem bo dostavil pa mogoče čez dva tedna, ali pa kar pustil na najbližjem petrolu (25km stran od mojega naslova)!
confused-1.gif
Tako da NIKOLI (več) ne naročam ničesar po webštacunah, ki imajo za dostavo "paketno dostavo"! Da ne govorimo o tem da Pošta dostavi vse naslednji delovni dan (pa živim v rovtah), medtem ko ima paketna dostava interval dostave nekje od 3 do 7 dni.

Torej Pošta je v vseh pogledih OK in tudi cene so prave za kvaliteto kot jo nudijo!
zmaga.gif

Jap, jaz tudi na PS prisegam iz tega razloga, lih da se meni une šalabajzarje čakat tudi do mesec dni (Hermes).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Aha pol pa nesporazum.........enim dela to prebavne motnje
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Pa še ena pomembna stvar: Pakete, sploh iz tujine, dostavlja tudi mnogo drugih služb, ki so konkurenčne Pošti Slovenije, za to prej preverite, preden se k.určite tukaj, kdo je dostavljal. Sploh pa ni treba takoj it jokat na pošto in prijavit poštarja, vse se da lepo zmenit, verjemite!!!

Drži. Meni so enkrat eni dostavljalci (Yellogistics) za*ebali dostavo knjig, ki sem jih nujno potreboval. Ni in ni jih bilo in sem naredil poizvedbo na PS. Vmes je paket že prišel nazaj k pošiljatelju, tako da sem lahko pokazal slike paketa na PS. Niso nič našli, ker niso oni dostavljali. Potem sem s paketa razbral, da je šlo za Yellogistics in podal pritožbo. Nisem namreč dobil nobenega obvestila ali karkoli. Tam so me "odpravili", češ da na domofonu ni bilo mojega imena. Ja hudiča, a dostavljate pošto ali pico? Vrata do nabiralnikov so vedno odprta. Pritožba ni bila uspešna, z odvetniki se mi pa ni dalo je*at. ZPS mi je priporočila, naj pozabim na to in naročim pošiljanje še enkrat z DHL ali UPS. No, mislim, da so tisti arogantni prasci že zdavnaj zaprli firmo...nič čudnega.